W Korea Południowa Miasto Incheon (Incheon), które jest uważane za największe w kraju po Seul . Zostało założone przed naszą erą i ewoluowało od wioski rybackiej do supernowoczesnego centrum turystycznego. Każdego roku tysiące turystów z całego świata przyjeżdża tutaj, aby podziwiać orientalne kolory, pierwszorzędne zakupy, morze rekreacja i bogaty program kulturalny.

Informacje ogólne

Osada zajmuje powierzchnię 1029 metrów kwadratowych. km, jego terytorium podzielone jest na 2 hrabstwa (kun) i 8 okręgów (ku). Pod względem ludności, Incheon jest trzecim co do wielkości krajem w kraju. Tutaj mieszka 3003 milionów ludzi, którzy pracują w przemyśle stoczniowym i budowie maszyn.

Również lokalni mieszkańcy zajmują się przemysłem chemicznym, tekstylnym, rafinacją ropy naftowej, mieleniem mąki, przemysłem elektrycznym i stalowym. W mieście działa duży TPP, a także została ustanowiona produkcja wyrobów porcelanowych i porcelanowych.

Aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie znajduje się Incheon, należy spojrzeć na mapę kraju. Znajduje się na zachodzie Półwyspu Koreańskiego, 24 km od Seulu. Osada jest myta przez wody Morza Żółtego, jest to obszar wodny Zatoki Ganhwaman. Miasto ma status głównej bramy lotniczej i morskiej stolicy i jest głównym węzłem komunikacyjnym w państwie.

Карта

W Incheon znajduje się duży port i największe międzynarodowe lotnisko w Korei Południowej. Jest to światowe centrum biznesowe skupione wokół projektu high-tech New Songdo City. Miasto ma status WSE (wolnej strefy ekonomicznej), przeznaczoną na przyciąganie inwestycji zagranicznych.

Порт

Osada powstała w czasach neolitu i do końca III wieku była niewielką osadą. Od IV wieku w Incheon aktywnie rozwija się handel. Przez całe średniowiecze miasto było centrum handlowym. Obecnie niektóre ulice Incheon zostały zachowane ze starożytną architekturą.

Жилые дома

Pogoda w mieście

Dominuje tu chłodny klimat umiarkowany. Średnie roczne opady wynoszą 1183 mm, przy czym deszcze najczęściej spadają w lipcu (305 mm), a najsuchszym miesiącem jest styczeń (20 mm), maksymalna temperatura powietrza w sierpniu wynosi + 26 ° C. W styczniu kolumna rtęci zawiera -3 ° C

Улицы города

Co zobaczyć w Incheon?

W tym niesamowitym mieście starożytne dzielnice są idealnie połączone z ultranowoczesnymi wieżowce . Na przykład tutaj znajduje się najwyższy budynek w kraju, zwany Północno-Wschodnią Azją. Jego wysokość dochodzi do znaku 305 m.

Jeśli kochasz naturę, idź do wycieczka w licznych parkach w Incheon. Najbardziej znane z nich to:

 1. Freedom Park - znajduje się w Chinatown na jakiejś wysokości. Ma obszar zurbanizowany z minimalną ilością zieleni. Tutaj możesz zrobić wspaniałe zdjęcia Incheon w Korei Południowej.
 2. Songdo Central Park - zajmuje duże terytorium, obsadzone jasnymi i pachnącymi kwiatami. Jest sztuczna rzeka z łodziami, mini-zoo i różne zabytki.
 3. Central Park
 4. Incheon Grand Park (Incheon Grand Park) to naturalny kompleks, który zajmuje ogromny obszar i ma dostęp do zatoki. Jest wyposażony w miejsca piknikowe, ławki, fontanny, restauracje itp. Jest to idealne miejsce na relaks.
 5. Świątynia Jeondeungsa - ma kojącą atmosferę. Turyści mogą tu zostać przez kilka dni i mieszkać z mnichami.
 6. Most Incheon - ma długość około 20 km i łączy wyspę z lądem stałym. W nocy jest oświetlona milionami świateł.
 7. Мост
 8. Muzeum miejskie - jego ekspozycje zapoznają gości z historią osady.
 9. Pomnik Varyag w Incheon - dedykowane krążownikowi i kanonierce. Statki weszły w nierówną walkę z 15 japońskimi okrętami. Rzeźba znajduje się w mieście portowym.
 10. Kompleks pamiątkowy - poświęcony operacji lądowania, która miała miejsce w 1884 roku. Tutaj możesz zobaczyć stary sprzęt wojskowy i broń.

