Z braku wody Korea Południowa nie cierpi: oprócz tego, że Półwysep Koreański jest myte przez morza - żółty i japoński, a także koreańska Cieśnina, tu jest wiele rzek i jezior. Łowienie ryb w Korei jest dość popularnym hobby i ma wyraźny narodowy kolor.

Zimowe wędkowanie

Pomimo tego, że klimat Korei Południowej jest wystarczająco ciepły, zima wciąż tam jest, a zimowe wędkowanie również tutaj. Mrozy w kraju nie są zbyt silne, ale są wystarczająco długie, aby na powierzchni jezior, których jest wiele w Korei, powstała twarda skorupa lodowa.

Tradycyjne koreańskie wędkarstwo zimowe różni się od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni: "wolne" zbiorniki wodne zwykle podróżują z całą rodziną, zabierając ze sobą, oprócz sprzętu, namiotu, krzeseł i stołów. Wokół rybaków biegają dzieci, psy. Jak w tym przypadku nadal można złapać coś - nasz rybak jest trudny do zrozumienia. Jest jednak haczyk, mimo że połowy w zimie nie są zbyt aktywne.

Na płatnych zbiornikach jest mniej ludzi, ale nawet tutaj jest dość żywy. Łowią 5-7 wędek, ale mają je w pobliżu; nie ma zwyczaju dokonywania dziur w dużej odległości od siebie i łapania 100 metrów od rozłożonego narzędzia. Koszt odłowu na płatnych zbiornikach różni się w zależności od właściciela zbiornika; może wynosić od 20 USD do 40 USD. Stopień zaczepienia może również być różny, zwykle waha się od 3 do 7 kg. Niektórzy właściciele narzucają limit wielkości zdobyczy.

Jednym z najpopularniejszych płatnych zimowych miejsc wędkarskich w Korei jest Chuncheon - tutaj dość wygodne pływające loże zapewniają wędkarzom. Latem są bardziej popularne, a zimą większość z nich jest pusta. Koszt takiego domu - od 50 $ do 100 $ za dzień.

Особенности зимней рыбалки Połowy letnie

Łowienie ryb słodkowodnych w Korei jest prawie na wagę złota. Może dlatego, że możesz to zrobić po niższych kosztach. Rzeczywiście, wielu wędkarzy łapie bas (duże okonie) bezpośrednio z brzegu - wiele małych jezior i stawów, a także kilka dużych zbiorników zamieszkałych przez tę rybę.

Oczywiście można złapać okoń z łodzi, ale wymaga to określonej kwoty pieniędzy - kupienie lub nawet wynajęcie łodzi nie jest tanią przyjemnością. Ale różnorodność sprzętu do chwytania basu w sklepach jest pełna.

Poza nim, w jeziorach i rzeki Korei jest masa innych ryb. Na przykład:

  • tarpon słodkowodny;
  • ryba mandarynkowa;
  • snakeheads;
  • szczupak;
  • lipień.
Рыба басс - главный обитатель корейских водоемов

Rybołówstwo morskie

Być może dla fanów "polowań na wodę", którzy przyjeżdżają na krótko do Korei Południowej, lepiej jednak wybrać się na wędkarstwo morskie - gwarantuje to niezatarte wrażenia! Aby to zrobić, nie trzeba iść gdzieś na łodzi lub dużym statku: wiele gatunków ryb (na przykład dorada i szabla rybacka) można złapać bezpośrednio z pirsów!

W zatokach znajduje się labraks, a jego wielkość zachwyci serce najbardziej zatwardziałych wędkarzy. Aby złapać tak popularną rybę, jak Laceron (jest to również seria japońska lub żółtopłetwa), najlepiej jest w wodzie Wyspa Jeju . Tutaj dobrze jest złapać okoń morski i Terlug.

Морская рыбалка