Daejeon City jest piątą co do wielkości osadą w Korea Południowa . Popularność przyniosła mu zarówno kulturalne i historyczne, jak i naturalne zabytki . Ze względu na dużą liczbę ośrodków szkoleniowych i badawczych Daejeon jest uważana za kapitał naukowy i techniczny Korei Południowej. Reszta tutaj jest bardzo zróżnicowana i jest odpowiednia dla najbardziej wymagających turystów.

Lokalizacja

Daejeon znajduje się na zachodzie Korei Południowej, w prowincji Południowej Chuncheon, której centrum administracyjnym jest. Najbliższe miasta to Daejeon Seul (odległość do niego to 167 km), Kwangju (169 km) i Busan (294 km).

Populacja

W Daejeon ponad 1,5 miliona ludzi żyje na stałe, ale jednocześnie jest tu zawsze cicho i ma atmosferę komfortu i życzliwości.

Klimat

Daejeon charakteryzuje się wilgotnym klimatem monsunowym z chłodnymi i słonecznymi zimami i gorącymi, deszczowymi latami. Zima w mieście trwa tylko kilka miesięcy, ale lato jest długie - do 5 miesięcy. Lipiec i sierpień są uważane za najcieplejsze miesiące. W październiku zimna pogoda zaczyna się w Daejeon, a następnie w listopadzie pojawiają się pierwsze przymrozki, zaczyna się zima. Zastąpi go pierwsze słoneczne kwietniowe dni.

Парк в Тэджоне

Historia Daejeona

Do początku XX wieku Daejeon było małą osadą. W 1905 roku uruchomiono stację kolejową między Seulem a Pusan. Wydarzenie to zapoczątkowało szybki rozwój gospodarki Daejeon, która w 1932 roku została wybrana jako stolica prowincji Chunnam. Obecnie Tenjon ma bardzo rozwiniętą infrastrukturę i jest jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Korei Południowej.

Dzielnice miasta

W Daejeon jest on przydzielony do 5 okręgów (w lokalnym języku nazywane są one "ku" lub "gu"):

 • Thedocca;
 • Sogu;
 • Tonga;
 • Chungu;
 • Yusongu.

Na północ od Daejeon, w mieście Shintanjin znajdują się główne zakłady przemysłowe i kompleksy rozrywkowe . Tutaj, zgodnie z tradycją, odbywa się coroczny festiwal poświęcony kwitnieniu wiśni.

W Yusongu można korzystać z różnorodnych zabiegów spa w lokalnych salonach kosmetycznych, saunach i hotele . W tym miejscu znajdują się skoncentrowane budynki administracyjne i rządowe, parki i instytucje edukacyjne.

Район Юсонгу

Atrakcje w Daejeon

W mieście i okolicy warto zwrócić szczególną uwagę na takie interesujące miejsca rekreacja i randki kultura jak:

 1. Park "Expo" . Ten park rozrywki w Daejeon został zbudowany na cześć World Expo 1993. Są tu liczne przejażdżki, różne ronda i diabelski młyn. Znawcy kultury i sztuki z pewnością polubią kompozycje architektoniczne w postaci latających spodków, piramid i globusów.
 2. Парк Экспо
 3. Park rozrywki Condoriland w Daejeon. Condoriland znajduje się na północnych obrzeżach miasta i oferuje swoim gościom przejażdżkę na huśtawkach, karuzelach, przejażdżkach itp.
 4. Klasztor Dong-hak-sa.
 5. Монастырь Dong-hak-sa
 6. Park historyczny Ouam.
 7. Исторический парк Уам
 8. Deptak w Daejeon.
 9. Muzeum Niepodległości w mieście Cheonan.
 10. Pomnik króla Daejeon, Sejong the Great. Jest to rzeźba z brązu króla siedzącego na tronie na marmurowym cokole. To bardzo czczony władca Korei był czwartym królem dynastii Li. Cesarz Daejeon aktywnie promował rozwój gospodarki kraju.
 11. Памятник королю Сечжону Великому
 12. Rzeka Kumgan.
 13. Река Кымган
 14. Zoo "Zooland". Obecnych jest około sześciuset przedstawicieli miejscowej fauny, w tym czarne niedźwiedzie, słonie i tygrysy bengalskie, które stały się rzadkością. W centrum zoo znajduje się niewielki zbiornik z 20-metrową fontanną, która przyciąga uwagę wielu odwiedzających.
 15. Narodowe Muzeum Nauki i Technologii. Tutaj możesz zobaczyć najnowsze osiągnięcia naukowe specjalistów.
 16. Stadion Daejeon.
 17. Стадион в Тэджоне
 18. Ogród botaniczny Hanbat.
 19. Park rozrywki O-World.

Co robić w mieście?

Ponieważ Daejeon nie jest tętniącym życiem miastem turystycznym z bogatym życiem nocnym, wakacje tutaj są idealne dla rodzin z dziećmi i zakochanych par. W Daejeon możesz:

 • lepiej poznać kulturę koreańską;
 • zadbaj o swoje zdrowie i oceń poziom turystyka medyczna w jednej z prestiżowych klinik w mieście;
 • idź na kemping góry ;
 • odwiedzić parki ochronne, takie jak Koronsan , Ppuri, Las Jangtaesan;
 • idź do gorących źródeł w parku Yuson.

Zakwaterowanie i posiłki

W Daejeon jest kilkadziesiąt twoich usług. hotele różne poziomy. Większość z nich ma dobrą infrastrukturę, wysoką jakość usług i komfortowe pokoje. Najpopularniejsze hotele turystyczne w Daejeon to Laon Convention, Namoo Hotel, Stendhal Hotel, Lotte City Hotel Daejeon i Techno Valley Tourist Hotel.

Stendhal HotelНомер в Lotte City Hotel Daejeon

Kafejki i restauracje w mieście to także bardzo duży wybór. Pod względem stosunku ceny do jakości, na liście najlepszych znajdują się takie instytucje jak Seongsimdang Eunhaengdong, Kingdom Buffet, Dongcheonhong, Bong-e Hoddeok i Beseuta. Miejscem gastronomicznym w mieście jest "Samgethan", czyli zupa z kurczaka nadziewana ryżem i przyprawiana czosnkiem, kasztanem, żeń-szeniem i innymi przyprawami. Jest to zdrowa żywność, dająca dużo siły i witalności, co jest szczególnie ważne podczas upałów.

Kingdom BuffetВ ресторане отеля Laon Convention

Transport

Daejeon ma stację kolejową, metro i międzynarodowe lotnisko Cheongju. Wśród dróg w mieście są m.in. 2 autostrady - Gyeongbu i Honam.

Jak się tam dostać?

Z Seulu do Daejeon można wziąć pociąg, autobus, taksówkę lub wynająć samochód. Szybki pociąg KTH zabierze Cię do Daejeon z Seulu w godzinę, z Busan w ciągu 1 godziny i 40 minut. Autobusy międzymiastowe są również bardzo popularne wśród turystów podróżujących ze stolicy Korei Południowej do Daejeon.