Turysta Malezja dość obszerne. Są to świątynie religijne i piaszczyste plaże , zaciszne wyspy i prawdziwa dżungla. W Malezji wszystko jest interesujące: zabytki , przyroda, ludzie i miasta. Jednym z ulubionych miejsc dla turystów jest Kuala Terengganu.

Informacje ogólne

Kuala Terengganu to duże miasto i stolica stanu o tej samej nazwie w Malezji. Znajduje się na półwyspie Malakka, na wschodnim wybrzeżu, a z trzech stron jest myte przez wody Morza Południowochińskiego. Od stolica Malezji Kuala Terengganu znajduje się zaledwie 500 km od hotelu. Miasto położone jest na wysokości około 15 m nad poziomem morza.

Nazwa Kuala Terengganu (lub Kuala Terengganu) jest tłumaczona dosłownie jako "ujście rzeki Terengganu". Miasto zostało założone przez chińskich kupców w XV wieku i przez jakiś czas było świetnym centrum handlowym na skrzyżowaniu szlaków handlowych.

Większość mieszkańców miasta to Malajowie. Według oficjalnego spisu w 2009 r. W Kuala Terengganu mieszkało 394 433 osób. Mieszkańcy miast są raczej konserwatywni i nie lubią, gdy turyści zaniedbują lokalne zasady zachowania i tradycje.

Duża metropolia jest dziś uważana za główne centrum gospodarcze i kulturalne całego państwa. Kuala Terengganu - popularne ośrodek wypoczynkowy , duży port i punkt wyjścia do odpocząć na wyspy w pobliżu wybrzeża.

Курортный мегаполис

Cechy klimatyczne i naturalne

Miasto Kuala Terengganu leży w strefie klasycznego tropikalnego klimatu monsunowego. Tutaj zawsze jest gorąco i czysto, a temperatura powietrza ogrzewa się do + 26 ... + 32 ° С. Pora deszczowa w tym regionie trwa od listopada do stycznia. W tym czasie średnia temperatura powietrza + 21 ° C W roku w regionie Kuala Terengganu występuje około 2023-2540 mm opadów, a wilgotność utrzymuje się na poziomie 82-86%.

Geograficznie miasto jest otoczone przez świeże wody rzeki Trenganu i Morza Południowochińskiego. Wyspa Pulau Duyung, najbliżej wybrzeża, połączona jest z Kuala Terengganu mostem dla pieszych i drogą.

Okolice miasta są pełne naturalnego piękna i zabytków:

 • Rezerwat leśny Pelagat;
 • La Hot Springs;
 • park leśny Secaya;
 • kaskadowe wodospady;
 • największy sztuczny jezioro w całej Azji Południowo-Wschodniej - Thasik Kenir.
Природа города

Na terenie metropolii Kuala Terengganu i jego okolic znajduje się wiele pięknych piaszczystych plaż. Wśród nich warto zwrócić uwagę na Bukit Kluang, plaże Wyspy Perhentian i plaża Rantau Abang na wybrzeżu, gdzie żółwie skórzaste składają jaja.

Пляжный отдых

Zwiedzanie i rozrywka w Kuala Terenggana

Samo starożytne miasto można uznać za jedną z głównych atrakcji Malezji. Spacerując pieszo zapewnimy wiele radości i pozwolimy zanurzyć się w lokalnej kulturze i tożsamości. Jest coś do zobaczenia:

 1. Chinatown. Najstarsza ulica miasta, w której żyją potomkowie chińskich założycieli i kupców. Chinatown zdołał zachować swój styl architektoniczny i jest pomnikiem formatu światowego. Wiele domów w Chinatown ma kilkaset lat.
 2. Чайнатаун
 3. Pałac Sultan Istana Mazia , wzniesiony na popiele starego pałacu, który zamienił się w ruiny podczas II wojny światowej. Nowoczesny budynek to architektoniczne połączenie tradycji i nowoczesności.
 4. Дворец султана Истана Мазия
 5. Pasar-Payang - duży rynek centralny.
 6. Рынок Пасар-Паянг
 7. Crystal Mosque . Jego minarety i kopuły są całkowicie pokryte szkłem. W zależności od kąta patrzenia, okulary zmieniają kolor. Meczet pomieści jednocześnie 1500 wierzących. Wokół, w Parku Dziedzictwa Islamskiego, znajdują się miniaturowe kopie wspaniałych zabytków architektonicznych z całego świata.
 8. Кристальная мечеть
 9. Central State Museum. Główny budynek ma dziesięć pięknych galerii, Muzeum Rybołówstwa i Muzeum Morskiego, a także cztery tradycyjne pałace. Oto wspaniały ogród ziół leczniczych i ogrodu botanicznego.
 10. Bukit Putri , czyli "wzgórze księżniczki" - fortyfikacja obronna z 1830 roku. Do tej pory zachował się sam fort, a także duży dzwon, fortyfikacje i maszt flagowy.
 11. Pulau-Duyung Island jest najbardziej znanym centrum klasycznego przemysłu stoczniowego i Mahmud Bridge, który łączy go z Kuala Terengganu, jednym z najbardziej turystycznych miast w Malezji.

