Wyspa Jeju - perła Korea Południowa i można go słusznie nazwać innym cudem świata. Główny atrakcja turystyczna Wyspa, bez wątpienia, można nazwać parkiem wodospadów Chongjyeon.

Naturalna oaza Chongjyeong

Rzeka, która tworzy wodospady, przepływa przez głęboki wąwóz. Pył wodny, rozproszony, tworzy w wąwozie szczególny mikroklimat: z jednej strony - chłód w letnim upale, z drugiej - zwiększoną wilgotność. W tym miejscu tropikalne rośliny same w sobie czują się wspaniale. Tutaj wszystko jest zakopane w bujnej zieleni, wśród której występują bardzo rzadkie rośliny. Miejscowi ludzie mówią, że rzeka nigdy nie wysycha, ponieważ jest strzeżona przez smoka, który regularnie modli się przed suszą. Wodospady Chongjyeon, wchodzące w skład kompleksu, są niezwykle popularnym miejscem dla turystów.

Уникальный микроклимат в ущелье

Legenda o wodospadach

Chongjyeon obejmuje 3 wodospady. Ze swoim imieniem jest legenda o Niebiańskim Cesarzu i nimfach, którzy mu służyli. Każdej nocy cesarz pozwalał im pływać w tych wodach. Nagim pięknościom zawsze towarzyszyła muzyka jadeitowych fletów i blasku gwiazd. Tak powstało imię Chongjeon - "wodospad Niebiańskiego Cesarza".

Озеро под водопадом

Podróż do Cheongjeien

Tutaj zobaczysz harmonijne połączenie architektury i nietkniętej przyrody. Najbardziej interesujące w Chongchijon:

 1. Pierwszy wodospad jest największy. Upadł pięknie z klifu do stawu. W pobliżu znajduje się kilka miejsc ze spadającą wodą, która wszystko idzie do oceanu. Wodospad jest otoczony skałami i gęstymi zaroślami drzew, skąd rozpościera się piękny widok na całą kaskadę.
 2. Drugi wodospad. Znajduje się obok wąwozu, przez który rzucany jest most Sonimgo. Ten ostatni ma dziwaczny, zakrzywiony kształt i jest ozdobiony obrazami siedmiu nimf.
 3. Trzeci wodospad. To i droga wzdłuż wybrzeża widać wyraźnie z mostu, jeśli patrzysz w stronę morza.
 4. Most Sonimgyo. Został zbudowany dla wygody odwiedzających. Stąd widać całą naturę Chhondjon. Zobaczysz wąwóz rzeki i schody prowadzące do wodospadu, wąż schodzący w dół. Oto małe jezioro z lazurową wodą, otoczone zielenią. Kiedy patrzysz na to wszystko, legenda o nimfach nie wydaje się wróżką. Piękno Cheongjieong zasłużyło na swoją legendę.
 5. Мост семи нимф
 6. Altanka. Opuszczając wąwóz, zobaczysz pełen wdzięku dom przypominający buddystę świątynia . Aby się tam dostać, musisz wspiąć się po długich schodach. Imponujące obrazy w altanie, piękne obrazy przedstawiają historię Niebiańskiego Cesarza.
 7. Беседка
 8. Fontanna pięciu błogosławieństw. Znajduje się w pobliżu altany i nie jest trudno go znaleźć: obok zawsze jest dużo turystów. Pośrodku znajdują się figurki pięciu zwierząt symbolizujących różne ludzkie dobra. Kaczka daje miłość, żółw - długowieczność, świni - bogactwo, błogosławieństwo karpia na narodziny synów, a smok obdarza chwałą. Konieczne jest wrzucenie monety do miski nad wybranym zwierzęciem, a pożądane się spełni. Wszystkie te zalecenia są zapisane na tabliczce pod fontanną.
 9. Фонтан пяти благословенийТабличка под фонтаном
 10. Yomidji Botanical Garden Położony w pobliżu wodospadów Chongjyeon.
 11. Przejście. Przez rzekę wszyscy zwiedzający mogą chodzić po korytarzu wyłożonym kamieniami wulkanicznymi. W Korei jest tradycja - w dniu ślubu oblubieniec zobowiązany jest do przeniesienia panny młodej poprzez takie przejście z tyłu, to obiecuje im wielkie szczęście.
Переход через реку

Jak się tam dostać?

Wodospad Chongjyeong jest otwarty przez cały rok dla zwiedzających, wejście jest bezpłatne. Dostań się park można wsiąść do autobusu numer 182 z dworca autobusowego Jeongbang-dong w 35 minut.

Указатель к водопадам