W Seul istnieje duża liczba obiektów historycznych. Szczególnie popularny wśród turystów jest kompleks 5 dużych pałaców, z których jednym jest Changgyeonggung. Została założona przez cesarzy z dynastii Joseon jako rezydencja. Dzisiaj to ciekawe miejsce to narodowy skarb pod nr123.

Informacje ogólne

Pierwotnie Pałac Chang-gung nazywał się Sugangung, ale w 1418 roku został przemianowany i przebudowany na zlecenie króla Sejonga van Koryo. Struktura uzyskała bardziej nowoczesny wygląd, została wzmocniona przez nowe technologie. Robotnicy wznieśli kompleks zgodnie z nowoczesną koreańską zasadą, której planowanie zorientowane jest na osi zachód-wschód.

Monarcha mieszkał tu tylko w ciepłym sezonie, więc w pałacu został wyposażony w zoo i wspaniały ogród botaniczny z egzotycznymi roślinami, fontannami i pawilonami do rekreacji. Changqinggung od kilku stuleci służył jako letnia rezydencja dla królów, aż do czasu, gdy Japończycy ponieśli w czasie okupacji.

Nazwa kompleksu jest tłumaczona jako "pałac z niepohamowaną zabawą". Odnowiono budynek dopiero w 1983 roku, jednak zoo musiało się zamknąć. Dzisiaj prawie wszystkie pagody i pokoje są dostępne do wglądu dla turystów.

Co jest w Chang Gong?

Do zamku można się dostać tylko przez Bramę Honghamamun, za którą znajduje się łukowy most Ochkhong. Zostanie rzucony przez malowniczy staw. Ten układ dziedzińca jest cechą architektury pałacowej okresu Joseona. Po przekroczeniu stawu goście zobaczą portal Myonjeongmun, skąd się zaczyna wycieczka przez Changgengong.

Ворота

Najpopularniejsze miejsca noclegowe wśród turystów to:

  1. Pawilon Myeongjonjeon to najstarszy budynek pałacowy z epoki Joseon. Król oficjalnie przyjął jego poddanych. Front fasady wychodzi na południe, a sam budynek wygląda na wschodzie. W układzie struktury widać wyraźne oznaki tradycji konfucjańskich. W pobliżu pałacu są kamienie, na których wygrawerowano nazwy stopni sądowych.
  2. Павильон
  3. Sunmundan Hall znajduje się za Myeongjeongjeon po lewej stronie kompleksu. Został zbudowany na zboczu łańcucha górskiego. Struktura ma dach wielopoziomowy i wygląda raczej egzotycznie.
  4. Pawilon Thongmyojong to największy budynek kompleksu, zbudowany specjalnie dla królowej. Budynek ma kamienne schody, z których góry można zobaczyć pałac w dłoni. Na końcu jest długa tyczka (phungide) z kawałkiem materiału. Jest przeznaczony do pomiaru prędkości wiatru i określenia kierunku.
  5. Staw . W północnej części Changgengun Palace znajduje się piękny staw Chundanchi. W dawnych czasach istniały pola ryżowe, za którymi król osobiście się okazywał. Podczas okupacji Japończycy przekształcili go w jezioro, aby mógł pływać na łodziach. Wokół stawu rozciąga się malowniczy ogród.
Пруд

Na terenie zamku często odbywają się koncerty z udziałem twórców ludowych i gwiazd światowych. Tutaj także organizuje przedstawienia teatralne, procesje karnawałowe i festiwale w duchu minionych dni.

Funkcje wizyty

Pałac Changgengun jest otwarty codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, od 09:00 do 17:30. Koszt biletu wynosi 1 $, dla dzieci od 7 do 18 lat trzeba zapłacić 2 razy mniej, dla dzieci wstęp jest bezpłatny. Grupy 10 osób będą miały zniżkę.

Jak się tam dostać?

Od centrum Seul możesz dostać się do pałacu metro Czwarta linia. Stacja nazywa się Hyehwa, zjazd nr 3. W pobliżu kompleksu zatrzymaj niebieskie autobusy z # № 710, 601, 301, 272, 171, 151, 104, 102 i 100. Na drodze spędzisz do 30 minut.