W południowo-zachodniej części Hokkaido znajduje się mała wioska Rusucu. Miejsce jest znane daleko poza nią Z Japonii dzięki dużej nartach ośrodek wypoczynkowy , który znajduje się tutaj. Zarówno zimą, jak i latem turyści przyjeżdżają tu z wielu krajów.

Klimat Rusucu

Zima w Rusocie jest zimna. W styczniu temperatura utrzymuje się na poziomie -10-15 ° C, aw niektóre dni może spaść do -40 ° C. Prawie codziennie opady śniegu zapewniają stabilną pokrywę śnieżną, niezbędną do jazdy na nartach. Częste wiosenne mgły zastępowane są przez deszczową pogodę, która trwa do lata. W najgorętsze dni w Rusucu kolumna termometru podnosi się do + 26 ° С.

Ośrodek narciarski Rusucu

Ośrodek ten, otoczony stromymi zboczami gór, ma 37 tras o łącznej długości 42 km. Wśród nich są trasy zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Podczas zjazdu narciarze mogą podziwiać piękną zimową górską scenerię. Sezon zimowy trwa od listopada do kwietnia.

Stoki ośrodka narciarskiego Rusutu na Hokkaido nie są szczególnie wysokie, ale w ciągu roku średnio spada tutaj do 13 m śniegu, a pięcioprocentowa wilgotność sprawia, że ​​jest to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku zimowego. Tutaj możesz jeździć na nartach biegowych i zjazdowych, snowboardzie, a także uprawiać freeride. Możliwe jest wynajęcie specjalnych tratw, skuterów śnieżnych i nadmuchiwanych tratw i zejście na nich z gór. Szczególnie wiele osób, które chcą jeździć na śniegu na psim ślizgaczu.

Горнолыжный курорт Русуцу

W zależności od poziomu przygotowania narciarza dla niego wybiera się odpowiednią trasę. W tym ośrodku można się zrelaksować i cała rodzina. Dla dzieci są łagodne stoki, wygodne i bezpieczne wyciągi. Podczas gdy rodzice jeżdżą z gór, dzieci bawią się w specjalnym przedszkolu. Po nartach miło jest się zrelaksować źródła termalne , których jest wielu w tych miejscach. Wysoka zawartość toru w wodzie pomaga w łagodzeniu zmęczenia, łagodzi ból po upadkach i siniakach, a nawet pomaga w leczeniu nerwic.

Park rozrywki Rusucu

W lecie kurort Rusutzu zmienia się w miejsce spacerów. Oto popularny park rozrywki , kochany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Odwiedzają go miłośnicy golfa i tenisa. Wzdłuż parkowych alejek można jeździć na rowerze lub koniu, łowić ryby w stawie lub pływać w krytym basenie, kołysząc się na sztucznych falach.

Парк аттракционов Русуцу

Na terenie Rusutu odbywają się różne występy cyrkowe i piękne pokazy sztucznych ogni. Ciekawie jest odwiedzić mistrzowską lekcję rzemiosła w różnych japońskich technikach lub wypieku chleba. Możesz iść do ośrodka i zakupy : 28 sklepów oferuje zarówno japońskie pamiątki, jak i określone towary odpocząć . Świeże warzywa i owoce można kupić na lokalnych targowiskach wzdłuż drogi do Rusucu.

Летний отдых в Русуцу

Hotele i restauracje w Rusucu

Dla turystów w Rusutu kilka wygodnych hotele :

  1. Rusutsu Resort Hotel & Convention to czterogwiazdkowy kompleks oferujący swoim klientom pełną gamę udogodnień i usług. Zakwaterowanie ze zwierzętami jest możliwe. Są pokoje rodzinne. Możesz iść na sport w basenie, centrum fitness, siłowni, na korcie tenisowym. W restauracji otwartej w hotelu będziesz traktowany na różne sposoby dania kuchni japońskiej .
  2. Trzygwiazdkowy hotel Villa Rusutsu oferuje bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu w pokojach oraz parking. W porze lunchu i kolacji można wybrać się do restauracji w hotelu. Jest też bar-lounge.
  3. Hotel Miyuki znajduje się w pobliżu Rusucu. Pokoje są wyposażone we wszystko, co niezbędne do odpoczynku lub pracy.

Jak dostać się do Rusutu?

Od nowego lotniska Chitose do kurortu Rusutu regularnie kursuje autobus Rusutsu Big Runs. Bilet należy zarezerwować na tydzień przed podróżą. Od Sapporo można dostać się tutaj na bezpłatny transport Rusutsu-Go.