W Seul na wyspie Yeoydo znajduje się słynny wieżowiec Yuxam Building, który również nazywa się (63 budynek). To wizytówka stolicy, ucieleśniająca nowoczesność i potęgę centrum biznesowego kraju.

Informacje ogólne

Wieżowiec otrzymał swoją nazwę od liczby pięter, ponieważ numer 63 w języku koreańskim brzmi jak Yuksam. Zbuduj ciekawe miejsce rozpoczęła się w lutym 1980 r., a zakończyła za 5 lat. Oficjalne otwarcie nastąpiło 30 września 1985 r.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele publiczni z całego świata, ponieważ w tamtym czasie placówka ta była najwyższa na kontynencie. Obecnie wieża zajmuje trzecie miejsce w swoim rozmiarze w całości Korea Południowa Budynek .Yuksam znajduje się w centrum wyspy i wznosi się nad rzeką Han. Nad ziemią znajduje się tylko 60 pięter, z których ostatnia wynosi 249 m. Całkowita wysokość budynku wraz z iglicą wynosi 274 m.

Struktura ma nietypowy kształt i jest zbudowana w postaci nieregularnego równoległościanu (wieża zwęża się do góry). Dla niezwykłego blasku, wieżowiec jest również nazywany złotem. Zwłaszcza budynek przelewa się o zachodzie słońca, świcie i światła w nocy. Efekt ten uzyskano dzięki szkłu stworzonemu specjalnie dla budynku Yuksam.

Co jest w strukturze?

Na pierwszych trzech piętrach, znajdujących się pod ziemią, znajduje się:

  • ponad 100 sklepów, nazywanych areną handlową;
  • Kino Imax - jego ekran ma 25 m i jest uważany za największy na świecie;
  • słynne akwarium-oceanarium 63 Sea World.

Jest zamieszkana przez ponad 200 przedstawicieli flory morskiej. Uwagę zwiedzających przyciągają często piranie, pingwiny, krokodyle, promienie elektryczne, mureny, oaryfy, wydry i różne kolekcje ryb akwariowych. Całkowita powierzchnia akwarium wynosi 3563.6 metrów kwadratowych. m. Jest podzielony na oddzielne strefy, z których każda reprezentuje oddzielną część świata - od rufy północnej do egzotycznych tropików.

Аквариум

Na parterze budynku Yuksam znajdują się:

  • siedziba prestiżowych firm i banków w Seulu;
  • Restauracje znane ze znakomitej kuchni i imponującej panoramy;
  • muzeum figur woskowych, w którym można zobaczyć postacie fantastycznych postaci, światowych celebrytów i historycznych osobistości.
Ресторан

Winda w wieżowcu

Budynek ma 6 superszybkich wind o prędkości 54 m / s. Jest to najszybszy wyciąg dostępny dla zwykłych obywateli. Podnosi odwiedzających do tarasu widokowego, znajdującego się na 63 piętrze. Z możliwości tego transportu goście mają uszy i adrenalinę, ponieważ kabina wykonana jest w całości ze szkła i wsiąka w niebo w czasie krótszym niż 5 sekund.

Лифт

Na szczycie turyści będą mieli wspaniały panoramiczny widok na Seul, w pogodne dni - i na wybrzeżu Incheon . Nadal jest tu Muzeum Sztuki Niebiańskiej, które jest centrum kulturalnym z galerią obrazów. Winda opuszcza podłogę В1.

Вид с небоскреба

Funkcje wizyty

Możesz zobaczyć wieżowiec Yuxam Building podczas przeglądu wycieczki w stolicy lub na własną rękę. Wejście do budynku i na taras widokowy jest bezpłatne. Zapłata będzie potrzebna tylko na bilety do akwarium i na muzeum . Jeśli zapłacisz przy kasie, otrzymasz dobry rabat.

Jak dostać się do budynku Yuxam Skyscraper w Seulu?

Najwygodniejszym sposobem dotarcia do wieży jest metro linia 5. Stacja nazywa się Yeouinaru, zjazd nr 4. Stąd trzeba iść przez 20 minut. Pomiń to, czego po prostu nie możesz, ponieważ można je zobaczyć ze wszystkich punktów na wyspie, a także z obu brzegów Khanganu.