Z turystycznego punktu widzenia Korea Południowa jest jednym z najciekawszych krajów na świecie. Ten niesamowity stan jest w ciągłym rozwoju gospodarczym i kulturalnym, przyciągając w ten sposób nawet najbardziej wyrafinowanych podróżników. Każdego roku ponad 12 milionów ludzi z różnych części świata spotyka się z najlepszymi atrakcje Republiki, a ich znajomość z krajem zawsze zaczyna się na jednym z lokalnych lotnisk.

Z turystycznego punktu widzenia Korea Południowa jest jednym z najciekawszych krajów na świecie. Ten niesamowity stan jest w ciągłym rozwoju gospodarczym i kulturalnym, przyciągając w ten sposób nawet najbardziej wyrafinowanych podróżników. Każdego roku ponad 12 milionów ludzi z różnych części świata spotyka się z najlepszymi atrakcje Republiki, a ich znajomość z krajem zawsze zaczyna się na jednym z lokalnych lotnisk. Więcej szczegółów na temat funkcji głównej bramy lotniczej w Korei Południowej można znaleźć w dalszej części artykułu.

Ile lotnisk w Korei Południowej?

Na terenie jednego z najpiękniejszych stanów Azji Wschodniej znajduje się ponad 100 węzłów lotniczych, ale na stałe działa tylko 16 z nich, a tylko jedna trzecia obsługuje loty międzynarodowe. Główne lotniska Korei Południowej na mapie są oznaczone specjalnym znakiem, więc planując podróż do jednego z lokalnych kurortów, możesz z wyprzedzeniem obliczyć przybliżoną odległość i czas potrzebny na przeniesienie do hotel .

Аэропорты Южной Кореи на карте

Międzynarodowe lotniska w Korei Południowej

Pierwsze kroki zagranicznego turysty w Republice Korei często odbywają się na jednym z międzynarodowych lotnisk, z których każdy jest interesującym widokiem. Porozmawiajmy o nich bardziej szczegółowo:

 1. Międzynarodowy port lotniczy Incheon ( Seul , Korea Południowa) - główna stacja dokująca państwa, położona 50 km na zachód od stolicy. Będąc głównym centrum międzynarodowego lotnictwa cywilnego i towarowego w Azji Wschodniej, lotnisko zostało uznane za najlepsze na świecie od 11 lat i jedno z najbardziej ruchliwych portów lotniczych na świecie, z rocznym obrotem pasażerskim ponad 57 milionów ludzi. Niezwykle dobrze rozwinięta infrastruktura budynku oferuje wszystkie niezbędne udogodnienia zapewniające komfortowy pobyt odpocząć warunki. Istnieją prywatne pokoje, spa, pole golfowe, lodowisko, mini ogród, a nawet koreańskie muzeum kultura .
 2. Международный аэропорт Инчхон
 3. Międzynarodowe lotnisko w Jeju zajmuje drugie miejsce w kraju pod względem nakładu pracy, a obrót pasażera w 2016 r. Wyniósł około 30 milionów ludzi. Miejsce do cumowania znajduje się na tytułowej wyspie, która z kolei uważana jest za jedno z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Republice. Lotnisko Jeju w Korei obsługuje głównie połączenia międzynarodowe z Chin, Hongkongu, Japonii i Tajwanu.
 4. Международный аэропорт Чеджу
 5. Międzynarodowe lotnisko Gimpo - do 2005 r. Główna stacja dokująca lotniska w państwie. Znajduje się w zachodniej części Seulu, około 15 km od centrum stolicy, w miasto Gimpo . Dzięki dogodnemu położeniu geograficznemu przybywa tu wielu turystów zagranicznych, a więc roczny obrót pasażerski przekracza 25 milionów osób.
 6. Международный аэропорт Кимпхо
 7. Międzynarodowy port lotniczy Kimhae - jeden z największych aero węzłów w kraju i główny węzeł Air Busan. Corocznie Gimhae spotyka ponad 14 milionów zagranicznych turystów z całego świata. Przy okazji to lotnisko jest Busan , na południu Korei Południowej. W niedalekiej przyszłości planowana jest duża rozbudowa, podczas której zostanie dodany jeszcze jeden pas startowy i kilka nowych terminali.
 8. Международный аэропорт Кимхэ
 9. Międzynarodowe lotnisko w Cheongju jest piątą co do wielkości bramą lotniczą Republiki. Lotnisko znajduje się niedaleko od miasta o tej samej nazwie i co roku przyjmuje do 3 milionów gości z zagranicy - głównie z Z Japonii , Chiny i Tajlandia.
 10. Международный аэропорт Чхонджу
 11. Międzynarodowy port lotniczy miasta Daegu - najmniej obciążone lotnisko w Korei Południowej, które obecnie obsługuje głównie połączenia krajowe. Loty międzynarodowe do Japonii i Wietnamu realizowane są przez dwie największe linie lotnicze kraju - Asiana Airlines i Korean Air.
Международный аэропорт Тэгу Krajowe lotniska Republiki Korei

Niestety, podróżowanie samolotem do Korei Południowej nie może sobie pozwolić na wszystko, ponieważ taka przyjemność w porównaniu do podróży autobusem lub pociągiem kosztuje kilka razy więcej. Niemniej jednak, bogaci turyści, a także ci, którzy nie szczędzą pieniędzy za wygodę i szybkość, często poruszają się po kraju w ten sposób. W całym kraju działa 16 lotnisk, które zapewniają loty krajowe. Większość z nich znajduje się w pobliżu najlepszych kurortów wypoczynkowych Republiki, dlatego zazwyczaj nie ma problemów z transferem podróżnych.

Do największych lotnisk w kraju należą:

 • Lotnisko Ulsan;
 • Port lotniczy Gwangju;
 • Lotnisko Yeosu;
 • Muan Gukje Gonghang;
 • Lotnisko Gunsan;
 • Lotnisko Sacheon.
Внутренний аэропорт Ulsan Airport