Korea Południowa jest znany z gorącego i wilgotnego klimatu, więc wraz z nadejściem lata większość mieszkańców miasta i turystów stara się dotrzeć do morza lub park wodny . W pobliżu Seul a inne duże miasta Korei rozproszyły wiele parków wodnych na każdy gust. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje park wodny Sorak Waterpia. Warto odwiedzić wszystkich, którzy chcą odświeżyć się po zaduchu kamiennej dżungli i zanurzyć się w morze rozrywki.

Ogólne informacje o Sorak WaterPia

Park rozrywki znajduje się na przedmieściach Sokcho obok gór Soraq i wybrzeża Morza Wschodniego. Sorok Votherpia odnosi się do kompleksu sanatoryjno-uzdrowiskowego "Hanhwa", utworzonego przy ul gorące źródła i jeden z głównych atrakcje Półwysep Koreański - szczyty Soraksan .

W 2011 roku zrekonstruowano park wodny, w wyniku którego jego powierzchnia zwiększyła się 1,5 razy i wyniosła 80 000 metrów kwadratowych. m.

Горячие источники в Сорак Вотерпиа

Atrakcje i atrakcje Sorak Waterpie

Główną cechą tego parku jest woda ze źródeł odnowy biologicznej. Jest wydobywany z granitowej warstwy ziemi, która powstała w okresie jury mezozoicznej około 180 milionów lat temu. Woda w źródłach Sorak WaterPea jest bogata w składniki alkaliczne i jony ujemne, dzięki czemu ma działanie zapobiegawcze i poprawiające stan zdrowia. Naturalnie ogrzewa do + 49 ° C i jest dostarczany na powierzchnię, gdzie powstają kąpiele terapeutyczne. Biorąc je, możesz zwilżyć skórę i poprawić ogólny stan ciała. Lecznicze właściwości wody ze źródeł lokalnych potwierdzają specjalne certyfikaty.

Oprócz wanien z hydromasażem, na terenie Sorak Votherpia znajduje się 12 atrakcji, w tym:

  • Największa zjeżdżalnia wodna na świecie to "Strom";
  • tematyczna atrakcja «Atlantis»;
  • atrakcja "Rodzinna tratwa" z ogromną fajką;
  • centrum spa «Spa Wschodnie»;
  • otwarte baseny wodne;
  • basen dla dzieci «Rainbow Brook»;
  • zjeżdżalnie wodne «World Alley»;
  • Płynący basen z szybkim przepływem "Torrent River".
Спа-центр в Сорак Вотерпиа

Znajduje się tutaj duża liczba zjeżdżalni wodnych o różnych konfiguracjach, a wysokość sztucznych fal w otwartych basenach sięga 1,5 m. Dla dzieci w młodszym wieku basen dziecięcy i atrakcja "Tęczowy strumień" działają w Sorak Votherpia. Fani dreszczyku powinni odwiedzić zjeżdżalnię "World Alley", której wysokość wynosi 260 m. Jest ona skręcona wokół własnej osi, co kilkakrotnie zwiększa prędkość zjazdu.

Pomiędzy odwiedzinami można odwiedzić sklep z pamiątkami lub odwiedzić restaurację specjalizującą się w Koreański , Kuchnia chińska i europejska.

Sorok Waterpia jest jednym z najbardziej unikalnych parków rozrywki w Korei Południowej. Tylko tutaj można bezpiecznie odpocząć w gorących źródłach, podziwiać wspaniałe krajobrazy, a następnie zabrać się na zawrotne przejażdżki. Park jest otwarty przez cały rok, dzięki czemu turyści i mieszkańcy kraju mogą odpocząć od zgiełku i duszności mega miast.

Крытый бассейн в Сорак Вотерпиа

Jak dostać się do Sorak Waterpea?

Park tematyczny znajduje się na dalekim wschodzie Korei Południowej, 6 km od wybrzeża Morza Japońskiego. Ze stolicy kraju, Seulu, Sorak Waterpie dzieli się na około 145 km, przez co można pokonać metro lub autobusy wahadłowe. Codzienne pociągi odjeżdżają ze stołecznego dworca autobusowego Sokcho Express i stacji końcowych Seoul Express Bus Terminal i docierają do celu w ciągu około 8 godzin. Opłata za przejazd w metrze wynosi 14-22 USD.

Z Sokcho do Sorak do Waterpeople można dojechać autobusami nr 3, 7 i 9.