W środku Korea Południowa położony Cheonan - spokojne i spokojne miasto, otoczone pięknymi ogrodami i buddyjskimi budynkami. Wykonuje funkcje dużego węzła komunikacyjnego, z powodu tego, co często nazywa się "bramą zachodnią" Seul ".

Położenie geograficzne i klimat

Cheonan znajduje się w północno-wschodniej części prowincji Chungcheong-Namdo, około 80 km od Seulu. Na zachód od niego znajduje się miasto Asan, na wschodzie - powiaty Chinchon i Cheonvon, na południu - miasto Konju i okręg Yonggi, na północy - osady Anson i Pyeongtaek.

Prawie w środku Cheonan jest góra Taejosan, który dzieli go na płaską zachodnią i górską wschodnią część. Północ miasta jest zdominowana przez wzgórza. Oprócz szczytu Taejosan, są szczyty Manginsan i Kukssabon. Przez cały przepływ wioski rzeki Kumgang, Sapgechon i Ansongan, które wpływają do Morza Żółtego.

Podobnie jak stolica Korei Południowej, Cheonan charakteryzuje się łagodnym klimatem monsunowym i czterosezonowym cyklem pogodowym. Maksymalna temperatura powietrza (+ 37 ° C) jest obserwowana w lipcu, a najniższa (-23 ° C) - w styczniu.

Природа Чхонана

Historia Cheonan

Dzięki swojemu strategicznemu położeniu miasto zawsze było ważnym węzłem komunikacyjnym i pocztowym kraju. Mimo to, prawie do połowy XX wieku było to małe miasteczko. Sytuacja zmieniła się w 1963 roku, kiedy powstała nowa jednostka administracyjna Korei Południowej, Cheonan, łącząca miasta Cheonangun, Cheonanyp i Hwawsonmyon. Ostatni podział administracyjny miał miejsce w 2003 roku.

Miasto słynie także z tego, że w jego pobliżu w 1950 r. Miała miejsce jedna z głównych bitew pomiędzy oddziałami Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej.

Współczesny Cheonan to typowe południowokoreańskie miasto o powierzchni ponad 739 metrów kwadratowych. km, który jest domem dla około 465 tysięcy osób.

Улицы Чхонана

Atrakcje i rozrywka Cheonana

Jak w każdym innym regionie kraju, to miasto ma wiele ciekawych obiektów, godnych uwagi turystów. Ale nadal główny zabytki Cheonana to:

 • Buddyjska świątynia Quandox VII wieku, służąca jako skarbnica starożytnych rzeźb i obiektów malarstwa;
 • 15-метровая бронзовая статуя Будды в Чхонане
 • Świątynia Chonhynów z epoki Koryo, ozdobiona pięciopoziomową pagodą;
 • Świątynia Ponsonhongyona, składająca się z 200 pokoi;
 • drzewo orzechowe, posadzone w świątyni Kwandox w XVII wieku i potomek innego drzewa posadzonego w 1290 roku;
 • obraz Buddy z wczesnej epoki Koryo, wykuty w skale w miejscu zwanym Samthary;
 • pomnik niepodległości Korei Południowej, otwarty w 1987 r. i opowiadający o kolonialnej przeszłości kraju i walce o niepodległość;
 • Мемориал независимости Южной Кореи в Чхонане
 • Muzeum Poczty, które zbierało akcesoria od 1884 roku.

To miasto jest miejscem obchodów święta Hyntaryon, poświęconego tradycje kulturowe kraju a dokładniej jej piosenki i tańce. Również w Cheonan obchodzony jest historyczny festiwal Ponkhvaje, podczas którego można obserwować procesję pochodni przez całą osadę.

Фестиваль танца в Чхонане

Hotele w Cheonan

Miasto ma duży wybór hoteli klasy średniej. Większość z nich dysponuje restauracją, bezpłatnym parkingiem i bezprzewodowym dostępem do Internetu. Z najlepszej strony, poniżej hotele Cheonana:

 • Rex Hotel;
 • Metro Tourist Hotel;
 • Cheonan Business Hotel;
 • Shilla Stay Cheonan;
 • Hotel T Point.

Aby spędzić noc w jednym z tych komfortowych hoteli, trzeba zapłacić około 57-80 USD. W Cheonan można również wynająć apartamenty w Huracle Resort. Tutaj goście mogą korzystać z basenu, spa, sauny i dobrze wyposażonych pokoi.

Отель Huracle Resort в Чхонане

Restauracje Cheonana

Po przyjeździe w mieście można znaleźć wiele lokali specjalizujących się w kuchni koreańskiej, europejskiej, a nawet rosyjskiej. Każdy z nich charakteryzuje się oryginalnym wystrojem wnętrz i bogatym menu, które prezentuje ogromny wybór potraw z wołowiny, wieprzowiny i świeżych owoców morza. Możesz się tego upewnić odwiedzając lunch lub kolację w jednej z restauracji Cheonan:

 • Shilla Stay;
 • Momiji;
 • Manghyang Mix Noodles;
 • Jjambbong Ji Zone;
 • Bokgu Jeong.

Tutaj możesz spróbować tradycyjny koreański i wszystkie słynne dania europejskie. Spośród nich najbardziej popularne ciasteczka o smaku orzechowego brownie. Można je kupić w kawiarniach, na ulicznych tacach, a nawet na stacji Cheonan. Z owoców tutaj często można spotkać melony, gruszki i winogrona.

Jako napoje alkoholowe, restauracje Cheonan serwują piwo lub wódkę na bazie ryżu.

Ресторан Shilla Stay, Чхонан

Zakupy w Cheonan

Dzięki bliskości stolicy Korei Południowej miasto nigdy nie miało problemów z wyborem unikalnych produktów. Istnieje wiele sklepów i terenów handlowych, gdzie można kupić oryginalne maski, wyroby ceramiczne i inne w korzystnych cenach. pamiątki . Wśród wszystkich centrów handlowych w Cheonane wyróżnia się dom towarowy Galleria Centercity. Jest to ogromne centrum kulturalne i handlowe o skomplikowanym kształcie trójkąta.

Oprócz domu towarowego Galleria Centercity, w Cheonan można kupić w galerii Arario, sklepach Misarang i Pams Spa Chunsu.

Торговый центр Galleria Centercity, Чхонан

Transport w Cheonan

Ze względu na bliskość Seulu i jego korzystne położenie geograficzne, miasto od dawna odgrywało rolę ważnego węzła komunikacyjnego kraju. Teraz Cheonan jest połączony z Seulem przez dwie linie kolejowe, z których jedna jest szybka. Łączą go również z miastami Yeosu , Sunchon, Cheongju, Daegu i inni.

Wiele obszarów Cheonan obsługiwanych jest przez pierwszą linię Metro w Seulu .

Jak dostać się do Cheonan?

Miasto znajduje się 77 km na południe od Seulu. Ze stolicy Korei Południowej do Cheonan można dojechać metrem. Aby to zrobić, przejdź do stołecznych stacji kolejowych Seoul Express Bus Terminal lub Yongsan Station. Stąd co 10 minut odjeżdża pociąg, który w przybliżeniu w ciągu godziny pozostaje w miejscu docelowym. Opłata za przejazd wynosi od 5 USD.

Железнодорожная станция Cheonan Station