Wyspa Redang znajduje się na wschodnim wybrzeżu Malezja na Morzu Południowochińskim. Znajdź Redang na mapie jest bardzo proste: znajduje się 45 km od wschodu z miasta Kuala Terengganu . Wyspa jest uważana za jedną z najpiękniejszych w kraju, a najlepsza wśród Kurorty malezyjskie ; szczególnie przyciąga nurków i nurkowanie .

Informacje ogólne

Redang - największa z wysp archipelagu o tej samej nazwie, ale jej wymiary są bardzo skromne: tylko 7x6 km. Jednocześnie uderza tu bogactwo flory i fauny wyspy i jej wód przybrzeżnych: jest tutaj ponad 500 gatunków koralowców. W obszarze wodnym wyspy znajdują się unikatowe gąbki i wiele gatunków ryb oraz wiele alg.

Redang pokryty jest dżunglami, w których można spotkać myszołów, latające lisy, kilkadziesiąt gatunków małp. Tutaj znajdują się legwany, różne gady, w tym pytony.

Dzięki wyjątkowemu ekosystemowi podwodnego świata i bogactwu świata powierzchni, Redang wraz z pozostałymi ośmioma wyspami archipelagu w 1991 roku otrzymał status rezerwatu.

Остров на карте

Klimat

Redang znajduje się w pasie podrównania. Klimat tutaj jest wilgotny i gorący, a można się zrelaksować przez cały rok. Temperatura wody rzadko spada poniżej + 26 ° C i często ogrzewa się do + 30 ° C. Najlepiej jest odwiedzić Redang w porze suchej - od kwietnia do końca września, ponieważ deszcze, które trwają od listopada do końca marca, są nie tylko obfite, ale także charakteryzują się silnymi porywistymi wiatrami. Najlepszy czas na nurkowanie trwa od maja do połowy września.

Plaże

Większość hoteli ma własne plaże. Jednym z najlepszych jest ten, który znajduje się w hotel The Taaras Beach & Spa Resort. Inne plaże wyspy to:

 • Turtle Bay to bardzo piękne miejsce. W czasie, gdy żółwie składają jaja, nie wolno tu pływać;
 • Plaża Simpan obok "szylkretowej";
 • Centrum parku Marina, preferowane przez miłośników snorkelingu;
 • Long Beach - plaża na wschodnim wybrzeżu.
Пляж Simpan beach

Aktywny wypoczynek

Redang nie bez powodu nazywany jest rajem nurków. Dzięki zakazowi połowów i motorówki oraz nart wodnych w pobliżu wyspy (w promieniu 3,2 km wokół niej) wody są tu niezwykle przejrzyste i przejrzyste (co widać na zdjęciu Redanga), a żyjący świat raf koralowych jest bardzo bogaty. Są tu zielone żółwie, żółwie, korale, barakudy, gorgonie i wiele gatunków ryb. W sierpniu i wrześniu w wodach Redanga można obserwować migrację żółwi nie-rurowych.

Остров привлекает большое число дайверов

Ponadto w pobliżu wyspy można zobaczyć dwa okręty zalane podczas II wojny światowej - Repals i Prince of Walles. Mushroom Coral zasługuje na szczególną uwagę ze względu na swój rozmiar (wysokość - 20 m, średnica - 300 m) i kształt (jest podobny do grzyba) - jest jednym z najbardziej znanych koralowców samotnych na świecie. Oprócz nurkowania na wyspie można łowić ryby, pływać kajakiem lub łodzią, uprawiać windsurfing.

Gdzie mieszkać w Redanga?

Redang oferuje zakwaterowanie w hotelach o różnym poziomie komfortu - i odpowiednio, różnych kosztach. Goście znaleźli najlepsze hotele:

 • The Taaras Beach & Spa Resort;
 • Redang Island Resort;
 • Laguna Redang Island Resort;
 • Sari Pacifica Resort & Spa.
The Taaras Beach & Spa Resort - лучший курортный отель

Restauracje i kawiarnie

Każdy hotel na wyspie ma własną restaurację i są najlepsze w Redang. Tradycyjnie w menu takich instytucji prezentowane są dania kuchni malajskiej, chińskiej, indyjskiej i europejskiej (najczęściej włoskiej i francuskiej). Tutaj można znaleźć wiele potraw z ryb i owoców morza oraz obfitość różnych potraw z ryżu (najczęściej w menu ponad tuzina). Warto spróbować sałatek i deserów przygotowanych na bazie durian i rambutanu - egzotycznych owoców rosnących w Malezji.

Według odwiedzających, najlepsze restauracje na wyspie to:

 • Restauracja rybna Aima Grill;
 • Wyspa Ochado Redang;
 • Hazeme restauracja z owocami morza;
 • Summer Point;
 • Summer Point.
Aima Grill Fish Restaurant

Zakupy

Redang jest wyspą turystyczną, więc zakupy tutaj są specyficzne. Są tu sklepy, w których można kupić wszystko na plażę i aktywny odpocząć . Chociaż hotele działają również w sklepach z pamiątkami, jednak jeśli pobyt w Malezji nie ogranicza się do Redang, to lepiej kupić pamiątki nie tutaj, ale w stolicy lub przynajmniej w Kuala Terengganu.

Z wyspy, a także z innych regionów Malezji, tradycyjnie przynoszą produkty wykonane z drewna, miedzi, cyny i batiku. Niektóre sklepy działają tylko w sezonie.

Батик можно приобрести в магазинах при отелях

Usługi transportowe

Droga samochodowa położona jest wzdłuż wyspy; prowadzi od pomostu do hotelu Taaras. Zasadniczo do każdego miejsca na wyspie można dotrzeć pieszo, ale na wybrzeżu w praktycznie każdej zatoce można wynająć łódź, aby dostać się do innego miejsca na brzegu lub na inną wyspę archipelagu. Większość hoteli przenosi się z Lotnisko lub z przystani łodzi.

Jak dostać się do Redanga?

Turyści, którzy chcą odwiedzić Redang podczas wakacji w Malezji, są zainteresowani tym, jak dostać się na wyspę. Najszybsza droga na wyspę może latać Kuala Lumpur . Bezpośrednie loty na lotnisko Redang, które znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy, wykonywane są wyłącznie przez samoloty Berjaya Air. Odjeżdżają z drugiego lotniska w Kuala Lumpur - Port lotniczy Subang. Lot trwa 55 minut.

Loty tej samej linii lotniczej mogą dostać się do Redanga iz powrotem Singapur z lotniska Changi. Czas lotu wynosi 80 minut. Wiele kurortów na wyspie, w tym ośrodek Taaras Beach & Spa, zapewnia transfer na lotnisko.

Аэропорт

Również z Kuala Lumpur można polecieć do Kuala Terengganu (około 50 minut), a następnie przejechać do doku Merang lub Shahbandar (obie około pół godziny od lotniska Terengganu), a stamtąd promem lub łodzią dostać się na wyspę (wycieczka wodna jest również zauważalna około 50 minut).