Aby odwiedzić Koreę Południową i nie zwracać na nią uwagi kultura , aw szczególności - świątynie , tylko rażące niedbalstwo. Budynki buddyjskie od czasu do czasu występują w dużych miastach, ale w zupełnie inny sposób wyglądają wśród piękna przyrody.
Чондынса

Idź do Korea Południowa i nie zwracaj na nią uwagi kultura , aw szczególności - świątynie , tylko rażące niedbalstwo. Budynki buddyjskie od czasu do czasu występują w dużych miastach, ale w zupełnie inny sposób wyglądają wśród piękna przyrody. Klasztor Chondynów ma właśnie miejsce, gdy podróżnik może dotknąć tysiącletniej historii koreańskiej kultury i poczuć estetyczną przyjemność z kontemplowania krajobrazów otwartych na widok.

Jaka świątynia Chongdynsa zainteresuje turystów?

Ten klasztor znalazł swoje miejsce wśród skłębionych wzgórz Ganghwa Island . Chondynsa ma bogatą historię pochodzenia, a nawet kilka legend znalazło w niej swoje odbicie. Początek budowy został zainicjowany przez człowieka o imieniu Adokhvasan. Konkretnie, rok, w którym zaczęli budować świątynię, jest dla niektórych nieznany, ale historycy są mocno przekonani, że było to w czasie królestwa Koguryo.

Klasztor Chondynsa - miejsce, które pozwala osiągnąć harmonię z naturą i wewnętrzną równowagę z samym sobą. Wystarczy tylko spotkać zachód słońca, aby uświadomić sobie, że życie jest piękne bez żadnych konwencji.

Храмовый комплекс Starożytne relikwie

Wśród klasztorów Chondynsi warto wymienić Taunjeong i Yaksajon, które otrzymały status narodowych skarbów. Ponadto na terenie świątyni znajduje się posąg nagiej kobiety, której pojawienie się jest ściśle związane z legendą o frywolnej dziewczynie. W pewnym momencie złamała swoje serce wobec szefa nad cieślami, a on, w odwecie, wyciął rzeźbę z drzewa i położył jej na ramionach ciężki dach.

Jakby dla zrównowaŜenia nagiej kobiety z duŜym obciąŜeniem, znajduje się elegancki posąg studni w Yaksa-zhon, wokół którego skręcają się wzory lotosu. Miejscowi mieszkańcy twierdzą, że jest to w jakiś sposób związane z ludzką mądrością. To jest właśnie to, co musisz zrobić, aby go zdobyć, nikt nie pamięta.

Innym starożytnym reliktem na terytorium Chondyns jest dzwon z Pomecjon, pochodzący z Sonnar, starożytnego państwa chińskiego. Osiąga wysokość 1,6 m, a jego średnica wynosi 1 m.

Чондынса в снегу

Jak dostać się do świątyni Chondynów?

Niestety, publiczność transport nie idzie tutaj. Autobus numer 700-2 regularnie wykonuje loty do najbliższej bramy południowej Jeeringungsa ze stacji Geomam. Następnie możesz przejść około 20 minut, wziąć taksówkę lub złapać jazdę. Z reguły lokalni mieszkańcy chętnie wprowadzają wyborców do świątyni.