Doskonałym sposobem na relaks w upalny dzień jest wizyta w parku sportów wodnych. Parki wodne w Korea liczne, są pełne atrakcji i nie gorsze od najlepszych podobnych instytucji na świecie. Wiele z nich to kurorty i oferują usługi spa. W nich można nie tylko dobrze się bawić, jeździć na rollercoasterze, ale także zrelaksować się, przywrócić siłę.

Najlepsze aquaparki w Korei

Parki wodne ogółem w Korei Południowej 13. Najbardziej atrakcyjne z nich to:

 1. Caribbean Bay. Jest to największy i najbardziej znany park wodny w Korei w pobliżu Seul . Jest częścią ośrodka Everland . Karaibska zatoka stała się jeszcze bardziej w 2008 roku, po dodaniu "dzikiej rzeki" z nowymi atrakcjami, w tym z wieżą Boomerango. Atrakcje , który słynie z tego parku wodnego, jest to tablica błędów - surfowanie i przygoda.
 2. Карибиан Бэй
 3. Centrum spa Resom Spa Yesan. Istnieje ogromny basen z różnymi akcesoriami do masażu. W spa znajduje się także mały basen dla dzieci i plac zabaw. Na świeżym powietrzu dostępne są wanny z hydromasażem i jacuzzi, w których serwowane są napoje bezalkoholowe. Wieczorem na ulicy panuje przyjemna atmosfera. Jest puli fal.
 4. Спа-центр Resom Spa Yesan
 5. Świat oceanu. Znajduje się w Vivaldi Park Resort. Wygląda jak oaza pośrodku egipskiej pustyni. W Ocean World nawet duży sfinks i piramida sprawiają, że goście czują się jak w Egipcie. Istnieje wiele ekscytujących rozrywek. Należą do nich Extreme River o długości 300 metrów, z szybkimi prądami płynącymi, oraz falista góra, gdzie fale osiągają wysokość do 2,4 m. Zjeżdżalnie wodne Monster Blaster, Super Boomerango i Giant Waterplex są bardzo popularne. Oprócz atrakcji wodnych, znajduje się tam także Jjimjilbang (sauna w stylu koreańskim), centrum handlowe i restauracje.
 6. Ocean World
 7. Tedin Water Park & ​​Spa. Jest to ośrodek, w którym znajdują się baseny, wodospady, wanny z hydromasażem. Tutaj dostępne są kąpiele z gorącymi źródłami, które pozwalają się zrelaksować.
 8. Tedin Water Park Spa
 9. Sorp Waterpia . Jest to jeden z największych tematycznych parków wodnych w Korei. Główne udogodnienia obejmują saunę gorące źródła , strefa rozrywki wodnej i restauracji na świeżym powietrzu. W szczególności otwarta sauna jest bardzo popularna ze względu na to, że ma piękny widok na Mount Soraksan .
 10. Sorak Waterpia
 11. Park wodny Gimhae Lotte. Tutaj jest używany projekt o tematyce polinezyjskiej, istnieją baseny zewnętrzne i kryte. Park podzielony jest na 3 części: otwarty teren, kryty park wodny i spa Tiki Island.
Аквапарк Gimhae Lotte