W centralnej części Bali , zaledwie godzinę jazdy na północ od głównej Lotnisko , położone jedno z najpiękniejszych miast na świecie - magiczny Ubud. Z innych hałaśliwych kurortów wyspy miejsce to charakteryzuje się względną ciszą i spokojem, co jest idealne dla rodziny odpocząć . Wśród licznych zabytków kultura i inne atrakcje miasto odrębnej uwagi zasługuje na najbardziej znaną na Bali, Monkey Forest (Ubud Monkey Forest).

Interesujące fakty

Las małp w Ubud (Bali) jest dziś jedną z najbardziej popularnych atrakcji Indonezja z udziałem do 15 000 osób miesięcznie. To wyjątkowe miejsce znajduje się w małej wiosce Padangegal na południu wyspy , a mieszkańcy uważają park za centrum turystyczne, ale za ważną instytucję duchową, ekonomiczną, edukacyjną i środowiskową.

Podstawową koncepcją stworzenia Małpiego Lasu na Bali jest doktryna "Trzy uderzenia karana", co oznacza "trzy sposoby osiągnięcia duchowego i fizycznego samopoczucia". Zgodnie z tym nauczaniem, aby osiągnąć harmonię w życiu, ludzie muszą utrzymywać właściwą relację z innymi ludźmi, środowiskiem i Bogiem.

Co zobaczyć?

Las małpi ma powierzchnię 0,1 metra kwadratowego. km. Mimo tak skromnych rozmiarów park znajduje się w centrum ważnych sanktuariów i zamieszkuje wiele gatunków roślin i zwierząt:

 1. Drzewa. 115 gatunków, z których niektóre są uważane za święte i używane w różnych balijskich praktykach duchowych. Na przykład, majegan jest używany wyłącznie do budowy świątyń i świątyń, liście berigin są niezbędne do ceremonii kremacji, a drzewo Pule Bandak w ogóle ucieleśnia ducha lasu i jest używane do tworzenia potężnych masek.
 2. Małpy. Niesamowite, ale na terenie tego niesamowitego miejsca mieszka ponad 600 naczelnych. Wszystkie są warunkowo podzielone na 5 grup, każda po 100-120 osób. Największą liczbę lokalnych mieszkańców widać przed główną świątynią i cmentarzem centralnym. Zgodnie z przepisami Lasu zwierzęta można karmić wyłącznie bananami zakupionymi w parku, jakiekolwiek inne produkty mogą szkodzić ich zdrowiu.
   Макаки в лесу обезьян
  • Świątynie . Zgodnie z analizą świętej księgi Pura Purany, wszystkie 3 świątynie na terenie Małpiego Lasu na Bali pochodzą z połowy XIV wieku:
  • główne sanktuarium w południowo-zachodniej części parku nosi nazwę "Pura Dalem Agung" (tutaj pielgrzymi wielbią boga Shivę);
  • Inna świątynia "Pura Beji" znajduje się na północnym zachodzie i jest miejscem kultu bogini Ganga.;
  • Ostatnia świątynia nosi imię boga Prajapati i znajduje się w pobliżu cmentarza na północnym wschodzie.
Один из храмов Przydatne informacje dla turystów

Odwiedź Monkey Forest w Ubud na Bali możesz zarówno samodzielnie, jak i jako część grupy wycieczkowej. Od społeczeństwa transport na Bali jest praktycznie nieobecny, najlepsze rozwiązanie dla turysty - wynająć samochód lub zarezerwuj wycieczkę po wyspie, która oczywiście obejmuje zwiedzanie Małpiego Lasu. Cena za wstęp do sanktuarium jest niewielka: bilet dla dzieci (3-12 lat) kosztuje 3 cu, dorosły nieco droższy - 3,75 cu. Możesz kupić bilety w kasie przy wejściu, gdzie możesz od razu kupić banany dla żarłocznych małp.

Jadąc do Małpiego Lasu, koniecznie przeczytaj lokalne zasady i zalecenia:

 1. Przed wejściem do parku zdejmij całą biżuterię, akcesoria, ukryj jedzenie i pieniądze, ponieważ długo-ogoniaste makaki, zamieszkujące las, są bardzo sprytne i przebiegli: nie mają czasu, aby spojrzeć za siebie - a twoje okulary są już w łapach uśmiechniętej małpy.
 2. Nie drażnij zwierząt pokarmem. Jeśli chcesz traktować małpę banana - po prostu daj ją, gdy się zbliży. Pamiętaj, że innym pokarmom (chleb, orzeszki ziemne, ciasteczka itp.) Nie wolno karmić.
 3. Las małp to region konsekrowany przez lokalną społeczność. Są strony, które są niedostępne dla wszystkich ludzi. Na przykład święte miejsce w świątyni. Wstęp jest dozwolony tylko dla tych, którzy noszą tradycyjne balijskie stroje i będą się modlić.
 4. Jeśli małpa cię gryzie lub porysuje, a także na wszystkie interesujące Cię pytania, skontaktuj się z personelem parku, który jest łatwy do zauważenia w tłumie turystów: pracownicy małpiego lasu ubrani są w specjalną formę o jaskrawym zielonym kolorze.