Korea Południowa - jeden z najciekawszych krajów Azji Południowo-Wschodniej i jego stolica Seul - największa i najnowocześniejsza metropolia kraju. Istnieje wiele zabytków historii i architektury. Po odwiedzeniu stolicy nie można nie wspomnieć o symbolu i dumie miasta - Incheon Bridge.

Poznawanie atrakcji

Most Incheon jest najbardziej znaną nazwą mostu samochodowego, dosłownie brzmi jak Incheon-tegyo, co tłumaczy się jako "Wielki Most Incheon". Jest to duży most wantowy, który przecina Zatokę Gyeonggi i jest najdłuższy w Korei Południowej, a na świecie jest na 7 miejscu.

Вантовый мост Инчхон

Most Incheon jest żelbetowy, ma całkowitą długość 21,38 km. Szerokość wynosi 33,4 m, a maksymalna wysokość łuku nad wodą wynosi 230,00 m. Rozpiętość wynosi prawie 800 m. Po długiej budowie od 2005 do października 2009 roku Songdo i Międzynarodowy port lotniczy Incheon , znajduje się w mieście metropolitalnym Incheon . Most Incheon jest symbolem tytułowego miasta i Seulu.

Символ Сеула

Co jest ciekawego w Incheon Bridge?

Most Incheon jest przedmiotem największej dumy ze swoich twórców. Wsporniki zaprojektowano przy użyciu najnowszej technologii, aby zachować konstrukcję tak bezpieczną, jak to tylko możliwe, od drgań sejsmicznych i podmuchów wiatru. Most może wytrzymać trzęsienia ziemi do 7 punktów.

Опоры моста

Wspólna praca specjalistów z Korei Południowej i Anglii dała temu krajowi nie tylko nowoczesną autostradę, ale także jeden z nich najbardziej popularne zabytki kraju . Przyjeżdża tu wielu turystów: dla nich most zapewnia most.

Oświetlenie jest realizowane dzięki specjalnej instalacji oświetleniowej, która doskonale łączy w sobie oświetlenie, co pozwala kontrastować, podkreślając wsporniki mostów, ich cechy konstrukcyjne i kontury łukowych przęseł z małych kabli. Most Incheon w Korei Południowej jest imponującym dziełem inżynieryjnym, które rozszerzyło listę najciekawszych realizowanych projektów na świecie.

Подсветка пролета моста

Jak dostać się do mostu Incheon?

Każdy turysta, którego samolot wylądował na międzynarodowym lotnisku w Incheon, może odwiedzić tutaj. Możesz również pochodzić z Seulu samodzielnie lub jako część grupy wycieczkowej. Sam most jest częścią autostrady szybkiego ruchu 110.

Мост-достопримечательность