Wyspa Koh Rong (istnieje również wariant wymowy "Kao Rong") - jedna z wysp w Zatoce Tajlandzkiej, największa wyspa Kambodża . Koh Rong znajduje się około 30 kilometrów od głównej wyspy. Tworzą ją dwa górskie masywy i malownicza równina, znajdująca się między nimi. Powierzchnia wyspy wynosi 78 km, długość linii brzegowej wynosi 61 km.

Kiedyś wyspa była schronieniem dla piratów (tak przy okazji, jej nazwa tłumaczona jest jako "wyspa schronienia"), więc jest prawdopodobne, że gdzieś na niej kryje się piracki skarb, a może nawet nie jeden. Jednak nawet bez pirackich skarbów wyspa ma coś, co przyciąga uwagę turystów: każdy, kto choć raz odwiedził Koh Rong, odpowiada jednogłośnie: to tylko raj na Ziemi. Oto niektóre z najlepszych plaże w Kambodży ze śnieżnobiałym piaskiem, płytka, jak skrobia, czysta woda, przez którą widać dno nawet na głębokości 10 metrów, soczyste i jasne kolory miejscowej dziewiczej roślinności, obfitość aromatycznych i smacznych owoców - wszystko to nadaje wyspie niewypowiedziany urok.

Pierwsze wioski na wyspie pojawiły się dopiero w 2000 roku; Dziś jest ich 4, a wszystkie znajdują się na wybrzeżu wyspy. Większość mieszkańców (około 70%) żyje na rybach.

Urlop uzdrowiskowy i wycieczki

Ze względu na szczególną czystość i przejrzystość wody Koh Rong przyciąga wielu entuzjastów nurkowania. Najlepsza plaża Koh Rong, M'Pay Bay, znajduje się w TOP-10 najlepszych plaż na świecie. Jego długość wynosi 5 kilometrów. Na tej plaży znajdują się udogodnienia, takie jak kawiarnia i pensjonaty. Całkowita długość plaż wyspy wynosi 43 kilometry; Są one oddzielone od siebie klifami, więc Koh Rong jest uważane za doskonałe miejsce wakacje na plaży w Kambodży .

Кох Ронг - карта

Wydmy oddzielają plaże od wnętrza wyspy, porośnięte dużymi masywami dżungli. Centrum wyspy zasługuje na szczególną uwagę - tutaj można zobaczyć piękne przykłady lokalnej roślinności, w tym wiele palm kokosowych i bardzo piękne wodospady. Największy nazywa się Saracen Bay i znajduje się w zatoce o tej samej nazwie. Wodospad jest wielostopniowy, wpada do basenu, gdzie turyści lubią pływać. Nawiasem mówiąc, spacerując po dżungli można spotkać jelenie, słonie, a nawet lamparty.

W zatoce na południowej stronie wyspy, w pobliżu największej wioski rybackiej Koh Tach, można podziwiać najpiękniejsze rafy koralowe. We wsi znajduje się centrum nurkowe, w którym można nie tylko wypożyczyć niezbędny sprzęt, ale także przeszkolić. W pobliżu Koh Tach znajduje się inny lokalny punkt orientacyjny - farma skorupiaków, w której można spróbować najświeższych ostryg. Nawiasem mówiąc, południowe wybrzeże jest najbardziej malownicze, ale także najmniej rozwinięte.

Koh Rong Island - najbardziej obfite opady w Kambodży; biorąc pod uwagę tę wizytę w najgorętszych miesiącach (jest to sierpień i wrzesień) nie jest tego wart.

Все что нужно для отдыхаВода имеет зеленоватый цветБелоснежный и очень мелкий песок
Большая часть населения живет рыбалкойНа острове буйная растительностьИ в самом деле рай

Park linowy

Na Koh Rong znajduje się park linowy, położony w dżungli. Nazywa się High Point. Park ma dwadzieścia pięć platform, z których najniższa znajduje się na wysokości 3 metrów, a najwyższa - 25 metrów. Są połączone drabinkami linowymi. Zadanie obejmuje 20 różnych etapów. Przed przejściem pasa system bezpieczeństwa jest instruowany, ale instruktor towarzyszy przeszkodom w każdym przypadku. Trasa trwa około 4 godzin.

Веревочный парк High PointСложные препятствияЭто весело!

Przydatne informacje:

  • Adres: Koh Touch village, Koh Rong, Sihanoukville, Kambodża, Krong Preah Sihanouk, Kambodża
  • Tel .: +855 16 839 993
  • Godziny otwarcia: 10.00 - 18.00
Gdzie mieszkać?

Jak wszędzie w Kambodży, hotele Koh Rong mają, jak to mówią, "na każdym portfelu", a zatem z różnymi poziomami oferowanych usług. Większość mieszkań na wyspie to oddzielne bungalowy na wybrzeżu. "Minimalny zestaw" obejmuje pokój z dwoma łóżkami, łazienką i moskitierą.

Najlepsze recenzje otrzymały takie hotele jak Coconutbeach Bungalows, Inn the Village, Pensjonat TUTTY's, Sok Sun Beach Resort.

Бунгало на берегуБунгало изнутриSok Sun Beach Resort
Plany na przyszłość

Jeśli ostatnio wyspa nie miała praktycznie żadnej infrastruktury (nawet w niektórych godzinach włączono prąd), to w bardzo krótkim czasie pojawiło się wiele różnych rzeczy, które upraszczają życie turystów, w tym wiele kawiarni, barów i nocnych dyskotek; w domku znajduje się Wi-Fi. Plany rządu Kambodży dotyczące budowy lotniska tutaj. Oczywiście dzięki temu wzrośnie liczba turystów odwiedzających wyspę, ale jednocześnie ceny wzrosną.

Jak dostać się do Koh Rong i Koh Rong Samloma?

Każdy, kto zdecydował się zrelaksować w Kambodży, powinien odwiedzić Koh Rong, a każdy ma pytanie: jak dostać się na wyspę? Bardzo proste: najpierw musisz się dostać Sihanoukville , a stamtąd łódką na Koh Rong.

На остров доставляет паром

Kilka lat temu w transporcie uczestniczyło tylko jedno przedsiębiorstwo, dziś jest ich kilka, dzięki czemu wzrosła nie tylko liczba łodzi, które można tu przetransportować, ale także jakość transportu, w tym prędkość: jeśli przed wyspą trzeba było około dwóch godzin teraz droga trwa około 40 minut szybkim promem (można jednak cieszyć się spokojną morską dwugodzinną podróżą, jadąc zwykłą łodzią). Koszt podróży wynosi około 20 dolarów (podróż w obie strony).