Każdy turysta w Korei Południowej będzie łatwy i wygodny. Nie dlatego, że wygodnie jest robić interesy lub przejść badania lekarskie .
Парк Экспо

Każdy turysta w Korea Południowa będzie łatwy i wygodny. Nie dlatego, że wygodnie jest robić interesy lub przejść badania lekarskie . I nie tylko dlatego, że w tym kraju jest wiele różnych atrakcje : religijne, historyczne, architektoniczne, czasem nawet niezwykłe i dziwne. I nie ma go nawet w przytulnych hotelach i pysznych restauracjach. Ale ponieważ w Republice Korei każdy obszar nowoczesnego życia ma wielką uwagę. Nauka nie stała się wyjątkiem: fani zagadek i technologii powinni koniecznie odwiedzić Park Expo.

Opis

Expo to prawdziwy park naukowy, jedyny w kraju. Jego misją jest zapoznanie zwiedzających z nowymi osiągnięciami w nauce i technologii, nowoczesnymi technologiami i wszelkimi nowościami współczesności, które przyczyniają się do wielowymiarowego rozwoju nauki.

Uroczyste otwarcie niezwykłego parku związane było z zamknięciem wystawy Expo, która w 1993 roku odbyła się w jednym z miast Korei Południowej - Daejeon .

Выставка Экспо 1993

Cały park, oprócz strefy chodzenia, składa się z pawilonów tematycznych. W zależności od Twoich preferencji możesz odwiedzić:

  • największe na świecie kino I-Max;
  • Kino 3D;
  • Pawilon energii elektrycznej i energii;
  • teatr symulacji;
  • pawilon Korei Północnej;
  • pawilon natury i Życie w nim;
  • taras widokowy Great Light;
  • Strefa gry: kolejka górska, diabelski młyn, karuzela, huśtawka itp.

Park posiada własne centrum sztuki, które może pomieścić 1105 widzów, oraz salę konferencyjną, w której dzięki systemowi tłumaczeń symultanicznych przedstawiony raport naukowy będzie nadawany w 6 językach.

Научный павильон

Jakie jest zainteresowanie Expo Park?

Oprócz odwiedzania wyżej wymienionych pawilonów, istnieją inne ciekawe kierunki. Dla wszystkich, którzy chcą uzyskać maksymalną wiedzę w zakresie zainteresowania, prowadzą kursy mistrzowskie, seminaria, szkolenia i programy szkoleniowe. Zasadniczo jest zorganizowany w formie gry: łatwiej jest nauczyć się materiału, a odsetek dzieci z całkowitej liczby odwiedzających przybywających do pawilonów nauk przyrodniczych jest dość wysoki.

W parku Expo dla grupy wycieczki możliwe jest prowadzenie specjalnych lekcji na temat badań nad tradycyjnym koreańskim rzemiosłem. Miłośnicy technologii i mechaniki czekają na program dotyczący robotyki i innych naukowych zastosowań. W sali wideo I-Max, której średnica ekranu wynosi 27 m, można oglądać filmy z eksperymentów naukowych i osiągnięć doświadczonych specjalistów.

Робототехника

Turyści odwiedzający park Expo wraz z całą rodziną powinni odwiedzić Aqua Resort - świetny kompleks rozrywkowy na wodzie, a także odwiedzić prawdziwą elektrownię słoneczną. Całe terytorium parku zdobią niestandardowe rozwiązania architektoniczne w postaci rakiet, globusów i obcych "talerzy".

Na niespieszne spacery w parku naukowym, terytorium Khanpit jest urządzone, ozdobione kolorowymi klombami i kolorowymi kwiatami. Jest fontanna muzyczna, różne pokazy sztucznych ogni i niezwykłe efekty specjalne z płonącymi płomieniami i ognistymi kulami.

W parku Expo możesz podróżować tym pociągiem na poduszce magnetycznej. Zazwyczaj wszyscy odwiedzający są zaproszeni na specjalne place zabaw, na których regularnie organizowane są świąteczne koncerty i występy zespołów.

Скульптуры парка

Jak dostać się do Expo Park?

Najłatwiej dotrzeć taksówką lub wynająć transport: dla gości parku jest parking na 1570 samochodów. Możesz także przespacerować się słynnym oświetlonym mostem do parku.

Park jest otwarty od poniedziałku, czwartku i piątku w godzinach od 9:00 do 20:00. Reszta parku Expo jest zamknięta. Harmonogram może się różnić w zależności od stanu wakacje . Wejście jest możliwe do 17:30.

Bilet do każdego pawilonu kosztuje 1,5 $ dla dzieci, dla odwiedzających 7-15 lat - 1,8 USD, a dorośli turyści płacą 2,2 USD. Możesz kupić bilety na subskrypcję kilku obiektów jednocześnie.

Город Тэджон