Jeśli potrzebujesz bogatego odpocząć na plaży z rozwiniętą infrastrukturą i dziewiczą naturą, a następnie przejdź do Korea Południowa . Ten kraj jest na tej samej szerokości geograficznej z Hiszpanią, Grecją i Turcją, więc pływanie i opalanie się tutaj to przyjemność.

Plaże Seulu w Korei Południowej

Jeśli zdecydujesz się na pobyt w stolicy kraju, to na wakacje na plaży będziesz najbardziej odpowiedni Incheon . W drodze do publicznej wiadomości transport zajmie to około godziny. Wybrzeże tutaj jest pokryte najczystszym piaskiem i obmywane przez wody Morza Żółtego. Strefa przybrzeżna w mieście jest szeroka i malownicza, dzięki czemu turyści mogą podziwiać wspaniałą panoramę.

Najlepsze plaże w Incheon w Korei Południowej to:

 1. Yrvanni to najczęściej odwiedzane wybrzeże we wsi, które ma kształt miesiąca. W czasie odpływu ogromna już strefa przybrzeżna znacznie się zwiększa. Jest to idealne miejsce do wypoczynku z dziećmi.
 2. Sugi - jest na małym wyspa , gdzie rosną egzotyczne rośliny. Plaża otoczona jest pasmem górskim, na którym są wyposażone platformy obserwacyjne. Tutaj miało miejsce rozstrzelanie popularnego serialu telewizyjnego "Full House".
Пляжи Сеула

Zachodnie wybrzeże kraju

Jeśli chcesz zrobić wyjątkowe zdjęcia zachodu słońca, przejdź do plaż położonych w zachodniej części Korei Południowej. Są one myte przez Morze Żółte i pokryte miękkim złotym piaskiem. Na wybrzeżu znajduje się ogromna liczba cappoli - tych regularnie zalewanych obszarów wybrzeża. Tutaj możesz zobaczyć wiele skorupiaków i oglądać ich życie.

Закат

Najlepsze plaże w tej części Korei Południowej to:

 1. Daecheon - charakteryzuje się spokojną wodą i płytką głębią. Piasek na wybrzeżu został uformowany z małych skorup, więc jest tutaj wyjątkowy. Jest to największa plaża na Morzu Żółtym, która jest wyposażona we wszelkiego rodzaju udogodnienia, punkty bezpieczeństwo i mały park. Ta plaża jest popularnym miejscem rekreacji wśród mieszkańców. Układają na nim różne wakacje festiwale, a nawet regaty jachtów.
 2. Muchhangpo - na plaży można zaobserwować rzadkie zjawisko naturalne zwane "cudem Moiseyevo". Kilka razy w miesiącu morze w pobliżu Wyspy Chindo Rozdzieliło się i utworzyło drogę w wodzie. W tym czasie tubylcy zbierają ośmiornice i mięczaki.
 3. Pensan jest częścią strefy ochrony przyrody Pensanzando. Strefa przybrzeżna pokryta jest wspaniałym piaskiem i ma długie przedłużenie. Głębokość w morzu jest niewielka (około 1 m), więc woda dobrze się nagrzewa i praktycznie nie występują fale. Jest to idealne miejsce do nurkowania z rurką.
 4. Decheon - nowa plaża, wyposażona w nowoczesne leżaki, parasole, przebieralnie, sprzęt ratunkowy i ratunkowy. Tutaj tworzy się unikalny muł, zawierający german w swoim składzie. Jest to bardzo skuteczne narzędzie stosowane w kosmetologii do pielęgnacji skóry.
Западное побережье

Plaże na południu Korei

Ta część kraju jest obmywana przez Koreańską Cieśninę (Morze Południowe). Istnieje wiele wysp o wyjątkowym charakterze i pięknym wybrzeżu. Najbardziej znanym miejscem na ziemi jest Wyspa Jeju . Jego terytorium jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako zabytek historyczny i przyrodniczy tego kraju.

