Bucheon - miasto w Korea Południowa , w prowincji Gyeonggi. Znajduje się pomiędzy Seul i Incheon . Bucheon (nawiasem mówiąc, podobnie jak Seul) należy do regionu stołecznego Sudogvon i pretenduje do tytułu swojej kulturalnej stolicy: miasto filharmonii jest jednym z najlepszych w kraju. Ponadto jest tu najstarszy akrobatyczny teatr Tonchhan w Korei.

Informacje ogólne

Pomimo faktu, że Bucheon jako osada istnieje od 1914 roku, otrzymał status miasta dopiero w 1973 roku. Jego granice ulegały ciągłym zmianom: od czasu do czasu, zgodnie z dekretami, niektóre jego części zaczęły traktować inne miasto, Incheon, potem "wróciły". Powrót.

Miasto Bucheon jest stosunkowo małe: jego powierzchnia wynosi nieco ponad 53 metry kwadratowe. km Jednak jest domem dla około miliona osób. Gęstość zaludnienia wynosi ponad 16 tysięcy osób na kilometr kwadratowy. Oczywiste jest, że większość miasta to dzielnice mieszkaniowe.

Warunki klimatyczne

Klimat w Bucheon jest monsunem, o wyraźnych porach roku. Zima jest raczej łagodna, najczęściej temperatura w grudniu i lutym jest nieco wyższa w ciągu dnia i nieco niższa niż 0 ° C w nocy. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń; temperatura spada do -6 ... -8 ° С w nocy i -2 ° С w ciągu dnia. Nierzadko zdarzają się bardzo mroźne zimy, kiedy termometr w styczniu spada znacznie niżej; minimalna zarejestrowana temperatura wynosi -23 ° C.

Lato jest gorące w mieście; poza tym, że temperatura w ciągu dnia zwykle przekracza znak + 26 ° C, jest tu również bardzo wilgotna, więc ciepło jest szczególnie trudne do zniesienia. Jednak powyżej + 30 ° C termometr nie podnosi się zbyt często. Około 1460 mm opadów rocznie, głównie w środkowej fazie lata (do 400 mm w lipcu, nieco mniej - w sierpniu). Czasami dzień może spaść do 100 mm, a podczas tajfunu - i ponad 200 mm.

Zabytki

W Bucheon powinieneś odwiedzić Aiins World - park arcydzieł światowej architektury, w którym możesz zobaczyć małe kopie wielu słynnych budynków świata, w tym operę w Sydney, katedrę św. Bazylego, Wieżę Pizi i Wieżę Eiffla, Stonehenge i wiele innych. inni

Aiins World

Ponadto możesz odwiedzić:

 • Park Lake San Long;
 • Park Bucheon Jungang Park;
 • naturalny park ekologiczny;
 • muzeum szkła i ceramiki;
 • muzeum animacji.
Парк озера Сан-Лонг

Wydarzenia w mieście

Corocznie wiosną w Puchkonu odbywa się Festiwal Sztuki Poksagol, w ramach którego odbywają się konkursy muzyczne, wystawy artystyczne, duża teatralna procesja, występy różnych zespołów muzycznych i tanecznych oraz spektakle literackie. Poxagol po raz pierwszy odbył się w 1985 roku

W połowie lipca Bucheon organizuje kolejny festiwal - festiwal filmów science fiction, podczas którego widzowie mają okazję nie tylko oglądać filmy, ale także uczestniczyć w spotkaniach z reżyserami. Hale do demonstracji filmów to Wielka Sala Ratusza, Wielka Sala w Simin Hvagwan i centrum kulturalne Poxagol.

Фестиваль Поксаголь

Gdzie się zatrzymać w Bucheon?

Pomimo tego, że trudno jest nazwać Bucheon centrum turystycznym, są tu całkiem przyzwoite. hotele - jako bardzo tani (np. 1 * Hotel Formula otrzymał ocenę bardzo dobrą 4 * od swoich gości, z których najlepszym słusznie uważa się hotel Polaris.

Należy również zauważyć hotele:

 • 4 * Hotel Koryo;
 • 3 * Hotel Floce;
 • 2 * Hotel Pavia.
Отель Polaris Hotel - один из лучших в городе

Moc

W mieście znajduje się ponad 7 tysięcy restauracji i kawiarni, a tu oczywiście można znaleźć bardzo duży wybór tradycyjne koreańskie jedzenie pan-azjatyckiego, Japoński , Europejski, amerykański. Najlepsze recenzje otrzymały takie instytucje:

 • Popeyes;
 • Crycheese Burger;
 • Twosome miejsce.
Один из лучших ресторанов корейской кухни

Zakupy

Bucheon ma sklepy spożywcze i odzieżowe, ale w przypadku dużych zakupów mieszkańcy zazwyczaj podróżują do Seulu i Icheon. Pamiątki można kupić w Parku arcydzieł architektury światowej.

Jak dostać się do Bucheon?

Z Seulu najszybszy sposób dotarcia do Bucheon to: jedź do Port lotniczy Gimpo : jeżdżą pociągi nr 56 (zasięg wynosi 12 minut, czas podróży to 17 minut) i nr 78 (kursuje co 20 minut, czas podróży to 31 minut). Z lotniska do Bucheon można dojechać autobusem kilka tras; droga zajmie nieco ponad godzinę.

Różne dzielnice miasta połączone są autobusem, a także metro .