Myanmar stopniowo zdobywa popularność jako kraj turystyczny. Jest tu wiele ciekawych rzeczy, od starożytnych atrakcje a kończąc na życiu zwykłego Birmy, nie mniej ciekawy. Unikalna orientalna kultura ściśle związana z buddyzmem, tysiącami pagód, dzikimi Plaże z miękkim piaskiem i egzotycznym charakterem Mjanmy jeszcze nie wiadomo, jaki jest napływ turystów.

Podróżując po Azji Południowo-Wschodniej, skorzystaj z przydatnych informacji na temat lokalnych transport . Ten artykuł wprowadzi Cię na lotniska w Myanmar, które są bardzo liczne w kraju.

Międzynarodowe lotniska w Birmie

Myanmar - duży kraj, we wszystkich większych miastach są lotniska. Turyści przyjeżdżają tu głównie z Bangkoku i Hanoi, ponieważ nie ma bezpośrednich lotów między Myanmar i krajami WNP. Loty tranzytowe są najbardziej popularną opcją, ponieważ obejmuje zatrzymanie się w innym azjatyckim mieście. Trzy najlepsze są w miastach Yangon , Mandalay i Neypido .

Mingaladon w Yangon - główne lotnisko w państwie. Obsługuje loty międzynarodowe i krajowe, wspierając współpracę z dziesięcioma liniami lotniczymi Myanmaru i dwudziestoma zagranicznymi liniami lotniczymi. Dziś lotnisko w Rangunie ma roczny przepływ pasażerów ponad 3 miliony osób. Stąd możesz polecieć do Tajlandii i Singapuru, Japonii i Chin, Korei i Wietnamu, Tajwanu i Hongkongu.

Na lotnisku są dwa terminale - stary i nowy. Stary służy tylko lotom krajowym, a nowy, oddany do użytku w 2007 r., Jest międzynarodowy. Przyjazd Yangon , turyści zazwyczaj rezerwują transfer taksówką. Ta usługa kosztuje tylko 1-2 dolarów za 15 km drogi, oprócz taksówkarzy można się targować. Ale korzystanie z usług transportu publicznego nie jest tego warte: autobusy tutaj są zwykle zatłoczone i jeżdżą bardzo wolno.

Аэропорт Янгона в МьянмеЯнгон - главный аэропорт Мьянмы

Przydatne informacje:

 • Adres: Mingaladon Twp, Yangon, Myanmar
 • Telefon: +95 15 33 030
 • E-mail: [email protected]
 • Witryna: http://www.yangonairportonline.com/
 • Długość drogi startowej: 3414 m
 • Wysokość nad poziomem morza: 33 m
 • Liczba terminali: 2

Mandalay International (międzynarodowy mandalay) , pomimo drugiego miejsca na liście, jest uważana za największe lotnisko w Myanmar. Współpracuje z takimi podstawowymi liniami jak Bangkok Airways i Thai AirAsia (Tajlandia), China Eastern Airlines (Chiny), a także Birmańska Myanmar Airways International. Aeroport znajduje się 35 od centrum miasta, do którego również najlepiej dojechać taksówką (a samochód z klimatyzacją kosztuje nieco więcej).

Международный аэропорт МандалаяАэропорт Мандалай Интернешнл

Przydatne informacje:

 • Adres: Mandalay international, Mandalay, Myanmar
 • Telefon: +95 97 85 70 28 07
 • Witryna: http://www.mandalayairport.com/
 • Długość drogi startowej: 4267 m
 • Wysokość nad poziomem morza: 91 m
 • Liczba terminali: 1

Międzynarodowe lotnisko Nay Pyi Taw . Stolica Myanmar - Naypyidaw - ma również własne lotnisko międzynarodowe. Teraz jest na etapie modernizacji, dlatego ruch pasażerski jest nieco mniejszy niż w Rangun i Mandalay (około 1 miliona osób). Popularne loty do odwiedzenia Birmy to Kunming-Neypyido (China Eastern Airlines) i Tajlandia-Naypyido (Bangkok Airways).

Port lotniczy Myanmar został wybudowany w 2011 roku. Pomimo niewielkich pojemności, ma nowoczesny terminal pasażerski, który znajduje się 16 km na południowy wschód od centralnego placu Naypyidaw. Możesz dostać się do miasta taksówką lub wynajętym motocyklem. Podróż drogami w Birmie nie jest wiele warta: drogi tutaj są w bardzo złym stanie.

Международный аэропорт НейпьидоНейпьидо аэропорт

Przydatne informacje:

 • Adres: NayPyiTaw International Airport, NayPyiTaw, Myanmar
 • Telefon: +95 9 799 00 01 96
 • Długość drogi startowej: 3657
 • Wysokość nad poziomem morza: 33 m
 • Liczba terminali: 3 (po zakończeniu modernizacji)

Wewnętrzne lotniska Myanmar

W przypadku transportu krajowego bardzo dogodny jest także transport lotniczy. W szczególności, w przypadku lotów między dużymi miastami położonymi zdalnie od siebie, można skorzystać z usług jednej z lokalnych linii lotniczych: Air Bagan, Yangon Airways, Air Mandalay, Air KBZ lub Asian Wings Airways. Ale z firmą "Myanmar Airways" lepiej nie współpracować - jej loty są regularnie odwoływane, a technologia jest już dość stara i nie jest bezpieczna. Ale bilety sprzedawane są po znacznie niższej cenie niż inni przewoźnicy lotniczy.

Wśród lotnisk cywilnych w Myanmar, które wykonują wyłącznie loty krajowe, należy wymienić: Bamo, Dowei, E (tak, Myanmar ma miasto o tak nietypowej nazwie!), Kalemyo, Kyaukpju, Lashion, Mague, Molamjayn, Miei, Namsang, Namtu, Pakhouku , Pająk, Putao, Situe, Tandue, Hamty, Heho, Houmalin, Chönggong, Ann, Changmi-Tazi, który jest drugim lotniskiem Mandalay, itp. Należy również pamiętać, że przy wyjeździe z Birmy turyści są zobowiązani do uiszczenia tak zwanej opłaty lotniskowej w wysokości 10 USD. Należy to wziąć pod uwagę przy planowaniu budżetu podróży.

Внутренние авиаперевозки МьянмаАэропорт Бамо в Мьянме