W Korea Południowa w prowincji Kengido jest wioska koreańska - obywatelka etnograficzna muzeum pod gołym niebem. Jest popularny nie tylko wśród zagranicznych turystów, ale także wśród mieszkańców, którzy przyjeżdżają tu odpocząć z całymi rodzinami.

Co ciekawego można zobaczyć w wiosce folklorystycznej?

Zbudowany w 1974 roku, ta koreańska wioska w Seul zapoznaje zwiedzających ze sposobem życia i kultura starożytni Koreańczycy. Na terenie Minoxocchon buduje się wiele domów-kopii różnych warstw społeczeństwa: od domów zamożnych szlachciców pod dachem pokrytym kafelkami do chatek prostych rolników pokrytych słomą.

Дом корейского фермераДома богатых корейцев в традиционной деревне Również tutaj możesz zobaczyć:
 • budynek rządowy;
 • rezydencja Yangban - budynek składający się z 99 pokoi;
 • dom ziół leczniczych farmaceuty;
 • szkoła prywatna;
 • kuźnia;
 • policja;
 • Buddysta świątynia ;
 • rynek uliczny, gdzie można poznać specyfikę stosunków handlowych tamtych czasów. Tutaj możesz kupić różne produkty wykonane przez lokalnych rzemieślników przy użyciu starożytnych technologii.
Общая комната в доме зажиточного корейца

Szczególną atmosferę autentyczności tworzą różne detale otaczające wszystkie domy:

 • kurczaki w kurnikach i zwierzęta domowe w zagrodach;
 • materiał rolniczy i posiekane drewno;
 • płótno, suszenie na linie w pobliżu domu;
 • meble z naczyniami w pokojach.
Мебель в корейской комнате

Na dziedzińcach palą się trawy, które, jak wierzono w zamierzchłych czasach, wypędzają złe duchy i chronią przed chorobami. W ogrodach zasadzono tradycyjne koreańskie rośliny: pszenicę, jęczmień, ryż, żeń-szeń, rzodkiew, paprykę i inne. Każdego dnia pracownicy koreańskiej wioski ubrani w ubrania ówczesnych rolników dbają o sadzenie przy pomocy tradycyjnych metod.

Улица в фольклорной деревне

Wydarzenia w wiosce koreańskiej

W folklorystycznej wiosce Minoxocchon jest wiele różnych wakacje w stylu koreańskim:

 1. Festiwal w Hangavi zaprasza wszystkich obecnych do wzięcia udziału w tradycyjnych obrzędach i grach.
 2. Фестиваль Хангави
 3. Triumf Sonjugosy , w którym ryż z nowo zebranych plonów umieszczany jest w specjalnym pojemniku.
 4. Festiwal miłośników odbywa się co roku w sierpniu. Przez dwa dni odzywa się muzyka chłopska, odbywają się tradycyjne ceremonie weselne i walki koni - popularna rozrywka dla Koreańczyków w czasach starożytnych, a jako narzeczeni może być kilka osób.
 5. Свадьба в фольклорной корейской деревне
 6. Festiwal żniw Chusok , który odbywa się na początku jesieni, był bardzo czczony w starożytnej Korei, jest popularny w naszych czasach.
 7. Праздник Чусок
 8. "Taniec rolników" - rytualne przedstawienie z muzyką i tańcem połączone z miedzianym gongiem i bębnem. Odbywa się dwa razy dziennie.
Танец фермеров

Jak dostać się do koreańskiej wioski?

Znajdź to muzeum jest dość łatwe, ponieważ znajduje się obok największego w Korei park rozrywki Everland . Z Seulu wygodniej jest dojechać do stacji Suwon w mieście Yongin . Wychodzę z metro , musisz wsiąść do autobusu 37 na trasie lub 5001-1. Idź do wioski będzie potrzebować około 50 min. Opłata wynosi około 1 USD, wejście do muzeum dla osoby dorosłej kosztuje około 16 USD.