Ulsan - miasto metropolitalne na południowym wschodzie Korea Południowa . Miasto ma status stolicy pod bezpośrednią kontrolą rządu centralnego. Na zdjęciu Ulsan wygląda jak miasto z przyszłości i po znalezieniu go na mapie łatwo zauważyć, że znajduje się w zatoce o tej samej nazwie na wybrzeżu Morza Wschodniego (Japonia) i znajduje się około 72 km na północny-wschód od Busan .

Ogólne informacje o mieście

Jest sercem strefy przemysłowej kraju, znanej jako przemysłowa dzielnica Ulsan. Wcześniej było to centrum handlowe produktów rolnych ze równiny i delty rzeki Taehwa, a także południowokoreański port rybacki Ulsan. Pod koniec XX wieku stał się jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych w kraju. Do głównych gałęzi przemysłu należą przemysł motoryzacyjny, petrochemiczny i stoczniowy. Oto siedziba korporacji Hyundai.

Ульсан на карте

Klimat

Ulsan ma wilgotny klimat subtropikalny z monsunowymi deszczami, z zimnymi, ale suchymi zimami i gorącymi, wilgotnymi latami. Średnia temperatura w styczniu wynosi około + 2 ° C, aw sierpniu - + 25,9 ° C W miesiącach zimowych opady są niewielkie, ale ich liczba gwałtownie rośnie od kwietnia do września.

Zabytki

Chociaż Ulsan słynie z potężnego przemysłu, jest także bogaty punkty orientacyjne co będzie interesujące dla turystów:

 1. Ulsan Grand Park . To największy park miejski w Korei Południowej. To piękna zielona przestrzeń stworzona dla mieszkańców miasta. Park ma około 4 km długości i 500 m szerokości. Obejmuje ścieżkę spacerową, centrum nauki przyrodniczej, zoo, ogród motyli, ogród botaniczny i ścieżkę rowerową.
 2. Большой парк Ульсана
 3. Park Daewangam. Pierwotnie nazywany Ulka Park, Daewangam znajduje się na wschodnim wybrzeżu Ulsan, wzdłuż klifu Daewangam. Dojście do niego jest dość łatwe, ponieważ znajduje się zaledwie kilka minut spacerem od plaża w Ulsan.
 4. Daewangam Park
 5. Muzeum Wielorybów w Youngsangpo . Jest to pierwsze i jedyne takie muzeum w Korei Południowej. Wcześniej Ulsan był centralnym regionem koreańskiego przemysłu wielorybniczego. Ta otwarta przestrzeń została później przekształcona na muzeum gdzie możesz dowiedzieć się wszystkiego o wielorybach. Znane są również artefakty wielorybnicze.
 6. Музей китов
 7. Duży park rzeki Taehwa. Położony w samym centrum Ulsan. Rzeka przecina park i wpływa do zatoki o tej samej nazwie. Dorzecze rozciąga się 36 km ze wschodu na zachód i 28 km z północy na południe; góry i lasy. Ta rzeka jest obecnie głównym źródłem wody pitnej dla mieszkańców.
 8. Большой парк реки Таэва
 9. Muzeum Ulsan. To muzeum historyczne, dające możliwość poznania przeszłości miasta. Archiwum muzeum zawiera fakty z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości miasta. Obejmuje on historyczną salę z ogólnym obrazem miasta, począwszy od czasów prehistorycznych, halę przemysłową, demonstrującą rozwój Ulsana jako stolicy przemysłu Korei Południowej i salę dla dzieci do programów edukacyjnych.
 10. Музей Ульсана
 11. Świątynia Seonams. Znajduje się na południu Seokansana. Wśród atrakcji w świątyni można zobaczyć trzypiętrową pagodę Sonnamba, zbudowaną przez mnicha Duy, posąg mnicha, trzypiętrową pagodę Sariry i Kamienny staw.
 12. Храм Сеонамса
 13. Wodospady Paraeso. Położony na południe od świątyni Seoknam. Jedno spojrzenie na wodospad przekonuje Parajo, najpiękniejszy wodospad w Ulsanie.
 14. Водопады Paraeso
 15. Banguud Rock Idealne miejsce, aby cieszyć się spokojnym pięknem Ulsanu. Nazwa Bangudae została nadana ze względu na kształt klifu, który wygląda jak żółw leżący na ziemi z głową w dół. Banguda Rock jest popularną atrakcją turystyczną Ulsanu. Jest także jednym z Koreańskich Narodowych Skarbu z powodu prehistorycznego muralu, który został znaleziony na klifie. Turyści z całego świata przyjeżdżają tu, by zobaczyć żółwie-skale i starożytne listy.
 16. Скала Бангуда
 17. Hongrew Falls. Niedaleko od góry Ganvolsan jest kolejna góra, Sinbulsan. Rozciągają się wokół wioski zwanej Aeonianami i formują skały na wschodzie. Schodząc w dół, łatwo jest dostać się do pięknych wodospadów znanych jako Hongrew. To jedna z najpiękniejszych atrakcji Ulsanu. Wysokość największego wodospadu wynosi 33 m, rozprasza się jak tęcza. Zimą sople tworzą się na skale i opadają jak śnieg.

Hotele i restauracje

Ulsan to duże miasto. Jest ich wiele hotele , jest wiele do wyboru:

 1. Lotte Hotel Ulsan. Hotel jest bardzo wygodny, pomocny pomocny personel, komfortowe pokoje, położony w doskonałej lokalizacji.
 2. Shilla Stay Ulsan. Tańszy hotel, ale dobry. Wygodny na długi pobyt. Pyszne śniadania, ale trochę monotonne.
 3. Hotel Hyundai Ulsan. Piękny czysty hotel, jedzenie jest dobre, ma wszystkie udogodnienia, doskonała obsługa.

W Ulsanie są restauracje na każdy gust:

 1. Shins Garden to mała oaza restauracyjna. Świeże wnętrze Sinsa Garden ma nowoczesną, naturalną estetykę. Organiczny wygląd różni się od każdej restauracji w Ulsan.
 2. Włoska restauracja Paolo. Oto najsmaczniejsza pizza, kurczak i spaghetti.
 3. Restauracja Półwysep. Stylowy, urządzony w nowoczesnym stylu. Menu obejmuje dania kuchni chińskiej, zachodniej, koreańskiej i japońskiej, sezonowe owoce i desery.

Zakupy

Fani zakupów tutaj dobrze się bawią. W ogromnych centrach handlowych klienci oczekują produktów dla wszystkich smaków. Tutaj możesz kupić wszystkie rodzaje elektroniki, koreańskie kosmetyki są doceniane, wiele z nich bierze złoto i srebrną biżuterię stąd.

Шоппинг

Transport

Widok główny transportu w Ulsan są autobusy. System transportu publicznego jest tak samo dobry jak inne duże koreańskie miasto. Planuje się budowę lekkiej linii kolejowej w mieście.

Транспорт

Jak się tam dostać?

Możesz szybko dostać się do Ulsan Seul na szybkim pociągu, samolocie i ekspresowym autobusie. Wiele osób zastanawia się, jak dostać się do Ulsan z Busan. Te miasta są bardzo blisko. Autobusy między nimi kursują co 10 minut od 6:00 do 22:00, a nocą - co pół godziny.