Stonehenge i Wyspa Wielkanocna Znane są na całym świecie z niezwykłych i niewytłumaczalnych struktur kamiennych. Ale czasami kamienie są tylko hołdem dla duchów przodków, ołtarzy lub grobów. Na przykład turyści przybywają na wyspę Ganghwado w Korei Południowej, którzy są przyciągnięci do historii dolmeny i związane z nimi legendy.

Więcej o Ganghwad

Stonehenge i Wyspa Wielkanocna znane całemu światu za ich niezwykłe i niewytłumaczalne dodatki kamienne. Ale czasami kamienie są tylko hołdem dla duchów przodków, ołtarzy lub grobów. Na przykład na wyspie Ganghwa w Korea Południowa przyjeżdżajcie turyści, którzy są pociągnięci historią dolmeny i związane z nimi legendy.

Więcej o Ganghwad

Piątą co do wielkości wyspą, między innymi w Korei Południowej, jest wyspa Ganghwado: jej powierzchnia wynosi 302,4 mkw. km. Jest to największa część hrabstwa Ganghwa, do której należy. Najwyższy znak geograficzny wyspy Ganghwado - 469 m - jest górski manisan . Obecnie populacja wyspy liczy około 65,5 tys. Mieszkańców.

Osada Ganghwado wydarzyła się wiele wieków temu wyspa Przez długi czas był obiektem strategicznym. Według legendy, Tangun - pierwszy władca i założyciel starożytnej Korei - zbudował swój ołtarz na tym szczycie, aby oddawać cześć przodownikom. Mieszkańcy Korei Południowej często nazywani są dolmenami Ganghwad.

Вершина горы Манисан

Geografia wyspy

Położony Ganghwado w Morzu Żółtym u zachodnich wybrzeży Korei Południowej, na samym ustach rzeki Chan Główne dno rzeki oddziela ją od północnokoreańskiego miasta Kaesong. Na kontynencie wyspa jest połączona z mostami Ganhwadegö i Chokjidegö, przecinając wąski pas wody. Najbliższe miasto do Ganghwad - Gimpo .

Geograficznie, wyspa zawiera 11 więcej zamieszkałych i 17 małych wysp bez stałej populacji i infrastruktury. Całkowita długość wybrzeża Ganghwa wynosi 99 km.

Канхвадо на карте

Zabytki i rozrywka

Wartość historyczna tego terytorium jest bardzo wysoka: tu jest wiele ważnych kulturalnych i narodowych zabytki nie tylko całe kanhwado, ale także powiat i miasto Incheon do której należy wyspa. Najważniejsze z nich to:

 • Comendel dolmeny - 80 grobów szlacheckich z dużych kamieni z epoki brązu;
 • ołtarz ofiar Chhamsondan króla Tangun Wangoma na szczycie wzgórza Manissan ma ponad 4 tysiące lat;
 • Алтарь Чхамсондан
 • Muzeum Historyczne, gdzie odbywają się wystawy i seminaria poświęcone historii i historii kultura Wyspy Ganhuadong;
 • Tamtamgak - tradycyjny koreański dom na południu wyspy kultury hanok, który przeszedł w prywatne ręce i został odrestaurowany dla gości i turystów;
 • Przegląd zwiedzania fortyfikacji wyspy - to 7 fortec i 53 forty, wiele z nich (Endutonde, Kvansobo, Tokchizhin i inne) zostały przywrócone turystom w ich oryginalnej formie;
 • Крепости Канхвадо
 • stela dobrowolnej izolacji w Fort Tokchizhin;
 • Оборонительный форт
 • buddyjski klasztor Chondinów w którym oryginalne pismo buddyjskie było przechowywane aż do XIII wieku;
 • Монастырь Чондынса
 • klasztor XII wieku Pomunsa i posąg Buddy, wycięty prosto w skale.
Монастырь Помунса

Na wyspie Ganghwado znajduje się łącznie 157 dolmenów i znajduje się na liście UNESCO. W dolmatach parku tematycznego można podziwiać nie tylko koreańskie monumentalne głazy, ale także dobre kopie słynnych obiektów z innych krajów. I na przełomie miesięcy lipiec-sierpień odbywa się tutaj festiwal dolmenów.

Wśród innych rozrywek, oprócz spacerów po wyspie i podziwiania zachodów słońca na zachodzie słońca, warto zwrócić uwagę na kursy rękodzieła na temat produkcji tradycyjnych mat do wybielania. Możesz wziąć udział w samym utworze lub po prostu kupić siebie pamiątka . Nie zapomnij wypróbować niezwykłej rzodkiewki kanghwa i herbaty z lokalnego żeń-szenia.

Корейская редька

Warto zauważyć, że w okresie migracji tysiące ptaków zatrzymują się na wyspie Ganghwado, aby odetchnąć i uzupełnić. Ornitolodzy i turyści z całego świata przyjeżdżają tutaj, aby obejrzeć ten piękny widok. Ale dalej wakacje na plaży nie należy liczyć: morze tutaj jest brudne, z częstym odpływem, co negatywnie wpływa na jakość wybrzeża wyspy. Ponadto bliskość północnego sąsiada narzuca odwiedzającym linię surfing i kąpiel.

Парк военной техники напротив Северой Кореи

Hotele i restauracje

Hotele na wyspie Ganghwa istnieją różne poziomy: od wygodnych 5-gwiazdkowych hoteli do 3-gwiazdkowych, a także mini-hoteli klasy ekonomicznej. Pokoje znajdują się nie tylko we wnętrzu wyspy, ale także na wybrzeżu w pobliżu zabytków, szczególnie z południowo-zachodniej strony wyspy. Doświadczeni podróżni polecają zwracanie uwagi na Ganghwa Tomato Pension, Hotel Everrich i Moonlight spring Pensions.

Канхвадо Hotel Everrich

Jeśli chodzi o restauracje i kawiarnie, gdzie można zjeść smaczną przekąskę i odpocząć, na Kanghwado można znaleźć menu główne. koreański i Kuchnia japońska , obfitość owoców morza, pubów i tawern, a także fast foodów. Pamiętaj, że nie zawsze warto liczyć na szybką koreańską usługę: na wyspie rytm i styl życia nie są tak szybkie, jak w Seul . Najlepsze recenzje zgromadziły placówki gastronomiczne, takie jak Square sky, Docasikdang, J'st Coffee i Chicken.

Рестораны Канхвадо

Jak dostać się na wyspę Ganghwado?

Wielu turystów przybywa na wyspę dolmenów prosto z Seulu - tylko 60 km w kierunku północno-zachodnim wzdłuż drogi. Odległość wzdłuż głównej drogi nr 48 można pokonać zarówno autobusem międzymiastowym, który kursuje co 10 minut, samochodem lub taksówką.

Jeśli wolisz latać samolotem, możesz odebrać lot Międzynarodowy port lotniczy Incheon i stamtąd skorzystaj z usług wahadłowych.