Twierdza Hwaseong, zwana także Blossoming, jest strukturą w Korea Południowa , zbudowany w mieście Suwon , 30 km od Seul . Początkowo Hwaseong został zbudowany jako grób ojca króla Chonjo w erze Joseona. W rezultacie zbudowano strukturę fortyfikacyjną, zbudowaną na najnowszym słownictwie techniki wojskowej tamtych czasów.

Budowanie twierdzy

Król Jongjo zbudował potężną fortecę jako hołd dla swojego rodzica. Ojciec króla, książę Sado-gun, był głodzony przez własnego ojca, władcę Yongjo. Jego grób otoczony był murami o wysokości 5 km 74 m.

Po rozpoczęciu umocnienia twierdzy powstały baszty, wieże artylerii i cztery bramy. Budowa fortu rozpoczęła się w 1794 roku i trwała tylko 2 lata. 700 tysięcy godzin pracy, 870 tysięcy nianie (ówczesna waluta Korei) wydano na całą budowę, a 1,5 tys. Worków ryżu wykorzystano jako zapłatę za robotników.

Twierdza Hwaseong w Korei Południowej jest wyjątkowym budynkiem z XVIII wieku. Nie tylko bronił miasta, ale był podstawą własnej gospodarki. Znaleziono dokumenty potwierdzające, że król Chonjo planował uczynić Suvon stolicą państwa. Aby poprawić wzrost gospodarki miasta, uwolnił mieszkańców od podatków przez ponad 10 lat.

Хвасон над городом Сувон

Funkcje architektury

Styl architektoniczny fortecy Hwaseong łączy tradycyjny styl wschodni i zachodni, co sprawia, że ​​fort nie przypomina standardowych budynków koreańskich. Wyjątkowość stworzenia XVIII wieku przedstawia się następująco:

 1. Brama Hwaseong. Twierdza ma 4 wejścia:
  • bramą zachodnią jest Hwasomun;
  • północna - Chananmun;
  • południowy - Phalthalmun;
  • wschodnia - Chhanenmun.
  Ворота ХвасомунВорота Чананмун Phalthalmun i Cananamun - największa brama twierdzy, są dokładną kopią Seulu - Namdemun . Podczas wojny koreańskiej bramy Pkhaltalmun zostały uszkodzone, ale w 1975 roku zostały przywrócone. Bramy południa i północy zwieńczone są 2-piętrowymi drewnianymi pawilonami, podczas gdy Chhanenmun i Hwasomun z kolei są jednopiętrowe. Wszystkie są otoczone małymi fortecami, w których mieszkał strażnik.
 2. Budynki wojskowe. Początkowo było ich 48, ale 7 zostało zniszczonych w wyniku wojen, pożarów i powodzi. Do tej pory zachowały się 4 tajne wejścia, 4 słupki, 2 wieże obserwacyjne, 3 stanowiska dowodzenia, 5 bastionów broni, 4 rogi, 5 wartowników i 1 wieża sygnałowa, 9 bastionów.
 3. Башни
 4. Wieża sygnału. Dawno, dawno temu mieszkańcy miasta rozpoznawali różne informacje. Stało się tak:
  • dym pochodzi z jednej tuby - znak, że wszystko jest spokojne;
  • z dwóch rur - znaleziono wroga;
  • z trzech - atak wroga;
  • czterech - nieprzyjaciel w fortecy;
  • z pięciu rur - bitwa w ścianach.
 5. Ściany. Ze wszystkich czterech, jeden jest teraz zniszczony - południowy, reszta została zachowana w dobrym stanie. Długość wszystkich ścian Hwaseong wynosi 5 km i 74 m. Za panowania dynastii Joseon, 130 hektarów ziemi było chronionych od ściany i miało wysokość od 4 do 6 metrów.
 6. Длинные стены Хвасона
 7. Sztuczki wojskowe. Do mocy ścian w trakcie budowy wykorzystano specjalne cegły. Nazywają się Chondol i Soksha. Ściany mają małe otwory używane do broni palnej. Również dzięki nim można było bronić się przed długimi włóczniami i strzałami.
Огнестрельная башня

Rekonstrukcja fortecy

Przez trzy stulecia twierdza Hwaseong przeżyła wiele zniszczeń. W wojnie koreańskiej niektóre jego części zostały uszkodzone tak bardzo, że nawet nie zostały przywrócone. Kompletna rekonstrukcja Hwaseong została przeprowadzona w latach 1975-1979. W grudniu 1997 r. Forteca została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Liczne szczyty, mosty i inne architektoniczne atrakcje sprawiają, że Hwaseong wygląda nie tylko jako fort, ale także jako niezwykłe i niesamowite miasto za bezpieczną ścianą. Wszystkie budynki są interesujące na swój sposób i razem tworzą doskonały i harmonijny zespół.

Стены Хвасона

Informacje dla turystów

Planując spacer po twierdzy Hwaseong, należy wziąć pod uwagę, że jego powierzchnia jest duża, i wycieczka może potrwać kilka godzin. Oprócz spaceru możesz wziąć udział w innych ciekawych wydarzeniach:

 1. Łucznictwo. Turyści zapoznają się z tradycyjną koreańską sztuką walki i jej podstawowymi zasadami. Strzelanie odbywa się codziennie od 9:30 i co 30 minut. Wiek uczestników wynosi od 7 lat, koszt 10 strzał to 1,73 $.
 2. Lot w balonie na gorące powietrze. Impreza odbywa się w pobliżu Bramy Chhanenmong. Koszt dla dorosłych wynosi 15,61 USD, dzieci i dzieci w wieku szkolnym - od 13,01 USD do 14,75 USD.
 3. Wycieczka pociągiem Hwaseong , wykonana w formie palankinu ​​z czasów królów dynastii Joseon. Jego trasa obejmuje wszystkie bramy, Pałac Hwaseong, rynek i muzeum. Koszt podróży dla dorosłych wynosi 2,60 USD, dla studentów 1,39 USD, dla dzieci 0,87 USD. Godziny otwarcia są od 10:00 do 16:30. W przypadku opadów, zdarzenie nie jest przeprowadzane.
Защита крепости

Funkcje wizyty

Twierdza Hwaseong jest czynna codziennie i działa w tym trybie: od marca do października od 9:00 do 18:00, od listopada do lutego od 9:00 do 17:00. Koszt wejścia:

 • dorośli - 0,87 USD, młodzież - 0,61 USD, dzieci - 0,43 USD;
 • wizyta w grupie (co najmniej 20 osób): dorośli - 0,61 USD, młodzież - 0,43 USD, dzieci - 0,26 USD;
 • każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w muzeum jest dniem wolnym;
 • parkowanie za opłatą, przez 3 godziny - 1,73 USD.
Один из входов в крепость

Jak dostać się do twierdzy Hwaseong?

Fort znajduje się na ulicy Maehyang-dong. Aby się tam dostać, weź metro i autobus. Trasy:

 • bezpłatny autobus z dworca kolejowego Jeondae, zjazd nr 4. Połączenia autobusowe: o 10:00, 13:00, 14:00, 16:00;
 • metro w Seulu ze stacji Gangnam, autobusem nr 2, 7, 7-2, 8, 13 do stacji Everland.