Park Yendusan znajduje się w jednej z najpiękniejszych gór Busana . Jego kształt przypomina smoka wychodzącego z morza. Endu w koreańskim smoku - stąd nazwa wzięła góry i park . Ze szczytu otwiera się wspaniały widok na miasto. Spokojne i naturalne środowisko przyciąga mieszkańców i turystów. Tutaj można spacerować po dobrze przygotowanych ścieżkach, siedzieć w kawiarni i poznawać zabytki .

Atrakcje Endusan

Wszystko, czego można się spodziewać w koreańskim parku, znajduje się w Endusan:

 1. Wieża Busan. To główna atrakcja parku. Znajduje się na wysokości 120 m. Z Pusan ​​Tower roztacza się wspaniały widok na miasto Busan, szczególnie dobrze jest w nocy. Taras widokowy zajmuje 2 piętra. Na niższym piętrze znajduje się kawiarnia, a na górze jest wolna przestrzeń, w której wygodnie jest robić zdjęcia.
 2. Пусанская башня
 3. Pomnik generała Lee Soong Sin. Był wspaniałym dowódcą w erze dynastii Joseon. Wysokość posągu wynosi 12 m.
 4. Статуя Ли Сан Сина
 5. Muzeum Instrumentów Ludowych. Mieści się w dwupiętrowym budynku. Unikalną cechą muzeum jest to, że odwiedzający mogą grać na artefaktach.
 6. Sala wystawowa modeli łodzi. Ekspozycja prezentuje ponad 80 modeli tradycyjnych koreańskich żaglowców, luksusowych statków wycieczkowych i okrętów wojennych.
 7. Zegar kwiatowy. Średnica tej uroczej konstrukcji wynosi 5 m.
 8. Цветочные часы
 9. Wszystkie rodzaje pawilonów. W nich znajdują się sale wystawowe, miejsca odpoczynku, kawiarnie, restauracje, a nawet akwarium.
 10. Павильон для отдыха
 11. Świątynie buddyjskie.

W Parku Yendusan można odwiedzić Festiwal w Busan. Odbywa się w każdą sobotę o 15:00 od marca do listopada. Przedstawienia teatralne są tutaj pokazane.

Символ парка

Jak dostać się do Endusan w Busan?

Ze stacji w Busan musisz dojechać do Tampo metrem linii 1. Następnie skręć w zjazd # 7, skręć w lewo na Gwanbok-ro i idź prosto na 160 m, aby dostać się do schodów ruchomych. Idzie do parku Endusana.

Эскалатор на гору