Rozpocznij podróż wzdłuż wybrzeża Morza Wschodniego od malowniczego miasta Korea Południowa czym jest kann. Bądź jednak przygotowany na to, że po tym, jak lokalne piękno natury i urzekający świt, aby powrócić do domu, nie chce.

Ogólna charakterystyka

Gangneung to potajemnie centrum regionu Londynu, jedna z głównych części prowincji Gangwon-do, a na mapie Korei Południowej znajduje się w kierunku północno-wschodnim. Lokalne kurorty zajmują czołową pozycję w rankingu najlepszych w całym kraju. Łatwo to wytłumaczyć faktem, że oba aspekty połączyły się tutaj. turystyka w Korei Południowej - narty i plaża. Gangneung jest dogodnie usytuowany u wybrzeży Morza Japońskiego, u podnóża pasma górskiego Thebeksan.

Klimat jest umiarkowany, temperatura waha się od + 5 ° C zimą do + 28 ° C w ciepłym sezonie. Latem dość często tutaj pada, ilość opadów w tym okresie sięga 700 mm. Populacja nie przekracza znaku 220 tysięcy osób.

Каннын на карте

Zabytki i rozrywka

Kannyn jest gotowy do rozrywki turystów nie tylko nartami i plaże ale także w pobliżu innych atrakcje . Wśród nich są:

  1. Dom Muzeum Julgok. Tutaj turyści mają doskonałą okazję do zapoznania się z życiem mieszkańców, historią miasta i jego okolic kultura . Budowa samego budynku sięga XVI wieku.
  2. Odesan National Park . Leży na północny zachód od granic miasta, ale aby odwiedzić to miejsce, nie tylko ze względu na kontemplowanie piękna lokalnej przyrody. Tutaj znajdują się starożytne klasztory buddyjskie, wśród których istnieją znaczące Volchzhonsa , założony w 643, i Sangwon, który istnieje od 7 wieku.
  3. Naturalny Park Hasla. Znajduje się na terenie przylegającym do plaży Jeongdo-jin. Tutaj możesz również dotknąć lokalnej historii i kultury odwiedzając klasztor Donmyon.
  4. Könpkhode. To miejsce, w którym możesz dotknąć historii miasta Gangneung w Korei Południowej. Ogromna altanka na podporach co miesiąc, piętnastego dnia kalendarza księżycowego, gromadzi tłumy pod jej dachem. A wszystko z powodu istniejącej legendy, że w tym okresie można zobaczyć księżyc w 5 miejscach: na niebie, w odbiciu morza, jeziora, wody w szklance i oczach ukochanej osoby. Ponadto w Könkkhode można spojrzeć na taki historyczny dokument, jak poemat "Könpkhodeb" autorstwa koreańskiego poety Yul Gok.
Кёнпходэ

Urlop na plaży

Oczywiście niewybaczalne jest ignorowanie plaż w Gangneung. Tutaj znajdziesz miejsce na relaks na każdy gust:

  1. Kurort Chumun-jin jest idealny dla rodzin, szczególnie z małymi dziećmi. Ponadto jest urocze miejsce z kaskadą 9 wodospadów - Guryon.
  2. Jezioro Könpo zachwyci tych, którzy są zmęczeni brzegiem morza. Oprócz wakacji na plaży można łowić ryby i korzystać ze sprzętu do grillowania.
  3. Hong-jin jest idealny dla osób o różnych zainteresowaniach. Oprócz doskonałej plaży, tutaj można znaleźć wiele małych muzeów, niezwykłych barów i zabawnych wystaw.
  4. Centralna plaża. Jest zawsze tłoczno wśród turystów, ale może pochwalić się doskonałą infrastrukturą turystyczną i dużą ilością rozrywki.
  5. Plaża Yongok jest idealna dla osób ceniących spokój, spokój i prywatność.

Możliwe jest pompowanie umiejętności w zakresie stania na nartach lub snowboardzie w ośrodkach narciarskich Phoenix Park i Yeonpyeong . Znajdują się one poza miastem, obok parku Odesan. Ponadto w pobliżu miasta Kannin znajduje się ośrodek narciarski Pkhenchkhan, do którego można dotrzeć regularnym autobusem w ciągu 3 godzin.

Пляж

Hotele

Gangneung nie zna niedoborów hotele . Tutaj znajdziesz odpowiednie miejsce na każdy gust i portfel, a jeszcze bardziej - zaspokoi pragnienie turystów w czymś niezwykłym. W szczególności ogromny hotel w kształcie statku, Sun Cruise Resort Yacht, znajduje się na terenie plaży Jeongdo-chjin. Znajduje się na jednym z górskich stoków, a dzięki tej osobliwej elewacji mieszkańcy Postolu mają silne wrażenie, że byli na morskim rejsie.

Umów się na eleganckie wakacje można również w takich hotelach wysokiej klasy, jak Seamarq Hotel i Hotel Yeogiuhtte Gyeongp. Nie wymaga dużych wydatków finansowych w hotelach Aark House i Boutique Hotel BomBom.

Отель-корабль

Restauracje

Poznaj subtelności koreańskich tradycji kulinarnych, a możesz zaspokoić swój głód w restauracji Solhyang Sashimi i Donghwa Garden. Jeśli przegapisz zwykłą pizzę i hamburgery, powinieneś odwiedzić Browar Budnamu. Możesz wypić pyszny deser lub po prostu spędzić przyjemny wieczór przy filiżance kawy w Czechach, Huga Pension i Terarosa Coffee Gongjang.

Huga Pension

Jak dostać się do miasta Gangneung w Korei Południowej?

Gangneung i Seul dzieli około 170 km. Można tu dojechać autobusem, który odjeżdża z terminalu Dong Seoul. Podróż zajmuje nieco mniej niż 3 godziny.