Sokcho City znajduje się w prowincji Gangwon-do, zaledwie 60 km od granicy z Koreą Północną. Od 1945 r. Do końca wojny koreańskiej był jego częścią. Sokcho był miejscem dla północnokoreańskich uchodźców po rozbiorze Korei. Dziś jest raczej miastem rybackim niż centrum turystycznym. Turyści, których przyciąga bliskość Strefa zdemilitaryzowana . Sokcho jest bramą do pobliskiego Soraksan National Park .

Klimat i lokalizacja geograficzna

Sokcho ma wilgotny klimat subtropikalny, który różni się od warunków panujących w kontynentalnej części Korei. Miasto jest otoczone górami od zachodu i leży na brzegu Morza Japońskiego. Średnia roczna temperatura wynosi 11,8 ° C, a opady wynoszą 1300 mm.

Na mapie Sokcho w Korea Południowa łatwo znaleźć za pomocą współrzędnych: 38.184327, 128,539922.

Сокчхо на карте

Zabytki

Sokcho ma wiele ciekawych miejsc, które przyciągają turystów:

 1. Soraksan National Park. Jest jednym z najpiękniejszych w Korei. Jeśli wspinasz się kolejką linową na szczyt Ulsanbavi przy dobrej pogodzie, widok jest oszałamiający. Możesz zobaczyć oszałamiające piękno natury, piękne świątynie , gigantyczny posąg Buddy i malownicze rzeki .
 2. Национальный парк Сораксан
 3. Xinhungs. Świątynia buddyjska, zbudowana w XV wieku, jedna z największych w kraju.
 4. Senat Hyangseongsaji samcheung. Trzypiętrowa pagoda wysokości ponad 4 m. Została zbudowana w 652 roku.
 5. Plaża Sokcho. Bardzo popularny wśród turystów, otwarty przez cały rok.
 6. Пляж Сокчхо
 7. Jezioro Jongrango. Bardzo popularny ze względu na odbicie gór Serakasan i Ulsanbavi. Sama staw słynie z piękna.

Hotele

Znalezienie miejsca na nocleg w Sokcho nie stanowi problemu. Jest wiele pięknych, przytulnych hotele :

 1. The House Hostel. Położony w pobliżu biura informacji turystycznej i dworca autobusowego, co jest bardzo wygodne. Pokoje są małe, ale przytulne. Podłoga jest ogrzewana, jest klimatyzacja, rano pyszne śniadanie serwowane jest bardzo czyste.
 2. Hanwha Resort Seorak Sorano. Duży hotel, składa się z kilku budynków. Jest on dogodnie usytuowany w pobliżu parku wodnego, a goście tego hotelu mają zniżkę na atrakcje. Pokoje w hotelu są przestronne i smaczne. Dostępne jest również śniadanie w formie bufetu.
 3. Pan Egg Sokcho Guesthouse. Hotel położony jest obok przystanku autobusowego numer 7, który prowadzi do Parku Narodowego Seoraksan. Pokoje są duże, łazienki są przestronne, rano serwowane jest pyszne śniadanie.
Hanwha Resort Seorak Sorano

Restauracje

W Sokcho jest wiele miejsc, które oferują lokalna kuchnia :

 1. Matzu. Wszyscy odwiedzający są zachwyceni serwowanymi tu potrawami. Usługa jest również na wysokości. Sam gospodarz spotyka gości. Wielu wraca tu nie raz.
 2. Cheongchosu Mulheo. Restauracja ma 4 piętra, na 4 - kawiarni. Tutaj możesz delektować się owocami morza, a następnie wypić pyszną kawę. Pokój jest pięknie urządzony, piękne widoki z okien.
 3. Saengseon Gui. Może się wydawać, że jest to prosta restauracja z menu rybnym, ale goście są bardziej niż zadowoleni. Tutaj możesz zamówić wszystkie rodzaje dań z różnych odmian świeżych ryb.
В ресторане Matzu

Wydarzenia kulturalne

Festiwal odbywa się w Sokcho w październiku kultury Seraka. Podczas wakacje Możesz uczestniczyć w paradach, pokazach scenicznych, konkursach i konkursach. Stoiska z żywnością aktywnie działają, oferując lokalne przysmaki. Bardzo popularnym wydarzeniem jest konkurs na ciasto ryżowe. Na festiwalu są profesjonalni artyści, którzy następnie przekazują pieniądze zebrane na cele charytatywne.

Фестиваль

Zakupy

Jeśli chcesz kupić coś bezpośrednio związanego z Sokcho, to oczywiście owoce morza. Są sprzedawane w postaci wysuszonej, która pomoże zabrać je do domu. Na przykład może to być suszone kalmary. Owoce morza można kupić zarówno w sklepach, jak i na plaży od rybaków.

Торговля кальмарами

Transport

Główne miasto transport w Sokcho - to autobus, ale turyści często korzystają z taksówki. W mieście można wypożyczyć rower do zwiedzania zabytki .

Прокат велосипедов

Jak się tam dostać?

W Sokcho z Seul Z dworca autobusowego Dong Seoul autobusy kursują co 30 minut. Możesz skorzystać z linii kolejowej i przejść do stacji Gannune. Z Rosji do promów Sokcho jechać.