Changdeokgung jest jedynym pałacem wszystkich zachowanych w Korea Południowa , który całkowicie zachował swój wygląd od czasu swojej pierwszej budowy w 1412 roku. Teraz jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji Seul .

Historia pałacu Changdeokgung w Seulu

Początek budowy pałacu przypada na rok 1405. Został całkowicie ukończony za 7 lat. W tym czasie rozważano główne miejsce zamieszkania koreańskich władców Gyeongbokgung Palace , a Changdeokgung został zbudowany jako letnia rezydencja dla odpocząć . W pierwotnej formie oba pałace istniały do ​​końca XVI wieku, aż Seoul został schwytany przez Japończyków. W trakcie operacji wojskowych pozostały tylko ruiny z Changdeokgung i Gyeongbokgung.

Wracając do swojej domeny, król Sonjo musiał się osiedlić Toxuguna , co zaskakująco nie miało wpływu podczas inwazji japońskiej. Niestety dla królewskiego dworu ten piękny pałac okazał się zbyt mały i postanowiono ożywić Changdeokgung. Głównym miejscem zamieszkania wszystkich przedstawicieli kompleksu pałacowego koreańskiej królewskiej dynastii było od połowy XVII wieku do 1926 roku, kiedy to ostatni król Korei zmarł w Sunjon.

Дворец Чхандоккун

Park Changdeokgung Palace

Najpopularniejszym miejscem dla turystów nie jest sam pałac z pięknymi halami, ale tajemniczy park, który zaczyna się za pałacem. Najczęściej nazywa się to "parkiem" lub Pivonem.

Kiedyś ogród był punktem wyjścia do budowy kompleksu pałacowego w tym miejscu. Jego cieniste alejki i altanki stały się ulubionym miejscem samotnych królewskich spacerów. W tym ogrodzie dworzanie nie zostali przyjęci, dlatego też monarchowie mogli być sami ze sobą lub ze swoimi gośćmi.

Wyjątkowość tajnego parku polega na tym, że nie narusza otaczającego terenu górzystego. Tutaj nikt nie próbował wyrównać terytorium i obsadzić go drzewami i krzewami w określonym stylu. Tworząc ogród, koreańscy architekci starali się zachować i utrzymać szczególne piękno tego miejsca, z jego gajami i rzekami, spowite mgłą i porośnięte wzgórzami.

Парк дворца Чхандоккун

Treasure Cheonme

Świątynię Chonme położono w XV wieku, w tym samym czasie co budowę pałacu. Odtąd zawiera skarby dynastii Joseon, które są dokładnie strzeżone. Być może to skarb państwa spowodował przeniesienie głównej rezydencji do Changdeokgung. Są tablice z nazwiskami królów, królowych, książąt i innych przedstawicieli królewskiej dynastii, aw pokoju obok - tablice z imionami 82 towarzyszy, którzy pomagali koreańskim monarchom podczas ich rządów.

Залы дворца Чхандоккун

Hotele w pobliżu Pałacu Changdeokgung

Za zakwaterowanie w Seulu można wybrać obszar pałacu królewskiego. W tym przypadku będziesz mieszkać obok pięknego parku, w którym będziesz mógł chodzić każdego dnia i niedaleko wszystkich innych atrakcji stolicy. Dla komfortowego pobytu:

  • MayPlace Hotel 3 *;
  • Ibis 3 *;
  • Orakai Insadong Suites 4 *;
  • Center Mark Hotel 4 *;
  • Aventree Hotel 4 *.
Чхандоккун весной

Jak dostać się do pałacu Changdeokgung w Seulu?

Park i pałac znajdują się w centrum stolicy i najłatwiej dotrzeć do nich publicznie transport . Możesz skorzystać z metro , linie nr 1,3 lub 5, po osiągnięciu stacji Changdeokgung Palace. Również tutaj możesz przyjechać autobusem nr 162, który zaprowadzi Cię bezpośrednio do wejścia do parku.

Samochodem lub taksówką podróż z rzeki do Changdeokgun trwa nie dłużej niż pół godziny.