We wschodniej części Korea Południowa Na brzegu Morza Żółtego znajduje się Ansan - miasto, które wraz z Seul i Busan jest najbardziej rozwiniętym ośrodkiem technicznym w kraju. Ale oprócz tego, turystów przyciąga bogata historia i aktywne życie kulturalne. Dlatego należy go włączyć w podróż wzdłuż południowej części Półwyspu Koreańskiego.

Położenie geograficzne i ulga w Ansanie

Terytorium miasta rozciąga się na wybrzeże Morza Żółtego. Administracyjnie należy do prowincji Kengi-do, a pod jej jurysdykcją jest kilka małych wyspy . Największą z nich jest wyspa Tabudo.

Powierzchnia Ansan w Korei Południowej wynosi 144 metry kwadratowe. km. Na północ od niego jest miasto Sikhin, na południu - Yyvan i Hwaseong , na wschodzie - Kunpho. Zachodnia granica jest obmywana przez wody Morza Żółtego. Przez miasto są rzeki Ansancheon, Panvolchon i Hwajonchon.

Patrząc na mapę Korei Południowej lub zdjęcia Ansana, widać, że charakteryzuje się płaskim krajobrazem, który na północy i południu przechodzi w pagórkowatą rzeźbę. Mimo to na przedmieściach rozwija się rolnictwo, głównie uprawa ryżu.

Окрестности Ансана

Historia Ansany

Przez długi czas osada odgrywała rolę ważnej placówki armii koreańskiej nad Morzem Żółtym. Jednym z pierwszych tutaj zbudowano potężny fort lotosowy. Twierdza miasta Ansan w Korei Południowej była konieczna do ochrony obszarów przybrzeżnych przed wrogami z morza. Podczas panowania Wang Kojon z dynastii Joseon, miasto stało się częścią hrabstwa Sichin. Dopiero w 1976 roku powstała pierwsza przemysłowa osada Panvol, która za 10 lat została przemianowana na Ansan.

Od 2012 roku w mieście żyje ponad 760 tysięcy ludzi, z czego 93% to Koreańczycy. Pozostałe 7% to obcokrajowcy.

Поля тюльпанов на острове Тэбудо

Rozrywka i rozrywka Ansana

W przeszłości miasto było głównie ośrodkiem przemysłowym i rybackim, więc było kilka ciekawych miejsc i atrakcje . Nowoczesny Ansan to perła wschodniego wybrzeża Korei Południowej, ozdobiony licznymi parkami, rabatami kwiatowymi i alejami wiśniowymi. Po przybyciu tutaj należy odwiedzić:

 • prawie zniszczona forteca Pelmakson, przywrócona tylko częściowo;
 • Ogród Botaniczny, którego kolekcja obejmuje 220 gatunków niesamowitych roślin;
 • wyspa-kurort Tabudo, słynie z owoców morza;
 • buddyjska świątynia Ssanges, której pierwsze wzmianki można znaleźć w kronikach z 1689 r .;
 • drewniana brama Sasechungyeolmun, czyli Świątynia lojalności i cnoty;
 • liczne groby starożytnych władców.

Historyczne i kulturowe zabytki Ansany nie są jedynym powodem jego popularności. We wrześniu i październiku odbywają się koncerty zespołów folklorystycznych, jarmarków i paradnych teatrów.Lazing w mieście Ansan w Korei Południowej, można również dostać się na festiwal Ansan, festiwal tulipanów oceanicznych, festiwal rockowy i wiele innych ciekawych wydarzeń.

Буддийский храм Ссангеса, Ансан

Hotele Ansana

Dzięki łagodnemu klimatowi morskiemu i wysokim wskaźnikom rozwoju branży turystycznej, niegdyś przemysłowe centrum kraju stało się jednym z ulubionych miejsc odpocząć obcokrajowcy i mieszkańcy kraju. Teraz przybywając do Ansan z innego regionu Korei Południowej, możesz łatwo wybrać hotel na każdy gust. Wśród nich najbardziej znane to:

 • Aura Hotel;
 • Seowon Tourist Hotel;
 • Rio Tourist Hotel;
 • Square autorstwa Savills;
 • Ivy Hotel.

Te i inne hotele zapewnić odwiedzającym bezpłatny parking i Wi-Fi. Zakwaterowanie w nich wynosi 40-75 USD za noc.

Отель Aura, Ансан

Restauracje Ansana

Aby szybko dołączyć kultura Koreańczyków i mieszkańcy tego konkretnego miasta, konieczne jest przede wszystkim zapoznanie się z jego kuchnia . W Ansan, podobnie jak w każdym innym mieście Korei Południowej, istnieje duży wybór restauracji specjalizujących się w kuchni narodowej. Wśród nich:

 • Koncepcja ogrodu;
 • Hwatong Sam;
 • Outback Ansan Gojan Store;
 • Kurczak Sintong;
 • Jeju Haeyang Susan.

W elitarnych restauracjach i prostych kafejkach Ansana można spróbować tradycyjnych "kimchi", danie z wołowiny "Pulkogi", kluski "kuksu", różnorodne dania ze świeżych ryb i owoców morza.

Ресторан Garden Concept, Ансан

Zakupy w Ansan

Miasto ma duży wybór centrów handlowych i rynków, na których można kupić pamiątki i podstawowe artykuły. Najbardziej znane centra handlowe to:

 • Ulica meblowa Sangnoksu;
 • NS;
 • Home Plus.

Turyści mogą kupić tutaj pamiątki , biżuteria z onyksu i jadeitu, różne szkatułki i tekstylia, a następnie wysłać zakup pocztą. Aby to zrobić, powinieneś wiedzieć, że kody pocztowe Ansan w Korei to 425020 i 426910.

Рынок Multicultural Village, Ансан

Transport w Ansan

Dla miasta charakteryzuje się rozbudowanym systemem publicznym transport . Poprzez połączenia kolejowe i autobusowe Ansan jest połączony Seul , Incheon , Oido, Songdo i inne duże miasta kraju. W tym roku planuje się rozbudowę systemu metra.

Przez Ansan w Korei Południowej łatwiej jest poruszać się pieszo lub rowerem. Ścieżki dla pieszych i rowerzystów są położone między wszystkimi głównymi zabytki miasto.

Автобус в Ансане

Jak dostać się do Ansan?

Aby zapoznać się z miastem, powinieneś udać się na wschód kraju na sam brzeg Morza Żółtego. Ansan jest oddalony od stolicy Korei Południowej, tylko 30 km, więc dotarcie do niego nie będzie trudne. Z Seulem łączy czwartą linię Seulu metro . Kilka razy dziennie pociąg odjeżdża ze stołecznego dworca, który zajmuje około godziny, aby dotrzeć do celu. Opłata wynosi 3,7 USD.

Z Seulu do Ansan można dojechać autobusami nr 8147 i 502. Druga trasa jest szybsza, ale zapewnia transfer do autobusu numer 125 na stacji Hanyang University.

Od południowej części kraju do miasta można dojechać przez Busan lub Chonju. Odległość między miastami Ansan i Jeonju wynosi zaledwie 170 km, przez które można również dojechać metrem i autobusami przez 2,5-3,5 godziny.

Вид на Ансан