Jeden z głównych ośrodków turystycznych w Korea Południowa uważane za miasto Gyeongju. Tu kiedyś była starożytna stolica stanu Silla, więc miejsce to ma bogatą historię i wiele zabytków architektury. Wiele z nich znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Informacje ogólne

Miasto zajmuje powierzchnię 1324 metrów kwadratowych. km. Mieszka tu 264 091 osób. Jeśli spojrzeć na mapę Korei Południowej, to można zobaczyć na niej, że Gyeongju znajduje się na wybrzeżu Morza Japońskiego w prowincji Gyeongsangbuk-do. Rzeka Hensangan przepływa przez osadę i przechodzi przez pasmo górskie Thabaksan, które stanowi pagórkowatą ulgę.

Карта

Najwyższym punktem jest szczyt Munboksan, osiągający 1013 m npm. Linia brzegowa ma długość 33 km i graniczy z miastami Ulsan i Pohang . Wybrzeże miasta jest lekko wcięte i składa się z kilku zatok. W dawnych czasach często zdarzały się powodzie, ale teraz problem został wyeliminowany za pomocą nowoczesnych technologii.

Administracyjnie miasto dzieli się na:

 • 13 ton (ton) - zajmują centralną część Gyeongju;
 • 8 mężczyzn - obszary słabo zaludnione;
 • 4 typus - obrzeża wioski.

W mieście oprócz turystyki rozwija się również produkcja części samochodowych, rolnictwa i rybołówstwa. Nawet tutaj uprawia się grzyby i wydobywane są skały: kaolin i fluoryt.

Historia osady

Dzisiaj Gyeongju jest typowym południowokoreańskim miastem, ale w dawnych czasach należało do najlepiej prosperujących w Azji Wschodniej. Koreańskie kroniki stwierdzają, że osada została założona przez króla Silla o nazwie Van Pak Heccos w 57 rpne. i nazywał się Sorabol.

W VII wieku Gyeongju stało się centrum życia kulturalnego i politycznego kraju. Mieściła siedzibę monarchów, dom szlachecki i proste zgromadzenie. W sumie było ponad 119 tysięcy jardów. W IX wieku miasto zostało podzielone na 3 części i wkrótce zaczął się zmniejszać. Nowoczesna nazwa wsi przypisana do łaźni Tejo Kenge w 940 roku.

W 1955 r. Osada otrzymała status "C" (miasto). W tym samym czasie japońscy naukowcy zaczęli tutaj prowadzić wykopaliska archeologiczne. Niestety badacze i pracownicy często angażowali się w grabież artefaktów. To prawda, że ​​z biegiem czasu większość znalezisk powróciła do ich historycznego miejsca.

Pogoda w Gyeongju

Miasto jest zdominowane przez bardziej wilgotny i łagodny klimat niż w centralnych regionach kraju. Wynika to z bliskości morza. Lato na wsi jest deszczowe i ciepłe, a zima stosunkowo sucha i chłodna Średnia temperatura powietrza wynosi + 12 ° C, a ilość opadów wynosi 1091 mm. Najczęściej pada w lipcu i sierpniu, a jesienią mogą wystąpić tajfuny.

Atrakcje w Gyeongju, Korea Południowa

Tu rozwija się turystyka sportowa: turystyka górska i kolarstwo górskie. Dla sportowców w mieście układane są szlaki turystyczne, istnieje wypożyczalnia sprzętu i sprzętu.

Gyeongju jest często nazywane muzeum bez ścian. Władze miasta korzystają z tego statusu: organizują festiwale tematyczne i różne wydarzenia związane z historią i kulturą regionu. W pobliżu każdego przewodnika obiektu powiedz legendom i legendom turystów.

Historyczne dzielnice Gyeongju znajdują się na nizinach nad rzeką. Najpopularniejszy zabytki są rozważane:

 1. Chhomzonde - Najstarsze obserwatorium astronomiczne w całej Azji Wschodniej, zachowane do dziś.
 2. Чхомсондэ
 3. Park Narodowy - większość historycznego dziedzictwa Silla jest tutaj przechowywana.
 4. Państwowe Muzeum - w instytucji można zobaczyć wiele antyków znajdujących się w mieście. Wiele eksponatów znajduje się na liście narodowych skarbów, na przykład korona królewska ma numer 188.
 5. Царская Корона
 6. Grota Sokkuram i Świątynia Pulguksa - te zabytki jako pierwsze zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obecnie są oni jedynymi na liście koreańskiej jako "arcydziełami ludzkiego geniuszu twórczego".
 7. Храм Пульгукса
 8. Góra Namsan słynie z wyrzeźbionych w kamieniu bodhisattwów i wizerunków Buddy. Na tym terenie znajdują się rzeźby religijne, świątynie i sanktuaria.
 9. Гора Намсан
 10. Świątynia Hvannensa - W dawnych czasach był największy w kraju.
 11. Kerim - zespół grobowców królewskich w otoczeniu staw Anapchi i Ogród Phosokchon. Najciekawsze pochówki należą do wojewody Kim Yusin, van Munmu itp. W tej chwili nie wszystkie kopce zostały zidentyfikowane.
Пруд АнапчиКурганы

Jeśli chcesz robić wyjątkowe zdjęcia w Gyeongju, przyjedź tutaj w kwietniu na maraton poświęcony kwiatowi wiśni. Program obejmuje muzykę ludową, sport, religijne ceremonie buddyjskie, tańce ludowe i zabawy.

Gdzie się zatrzymać?

Miasto ma ponad 100 hoteli, które są oceniane od 1 do 5 gwiazdek. Prawie wszystkie hotele oferują centrum biznesowe, basen, saunę, prywatny parking i internet. Personel zazwyczaj mówi po angielsku i koreańsku.

Najpopularniejszy hotele w Gyeongju są rozważane:

 • Pensjonat Coolzaam;
 • Blueboat Hostel Gyeongju;
 • Mini Hotel 141;
 • Hilton Gyeongju;
 • The Suites Hotel Gyeongju.
Гостиница

Gdzie zjeść?

W Gyeongju jest ogromna liczba placówek gastronomicznych. Najbardziej znane z nich to:

 • Z Gusto - włoska restauracja;
 • Nahbi - serwowano tu dania kuchni francuskiej i amerykańskiej;
 • Hongsi Hanjungsik - instytucja przygotowuje się Koreańskie tradycyjne potrawy ;
 • Gyeongju Cheonnyeon Hanu Bomun - w kawiarni można spróbować potraw przygotowanych na grillu;
 • Hamyangjip to restauracja z azjatyckim menu.
Ресторан

Zakupy

Jeśli chcesz kupić oryginał pamiątki , a następnie odwiedź sklep delikatesowy, w tym momencie lub na pchlim targu Seongdong. Sprzedają wyjątkowe produkty w przystępnych cenach.

Transport w Gyeongju

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak uzyskać od Seul w Gyeongju powinieneś zdecydować, które transport czujesz się bardziej komfortowo. Przez osadę przechodzą 2 mniejsze gałęzie kolejowe, linie Chunganson i Tonkhe-Nambu. Łączą te miasta ze sobą.

Również ze stolicy można się tu dostać autobusem ekspresowym lub samochodem na autostradzie Kenbu (droga nr 1). Podróż trwa około 2 godzin.