Na terytorium Park Narodowy Gyeongju jest stawem Anapchi. Jest częścią kompleksu pałacowego z epoki Królestwa Silla (57 pne - 935 ne) zabytki Korei Anapchi wyróżnia się niesamowitym pięknem.

Stworzenie stawu Anapchi

Nazwa "Anapchi" z języka koreańskiego jest tłumaczona jako "jezioro gęsi i kaczek". Sztuczny staw powstał na polecenie króla Silla Munma Wielkiego, a miejsce dla niego zostało wybrane w sercu królewskiej posiadłości. Ziemię, którą wykopano w celu stworzenia stawu, położono w postaci ogromnych wzgórz wzdłuż obwodu. W ten sposób powstał piękny ogród z rabatami kwiatowymi, drzewami i rzadkimi ptakami. Król chciał stworzyć najpiękniejsze i najbardziej zaciszne miejsce na świecie, ponieważ przywieziono je tutaj z różnych krajów. Staw został opuszczony po upadku królestwa Silla i przez wiele stuleci prawie go nie pamiętał.

Пруд

Niesamowite znaleziska

W 1963 roku, 21 stycznia, Anapchi znalazł się na liście historycznych miejsc w Korei. Od 1974 r. Prowadzone są wykopaliska na terenie byłych ziem królewskich. Archeolodzy twierdzą, że Anapchi rozciągał się na terytorium pałacu 180 metrów od północy na południe i 200 metrów od zachodu na wschód. Podczas wykopalisk znaleziono ponad 33 tysięcy unikatowych przedmiotów z epoki królestwa Silla. Wśród znalezisk były pozłacane brązowe rzeźby Buddy, lustra, cenne ozdoby, dużo ceramiki itp. Dzisiaj wszystko to jest przechowywane w Muzeum Stanowe w Gyeongju . Od 1975 do 1980 roku. Anapchi był w trakcie rekonstrukcji.

Корейская керамика

Niezapomniany spacer

Po odbudowie staw Anapchi stał się jednym z najbardziej popularnych miejsc w mieście Gyeongju. Turyści z zainteresowaniem odwiedzają to miejsce. Tutaj możesz zobaczyć:

  1. Niezwykły układ. Staw znajduje się na terytorium w taki sposób, że bez względu na to, gdzie znajduje się osoba na brzegu, nie może go zobaczyć w całości. Po przebudowie ma zaokrąglony kształt i pływa w nim złota rybka. Wzdłuż obwodu staw Anapchi zdobią trzy małe wysepki, a po północnej i wschodniej stronie znajduje się 12 wzgórz, które odzwierciedlają skład filozofii Tao.
  2. Золотые рыбки в пруду
  3. Pawilon Imhajon. Z zachodniej części stawu jest budynek całkowicie przebudowany po przebudowie. Wcześniej to miejsce było przeznaczone na przyjęcia i rekreację królewskiej szlachty.
  4. Pawilony. Są tutaj 3. Wszystkie wykonane są w tradycyjnym koreańskim stylu, dachy są zakrzywione i pokryte eleganckimi obrazami. W jednym z nich turyści mogą zobaczyć makietę modelu stawu Anapchi w czasach królestwa Silla.
  5. Беседка в АнапчиМакет
  6. Feature Anapchi. Podróżni są pod wrażeniem historii stawu i jego wyjścia z nieistnienia, ale przede wszystkim jego piękno jest zapamiętane. Niewiarygodnie fascynujący staw po zachodzie słońca. Połączenie iluminacji, światła księżyca i gwiazd czyni to miejsce naprawdę fascynującym. Latem kwiaty lotosu są rozrzucone po całym stawie. Przez park są szlaki turystyczne, wzdłuż których można ominąć cały staw, ciesząc się widokami.
Иллюминация АнапчиАнапчи на закате

Jak się tam dostać i jak odwiedzić?

Staw Anapchi jest otwarty codziennie od 9:00 do 22:00, wejście kosztuje 1,74 USD. Od Seul do Gyeongju można dojechać szybkim pociągiem przez 2 godziny, w tym samym pociągu z Busana można dojechać w 30 minut. do stacji Singyeongju. Tam musisz zmienić autobus №№ 203,603 lub 70, dostać się do przystanku Anapji.