Latem temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie +30 ° C, woda ogrzewa się + 25 ° C, a wiosną i jesienią słupek rtęci nie spada poniżej + 19 ° C. Podwodny świat w Cieśninie Koreańskiej jest bogaty i niepowtarzalny. Jest zamieszkały przez różnorodne formy życia morskiego: anioły, klauny, pstra, spinock itd. Najbardziej znane plaże na południu Korei to:

 1. Chungmun - Znajduje się na terytorium tytułowego kompleksu turystycznego i słynie z bajecznych krajobrazów. Piasek jest tutaj płytki i ma zróżnicowany kolor: szary, czerwony, biały, a nawet czarny. Plaża otoczona jest ciemnymi skałami pochodzenia wulkanicznego i jaskiniami, w pobliżu których rosną rzadkie rośliny.
 2. Haeundae to najbardziej znana plaża w Korei Południowej. Jest jednym z 8 najpiękniejszych miejsc w kraju. Podczas przypływów poziom wody tutaj niewiele się zmienia, więc dobrze się nagrzewa i przyciąga tysiące turystów.
 3. Sonjong - otoczone skałami, które chronią wybrzeże przed złymi warunkami pogodowymi. Latem często odbywają się tu różne imprezy, na przykład festiwal piasku lub pływania, a także międzynarodowy festiwal filmowy. Przez plażę przebiega droga "Talmaji", z której wygodnie oglądać pełnię księżyca.
 4. Hepzhe - pokryty szorstkim, ale przyjemnym w dotyku piaskiem, obmyty szmaragdową wodą i otoczony czarnym masywem górskim. Wszystko to tworzy wyjątkową spokojną atmosferę i zmienia plażę w idealne miejsce na wakacje na plaży. Głębokość morza jest tutaj niewielka, fale praktycznie nieobecne, dlatego nurkowie z przyjemnością przychodzą tu z przyjemnością. W pobliżu wybrzeża znajduje się park Hallim , gdzie przyjemnie jest chodzić podczas upałów.
Южное побережьеДайвинг

Plaże na wschodzie Korei Południowej

Ta część kraju jest spłukiwana przez Morze Japońskie i przyciąga turystów swoim świtem. Na ich cześć miejscowi ludzie często organizują festiwale. Linia brzegowa łączy czyste, bezchmurne niebo, lustrzaną powierzchnię wody i jasnozielone wybrzeże. Najpiękniejsze plaże tutaj to:

 1. Kurenpo - położony w pobliżu miasta Pohang i słynie z pięknej scenerii. To jest świetne miejsce dla wędkarstwo i snorkeling.
 2. Sokcho - Plaża pokryta jest śnieżnobiałym piaskiem, obmywana krystalicznie czystą wodą i otoczona wysokimi sosnami. Na wybrzeżu są miejsca na piknik, wygodne hotele i prywatny parking. Co roku, 1 stycznia, odbywa się tu festiwal poświęcony spotkaniu pierwszego świtu w Nowym Roku.
 3. Keppoda to jedna z największych plaż na wschodnim wybrzeżu Korei Południowej. Pokryta jest drobnym i czystym piaskiem, który jest przyjemny do chodzenia boso. W pobliżu ośrodka znajdują się różne atrakcje, na przykład Muzeum Chhansori i pawilon Ochkhokhon. Na brzegu jest kawiarnia, gdzie przygotowują niezwykłe danie na wodzie morskiej, zwane "Chkhodan sundubu".
 4. Naksan - długość linii wybrzeża wynosi 1810 m. Obszar plaży jest wyposażony w atrakcje wodne (zjeżdżalnie, banany, skutery, itp.) I place zabaw. W pobliżu wybrzeża znajduje się wspaniały las sosnowy, znany ze swoich leczniczych właściwości, świątyni i pawilonu, który urozmaici Twoje wakacje.
 5. Chongdongjin - ze względu na przepiękne malownicze miejsca na tej plaży, często robią koreańskie filmy. Na wybrzeżu znajduje się kompleks ogrodowo-parkowy, symbolizujący harmonię między ludzką kreatywnością a naturą.
 6. Ilsan - tytuł jest tłumaczony jako "królewski parasol". Wybrzeże zyskało dzięki królewskiej parze, która bardzo lubiła tę plażę. Plaża pokryta jest małymi kamykami i piaskiem. Taki krajobraz jest idealny do masażu stóp.
Восточное побережье