Na północy prowincji Gyeongsang w Korea Południowa na trzech górach leży spokojne i spokojne miasto Yonju. Wcześniej miał status hrabstwa, aw 1980 roku stał się miastem słynącym z filozofów i naukowców. To tu powstała koreańska szkoła konfucjańska.

Klimat

Klimatyczny monsun Yondzhu. Średnia temperatura zimą wynosi 3,8 ℃, a letnia 27,3. Średnia roczna suma opadów przekracza 1300 mm.

Zabytki

Yonju to spokojne i bardzo stare miasto w górach. Zostało to wspomniane w annałach z 940 r. To stara osada z jej punkty orientacyjne :

 1. Świątynia Busox. Jeden na dziesięciu główne świątynie kraju . Oto najstarszy drewniany budynek w Korei, zwany Muryangsujeon i jeszcze 5 narodowych skarbów.
 2. Храм Пусокса
 3. Park Sobaeksan. Znajduje się na świętej górze Sobeak, a od XVIII wieku jest narodowa. Na jednym z górskich szczytów znajduje się obserwatorium. Zbudowano tu także świątynię Huibangsa.
 4. Гора Sobaeksan
 5. Akademia konfucjańska Sosu Seovon. Jest to pierwsza taka prywatna placówka edukacyjna tego rodzaju, wzniesiona w 1543 roku. Dzięki niej przetrwało wiele cennych materiałów naukowych.
 6. Sosu Seowon
 7. Zabytkowy dom Sampanzeo. 3 ministrów mieszkało w tym budynku od 1305 do 1464, a następnie Sampanzeo istniało przez setki lat jako symbol naukowców Yonge. W 2008 roku dom został odrestaurowany.
 8. Ogród spokoju poranka. Znajduje się na Mount Yonju. Turyści i miejscowi aspirują tu przez cały rok. Na wiosnę w ogrodzie kwitną drzewa, a jesienią rozkwitają liczne kwiaty. Krajobraz pokazuje światu koreańskie postrzeganie piękna.
Сад утреннего спокойствия

Hotele i restauracje

W centrum Yonge jest wielu hotele łatwo jest znaleźć dom tutaj:

 1. Swiss Motel. Mały ładny hotel. Ma tylko 18 pokoi, w tym 3 w stylu koreańskim i 15 w zachodnim. Optymalny stosunek ceny do jakości.
 2. Bally Motel. Hotel ma 30 standardów, wykonanych w europejskim stylu.
 3. YeongJin Hotel. Jest 40 pokoi, z czego 30 to standardy europejskie.

W Yonju w restauracjach można skosztować dań typowych dla tego regionu Korei Południowej, używając lokalnego żeń-szenia i ziół leczniczych. Restauracje w centrum miasta:

 1. Restauracja Yongbaui Sanjang. W restauracji serwowane są koreańskie zupy szefa kuchni i grillowana kaczka.
 2. Restauracja Sanmaru. Położona na górze Sobaek, menu oferuje wiele dań z kaczki i kurczaka.
 3. Hwangtogol Ginseng Bukgogi. Restauracja ma Koreańskie menu i dania z wołowiny, zwłaszcza goście, jak zupa z wołowiny żeber.
Ресторан в Йонджу

Wydarzenia kulturalne

Yonju organizuje co roku kilka festiwali:

 1. Festiwal kulturalny Yondzhu Sonbi. Celem jest promowanie wybitnych tradycyjna kultura koreańska . Nadzorowane przez wszystkich naukowców z Sonbi, Confucianism.
 2. Azalea Festival. Błękitne niebo, czyste powietrze i piękny kwitnący park - tak to wygląda wakacje . Ludzie chodzą po ścieżkach, cieszą się wspaniałymi widokami góry a dookoła, jakby wyhaftowane na zielonym jedwabnym dywanie, kwitną azalie.
 3. Festiwal żeń-szenia. Festiwal prezentuje programy do ekstrakcji żeń-szenia, degustację produktów wraz z jego dodatkiem, a także paradę gubernatora staromiejskiego. Celem wydarzenia jest upowszechnienie wyjątkowej skuteczności terapeutycznej rośliny.
Фестиваль женьшеня

Transport

Yonju to małe miasteczko. Większość mieszkańców korzysta z transportu samochodowego: autobusów i samochodów. Autobusy kursują regularnie, zgodnie z harmonogramem. Samochody można wypożyczyć.

Транспорт

Zakupy

W Yonge możesz kupić wszystko tak, jak w Korei, czyli ubrania, buty i elektronikę. Biorąc pod uwagę specyfikę tego obszaru, produkty kosmetyczne zawierające żeń-szeń są bardzo popularne wśród turystów. Kosmetyki koreańskie słyną na rynkach światowych.

Шоппинг в Йонджу

Jak się tam dostać?

Pociągi do Yondzhu odjeżdżają ze stacji Seul Chhounnianni. Podróż trwa 2 godziny i 45 minut. Możesz skorzystać z autobusu, weź Express na terminalu autobusowym Gangnam. Czas podróży jest taki sam.