Rząd stara się pod każdym względem stymulować zainteresowanie turystów lokalnym kultura . Co godzinę w Incheon w Korei Południowej jest autobus turystyczny, który można odwiedzić atrakcje miasto.

Bardzo często podróżni zastanawiają się, czy jest w Incheon park wodny . W samym mieście nie jest. Aby móc jeździć po zjeżdżalniach i innych atrakcjach, musisz udać się do pobliskiego miasta, na przykład Yongin lub Gyeongju .

Hotele w Incheon

We wsi jest ich ponad 50 hotele . Dostępne są zarówno luksusowe apartamenty, jak i tanie hostele. Najpopularniejsze z nich to:

 1. Nest Hotel Incheon to pięciogwiazdkowy hotel z restauracją, sauną, centrum fitness i basenem.
 2. Incheon Airtel - goście mogą korzystać z usług concierge i pralni. Jest tam parking, przechowalnia bagażu i restauracja.
 3. KoRus Guesthouse to pensjonat oferujący wynajem rowerów, plac zabaw, wspólną kuchnię i dostęp do Internetu. Personel posługuje się trzema językami, w tym rosyjskim.
Гостиница

Gdzie zjeść?

Mieszkańcy bardzo lubią jeść, więc nawet ulice są nazywane konkretnie, na przykład Monk Fishes lub Blue Rays. W Incheon znajduje się wiele restauracji i barów, niektóre z nich nadają się do nocnego życia, a inne - do rekreacji z dziećmi. Do najbardziej znanych instytucji należą:

 • Sun Hanjeongsik - Koreańskie jedzenie ;
 • Relish - pub z menu azjatyckim;
 • Taco Cielo - serwuje dania meksykańskie.

Wielu turystów zastanawia się, gdzie zjeść w kuchni rosyjskiej Incheon. Nie ma takich lokali w mieście, ale restauracje Manhattan Deli i Paul serwują dania europejskie.

Блюдо в ресторане

Plaża w Incheon

Na wybrzeżu miasta są bezpłatne toalety i prysznice, a na parasole z leżakami trzeba zapłacić około 20 USD. Morze w Incheon charakteryzuje się silnymi odpływami.

W tej chwili piaszczyste dno jest całkowicie odsłonięte, a mieszkańcy lubią go badać. W ogóle plaże pływy są zgłaszane w okrzyku. Najbardziej znane kąpieliska to: plaża Eurwangni, plaża Dongmak i plaża Masian.

Пляж

Zakupy w Incheon

Najmodniejszym miejscem w wiosce jest Sinpo-dong, gdzie znajdują się centra handlowe (Down Town) i butiki (rynek międzynarodowy Sinpo). Tutaj możesz całkowicie zaktualizować swoją garderobę i kupić wyjątkowy pamiątki .

Jeśli chcesz zanurzyć się w lokalnym smaku, odwiedź rynki rybne na rynkach Incheon lub na weekend. Na ich terytorium sprzedają wszelkiego rodzaju towary, od owoców morza i przypraw, po ubrania i buty po przystępnych cenach.

Шопинг

Usługi transportowe

Przed podróżą do Korei Południowej wielu podróżników zadaje pytania o to, jak dostać się z Seulu do Incheon i ile czasu zajmuje podróż. Szybko możesz dostać się do metro lub na szybkiej magistrali №66 lub №88. Usługi transportowe zabierze Cię do miejsca docelowego w mniej niż godzinę. Ze stacji odjeżdża co 15 minut.

Od Incheon do Busan turyści przyjeżdżają pociągiem dużych prędkości, z którego odjeżdżają Lotnisko . Możesz również dostać się do miasta samolotem, samochodem lub drogą wodną.

Аэропорт