Korea Południowa Niezbadany kawałek Azji Wschodniej. To kraina starożytnych ruin, romantycznych legend, niezwykłych cudów natury, niezwykłych krajobrazów i nowoczesnych mega miast. Na ulicach swoich miast można prześledzić długą historię rozwoju lokalnego kultura , co znajduje odzwierciedlenie w niesamowitej architekturze i wielu zabytki . Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Republice jest słynny park rozrywki w Seul Everland, którego zdjęcie jest uważane za wizytówkę kraju. Porozmawiajmy o tym więcej.

Interesujące fakty

Everland w Korei Południowej jest jednym z najczęściej odwiedzanych na świecie parki rozrywki (14 miejsce w rankingu) i największy w kraju. Założona ponad 40 lat temu, corocznie przyciąga ponad 7,5 miliona osób, a liczba ta rośnie tylko. Park jest zarządzany przez Samsung C & T Corporation (wcześniej znany jako Samsung Everland, Cheil Industries), który jest spółką zależną Samsung Group.

Często początkujący turyści, którzy przybyli do Korei Południowej, zastanawiają się, w którym mieście jest Everland, ponieważ Seoul jest wskazany we wszystkich przewodnikach, ale nie jest tak. W rzeczywistości najlepszy park rozrywki Republiki znajduje się 40 km od stolicy, sąsiedniego miasta pod nazwą Yongin .

Вид на парк с высоты птичьего полета

Struktura i cechy parku

Everland podzielony jest na 5 części tematycznych:

 1. "Universal Fair" - to pierwsza strefa, którą zobaczysz przy wejściu do parku. Główną ideą jego twórców było zbieranie w jednym miejscu różnych wieków, kultur i stylów architektonicznych. W licznych restauracjach można delektować się daniami kuchni narodowej, tutaj można również kupić pamiątki wypożyczyć wózek (jeśli podróżujesz z dzieckiem) i zostawić rzeczy do przechowywania w specjalnych celach.
 2. Всеобщая ярмарка
 3. "Zveropolis" - jak sama nazwa wskazuje, ta strefa "Everland" jest przeznaczona dla zwierząt. Na terenie znajduje się małe zoo, którego głównymi mieszkańcami są niedźwiedzie polarne, foki, pingwiny, małpy i tygrysy. Jednak najbardziej znanym mieszkańcem "Zveropolis" jest mały słoń o imieniu Kosik, który zna nawet 10 słów po koreańsku. W tym obszarze możesz także jeździć na kucyku, zwierzakach domowych (kozach i owcach), a nawet uczestniczyć w prawdziwym safari.
 4. Зверополис
 5. "Europejska przygoda" - część parku, która pokazuje najlepsze cechy różnych krajów w Europie. Tutaj można spacerować po ogrodzie kwiatowym, gdzie przez cały rok rosną kwiaty sezonowe, odwiedzić rosarium, odwiedzić prawdziwą holenderską wioskę, strzelać do duchów w atrakcjach "The Mysterious Mansion" i wielu innych. itp. Najbardziej popularną atrakcją jest pierwsza drewniana kolejka górska zbudowana w 2008 roku w Everland, która nazywa się "T Express".
 6. Европейское приключение
 7. "Magiczna Kraina" jest przedostatnią strefą parku, która jest wyposażona w wyjaśniające i fascynujące bajki Ezopa. Tutaj dzieci mogą poznać głównych bohaterów dzieł poety, jeździć na diabelskim młynie i kolejce górskiej.
 8. Волшебная земля
 9. "American Adventure" to ostatni przystanek przed opuszczeniem Everland Park w Seulu. Tematem tej strefy jest 500-letnia historia Ameryki od czasu odkrycia przez Kolumba i przez lata 60-te, kiedy na arenę muzyczną wkroczył "Król rock and rolla" Elvis Presley. Na terenie znajduje się kilka atrakcji, w tym rodeo, gdzie gra prawdziwa muzyka Dzikiego Zachodu.
Американское приключение

Aquapark

Większość terytorium Everland w Seulu park wodny "Karaibska zatoka", święto, w którym spodoba się zarówno dzieci, jak i ich rodzice. "Karaibska zatoka" jest również podzielona na obszary tematyczne:

 • "Water Center" to najcichsza i najcichsza strefa parku wodnego, gdzie można popływać w lagunie otoczonej wysokimi skałami;
 • "Sea Wave" - miejsce parku wodnego, który odtwarza najlepsze plaże Morza Karaibskiego;
 • "Slide" - najbardziej ekscytująca atrakcja, jaką jest wysoka zjeżdżalnia wodna;
 • "Forteca" - centralna strefa "Zatoki Karaibskiej", naśladująca prawdziwy fort;
 • "Wild River" - zabawne wzgórza dla fanów emocji.
Аквапарк

Jak dostać się do Everland w Seulu?

Możesz dostać się do słynnego parku rozrywki na własną rękę, na przykład wynająć samochód lub skorzystać z publicznego transport . Jedź do Everland w Seulu metro , ponieważ ten rodzaj transportu jest najtańszy i najszybszy. Idź do miasta Yongin do stacji Giheung i weź pociąg, który podąża za linią Everland.

Innym sposobem dotarcia do parku jest autobus, ale nie jest to takie łatwe. Najważniejsze, co każdy turysta powinien wiedzieć, podróżując do Everland z Seulu - skąd odjeżdżają autobusy:

 • 8:40 - stacja Yeongdeungpo;
 • 9:00 - stacja Yongsan (zjazd nr 3);
 • 9:05 - stacja Hongik Univ. (wyjście numer 4);
 • 9:10 - Stacja Shinchon (wyjście # 5);
 • 9:20 - stacja Seul (zjazd numer 10);
 • 9:30 - Stacja Ratuszowa (zjazd nr 5);
 • 9:30 - dom towarowy Myeongdong Shinsegae (przy wyjściu nr 7 stacji Hoehyeon);
 • 9:30 - stacja Gangnam (wyjście nr 6);
 • 9:40 - stacja Jongno 3 ga (zjazd numer 12);
 • 9:40 - stacja Myeong-dong (zjazd numer 2);
 • 9:50 - stacja "Park historyczny i kulturalny Dongdaemun" (zjazd nr 11).

Park Everland jest otwarty codziennie od 10:00 do 21:00. Koszt biletu zależy od wybranego czasu:

 • przed 17:00: dorosły - 45 cu, dziecko - 38 cu;
 • po 17:00: dorosły - 40 cu, dziecko - 31 cu;
 • Dwudniowa wycieczka: dorosły - 75 cu, dziecko - 60 cu