Z rozrywki warto zwrócić uwagę na wakacje na plaży i sporty wodne: wędkarstwo, surfing, nurkowanie , spływy kajakowe itp. Fani żeglarstwa corocznie organizują tutaj międzynarodowe imprezy. W kurorcie znajdują się duże centra handlowe, kilka klubów nocnych, hale sportowe i kina. Możesz wziąć lekcje jazdy konnej lub latać latawce.

Развлечения

Hotele i restauracje Kuala Terengganu

W metropolii i jej okolicach dużo zbudowano hotele oraz inne opcje zakwaterowania i czasowego pobytu gości i turystów. W zależności od twojego samopoczucia możesz:

 • wynająć pokój w dobrym 3 * i 4 * hotelu wypoczynkowym;
 • osiedlić się w małym pensjonacie, willi;
 • wynająć mieszkanie;
 • zapłacić za miejsce w gethhouse lub hostelu.

W mieście doświadczeni turyści polecają Hotel Grand Continental i Primula Beach Hotel. Opłata za zakwaterowanie w tych instytucjach wynosi od 53 do 72 USD. Ośrodek wypoczynkowy i hotel uzdrowiskowy Ri-Yaz Heritage Marina na przedmieściach miasta Palau Duyong uznawany jest przez najlepszych wczasowiczów za najlepszy hotel, a zakwaterowanie za dzień kosztuje 122 USD.

Отели Куала-Теренггану

Jeśli chodzi o jedzenie, istnieje również wiele instytucji gastronomicznych w Kuala Terengganu. W kawiarniach, restauracjach i barach przekąskowych oferowane są tradycyjne menu europejskie i klasyczne azjatyckie. Głównie w kulinarnych instytucjach metropolii jest szeroko reprezentowana tradycyjna Malezyjska kuchnia narodowa . Spośród najpopularniejszych dań warto zwrócić uwagę na nasi ryżowe, z których Malezyjczycy mogą zrobić wszystko: kluski, desery, przystawki i wypieki. Nie zapomnij o rybach i owocach morza, potrawach z jajek, mięsie kurczaka, a także mleku kokosowym, sokach i lokalnych owocach.

Co zabrać z Kuala Terengganu?

Starożytne miasto słynie w całej Azji Południowo-Wschodniej z jedwabnych tkanin, zwłaszcza z piosenka i batiku. Miejscowi rzemieślnicy od dawna ulepszają technikę malowania na jedwabiu. Produkty tekstylne można kupić w dowolnym sklepie lub na rynku centralnym. W Kuala Terengganu kupić i różne produkty pamiątkowe , rękodzieła, egzotyczne owoce i owoce morza.

Szczególnie interesujące dla turystów są produkty wykonane z brązu i rzeźbionego drewna, lalki teatru cieni, orientalne pamiątki, antyki i sztuka w Chinatown. Konieczne jest podkreślenie kompleksu handlowego Desa Craft.

Jak się tam dostać?

Kuala Terengganu ma również własne lotnisko, z którego można bezpośrednio dojechać ze stolicy Malezji i innych dużych miast. Stolica stanu jest częścią federalnej autostrady, wiele linii autobusowych z Kuala Terengganu przechodzi przez główny dworzec autobusowy Kota baru , Ipoh , Johor baru i inni.

Jak dostać się do Kuala Terengganu z miejscowości wypoczynkowej Mersing i pobliskich wysp? Po prostu: po pierwsze, z Mersing jedziesz regularnym autobusem do Kuala Lumpur, a następnie, skupiając się na wyżej wymienionych metodach, docierasz do miasta Kuala Terengganu.

Turyści powinni poruszać się po mieście taksówką.

Панорама города