Podróż do Korei Południowej może być niesamowitą przygodą nawet dla najbardziej wybrednego turysty kuszonego przez luksusowe kurorty świata. Podróż nowoczesnych nadmorskich miasteczek i urokliwych wiosek rybackich jest wielkim przeżyciem dla wielu lat, więc tutaj chcesz się ponownie i ponownie.

Wycieczka do Korea Południowa może być niesamowitą przygodą nawet dla najbardziej wybrednego turysty kuszonego przez luksusowe kurorty świata. Podróż nowoczesnych nadmorskich miasteczek i urokliwych wiosek rybackich jest wielkim przeżyciem dla wielu lat, więc tutaj chcesz się ponownie i ponownie. W liczbie najlepszych atrakcje Republika, oprócz obszaru metropolitalnego, znajduje się również w pobliżu miasta Yongin, którego cechy opisujemy poniżej.

Interesujące fakty

Yongin wraz z Seul jest jednym z największych miast w prowincji Gyeonggi. Położony zaledwie 40 km od stolicy, jest bardzo popularny wśród zagranicznych turystów. Pomimo faktu, że osada została założona jeszcze w V wieku, uzyskała oficjalny status miasta dopiero pod koniec XX wieku. To właśnie w tym okresie Yongin zaczął się aktywnie rozwijać, dzięki czemu zdobył sobie sympatię zagranicznych gości. Nawiasem mówiąc, każdego roku ponad 6 milionów ludzi odwiedza miasto, podczas gdy jego populacja liczy dziś niewiele ponad milion osób.

Вид на город с высоты птичьего полета

Zabytki i rozrywka

Yongin w Korei Południowej uważany jest za jedno z głównych miejsc turystycznych. To miasto stało się prawdziwą mekką dla podróżnych, szczególnie dla rodzin z dziećmi, ponieważ tutaj znajdują się najlepsze parki rozrywki w kraju. Najważniejsze atrakcje to:

 1. Everland (Everland) - najbardziej znany i największy park rozrywki w Republice. Tutaj możesz wybrać się na przejażdżkę słynnymi na całym świecie drewnianymi zjeżdżalniami T-Express, wybrać się na safari do mini zoo Zeropolis, odwiedzić jedno z największych targów w Korei Południowej itp. Ponadto, obszar ma ogromny park wodny Everlenda „Caribbean Bay”, oferując różnorodne atrakcje wodne dla dzieci w każdym wieku i ich rodziców.
 2. Эверленд
 3. Koreańska wioska ludowa (Korean Folk Village) - drugie najczęściej odwiedzane miejsce w Yongin, zawsze polecane do oglądania. Głównym celem wioski jest poznanie zagranicznych turystów kultura narodowa i obyczaje . Tutaj można zobaczyć urządzenie tradycyjnych koreańskich domów, szkół, a nawet całych dzielnic, a także odwiedzić prawdziwy ślub i zobaczyć jedną z najbardziej fascynujących idei - sztuk walki.
 4. Представление в Корейской народной деревне
 5. Theme Agricultural Park (Yongin Agricultural Theme Park) - duży park o powierzchni 120 000 metrów kwadratowych. m, który demonstruje cechy życia w gospodarstwie. Na jego terenie znajduje się kilka ogrodów kwiatowych i mini-zoo, a także dwupiętrowa sala wystawowa, w której zwiedzający mogą przyjrzeć się historii rozwoju rolnictwa, jego teraźniejszości i przyszłości.
 6. Тематический сельскохозяйственный парк
 7. Świątynia Wawoojongsa (świątynia Wawoo) jest jedną z najważniejszych świątyń w regionie, na terenie którego znajduje się ponad 3000 posągów buddyjskich. Głównym skarbem Kościoła jest uważana za pomnik około 8 metrów wysokości, wpisanych w Księdze Rekordów Guinnessa jako największy drewniany buddyjskiej rzeźby w świecie.
Храм Ваву

Yongin Hotele

Ze względu na ogromną popularność Yonin infrastruktura turystyczna w mieście jest bardzo dobrze rozwinięta w mieście. Na powierzchni 592 metrów kwadratowych. km znajduje się więcej niż 20 hotele , z których każdy spełnia wszystkie międzynarodowe standardy. Rozważ kilka opcji:

 1. M Stay Hotel Gyeonggi Giheung to 3-gwiazdkowy hotel, 13 km od Everland, i oferuje idealne połączenie ceny i jakości. Kompleks posiada restaurację, salę konferencyjną i bezpłatny parking. Cena za nocleg w pokoju dwuosobowym - od 65 USD
 2. Ramada Yongin jest jednym z najlepszych 4-gwiazdkowych hoteli w mieście. Znajduje się około 50 km od Międzynarodowy port lotniczy Gimpo i tylko 1,5 km od słynnego parku rozrywki. Pokoje hotelowe urządzone są w klasycznych czarno-białych kolorach i wyposażone w nowoczesne meble i urządzenia. Koszt pokoju dwuosobowego na dzień - od 67 USD
 3. Hanwha Resort Yongin Besancon - kolejny bardzo popularnym miejscem zakwaterowania w Yongin w Korei Południowej, mimo że lokalizacja z dala od centrum miasta. W rzeczywistości ten hotel to prawdziwy kurort, poza którym czasami nawet nie chce się wyjeżdżać, ponieważ wszystkie najciekawsze rozrywki są tu zgromadzone pod jednym dachem. Tak więc, hotel ma duży sad, park, a nawet pole golfowe. Wewnątrz znajduje się specjalna sala gier, w której nie tylko dzieci, ale także dorośli będą się dobrze bawić. Cena za pokój - 100-115 USD
Отель M Stay Hotel Gyeonggi Giheung

Gdzie zjeść w Yongin?

Oprócz doskonałych hoteli, miasto ma wiele placówek gastronomicznych, które oferują gościom dania różnych kuchni narodowych. Według opinii turystów najlepsze z nich to:

 • Siroi Cafe japońskie jedzenie ;
 • Jangsu Chon - tradycyjny kuchnia koreańska ;
 • Kabojung Kalbi - kuchnia azjatycka i europejska;
 • Gabojeong Galbi to restauracja specjalizująca się w grillowanym mięsie i warzywach.

Szczególną uwagę przywiązuje się do dzielnicy Bojung Cafe Street - prawdziwego raju dla turystów w Korei Południowej. Jest to ulica zamknięta dla ruchu kołowego, przejście samochodów na którym jest zabronione. Istnieje wiele doskonałych kawiarni i otwiera rynek pchła weekend, gdzie można, oprócz pysznego jedzenia, kupić pamiątki akcesoria, pachnące świece i rękodzieła.

Один из ресторанов Йонъина

Jak dostać się do miasta?

Ponieważ Yongin znajduje się zaledwie 40 km od Seulu, najprostszym sposobem na dotarcie do niego jest ze stolicy. Można to zrobić samodzielnie (taksówką lub wynajmując samochód bezpośrednio na lotnisku) lub korzystając z usług publicznych transportem :

 • na metro (przez Bundang) do Jukjeon lub stacji Sanggal;
 • na własnej linii metra Ever Line, otwartej w maju 2013 r., która łączy stolicę i park rozrywki Everland;
 • autobusy №№5000, 5005, które odbiegają od dworca autobusowego.
Собственная линия метро Йонъин Эверлайн