Wśród najpopularniejszych miejsc Wakacje w Korei Południowej obejmuje słynny ośrodek narciarski Alpensia. Jest znany daleko poza granicami państwa, poza tym jest międzynarodowym centrum turystycznym i miejscem szkolenia sportowców na zawody olimpijskie. To było do gier w 2018 roku i ten kompleks został zbudowany.

Co jest interesujące dla turystów z Alpensii?

To piękne miejsce przyciąga licznych gości, wśród nich profesjonalnych sportowców i zwykłe rodziny z dziećmi. Rozbudowana infrastruktura międzynarodowego ośrodka turystycznego oferuje swoim gościom wiele okazji do pełnowartościowej rekreacji poza miastem pośród pięknej przyrody o każdej porze roku. Tutaj mogą zainteresować turystów:

 1. Trampolina. Najważniejsze, po co jeździć na Alpensia, tych, którzy są pewni jazdy na nartach - skakać z wysokości trampoliny 115 m, która znajduje się w strefie sportowej kurortu. Swobodny lot nad pokrytą śniegiem drogą powoduje taki przypływ adrenaliny, że chcę raz po raz wracać do tego kurortu.
 2. Трамплин для лыжников
 3. Stoki dla narciarzy. W obecności kompleksu turystycznego Alpensia sześć różnych poziomów dla zejścia snowboardzistów i małżeństw z dziećmi. Tutaj zawodowi sportowcy, a także ci, którzy pierwszy raz wsiedli na narty, będą mogli spróbować swoich sił.
 4. Подъемник на горнолыжном курорте
 5. Stadion. Tutaj, w 2018 roku, planowane są Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Dlatego osoby zainteresowane sportem a nie z pierwszej ręki, ciekawe będzie wypróbowanie sprzętu sportowego i zapoznanie się z sytuacją torów dla biathlonistów.
 6. Стадион в Альпенсии
 7. Jednoszynowy. Dla tych, którzy nie mieli dość ekstremalnych skoków narciarskich, jest bardziej ekscytująca rozrywka - zjazd na jednoszynowym Alpine Coaster. Jego długość wynosi 1,4 km, a prędkość, jaką zbiera wózek, wynosi 40 km / h.
 8. Монорельс Альпенсии
 9. Obszar ankiety. Po aktywnej rozrywce można się zrelaksować, podziwiając krajobrazy, które otwierają się z wysokości hangaru Sky Lounge. Szczególnie tutaj polubicie tych, którzy przybyli do kurortu Alpensia, nie mając okazji ani chęci na nartach.
 10. Обзорная площадка
 11. Park wodny. Strefa wodna Ocean 700 to tematyczny obszar kurortu, oferujący swoim gościom fascynujące i przyjemne wodne rozrywki. Składa się z zamkniętej i otwartej strefy. Pierwsza oferuje zabawę w parku wodnym na zjeżdżalniach wodnych, zwiedzanie basenu ze sztuczną falą, relaks w gorącym jacuzzi z aromatycznymi olejkami. Dzieci lubią mieć plac zabaw dla dzieci z kilkoma basenami, zjeżdżalniami i inną rozrywką. Istnieje również sauna, gdzie można odpocząć po aktywnym dniu na torze. Na otwartej przestrzeni znajduje się egzotyczny basen z ogrzewaniem i hydromasażem. To miejsce jest uwielbiane przez pary zakochane w swoim romantyzmie i niezwykłe.
 12. Водные развлечения
 13. Spa i centrum fitness. Podczas gdy dzieci są pod opieką profesjonalnych opiekunek, rodzice odpoczywają w spa, ciesząc się użytecznymi procedurami dla ciała:
  • aromaterapia;
  • unikalny masaż kamieniami;
  • masaż dla sportowców stosujących witaminę C;
  • ziołowy masaż leczniczy.
 14. Wszystkie te procedury są bezpłatne, ich koszt jest już zawarty w bilecie wstępu. Klub dla dzieci czynny jest od 09:00 do 18:00.
 15. Sklep, hotel i restauracja. Dla dobrego wypoczynku odwiedzający Alpensia mają możliwość odwiedzenia sklepu GS 25, w którym można kupić wszystko, czego potrzebujesz - jedzenie, artykuły higieniczne, zabawki. Ponadto sklep oferuje możliwość zakupu sprzętu sportowego, odzieży i akcesoriów do jazdy na nartach. Istnieje również wyspecjalizowana wypożyczalnia sprzętu dla osób niepełnosprawnych.

Jeśli jesteś głodny, możesz zaspokoić swój głód w restauracji oferującej dania kuchni orientalnej. Ci, którzy osiedlili się w ośrodku hotel , może liczyć na wysokiej jakości obsługę i napoje w restauracji z tradycyjną kuchnią europejską.

Ночная Альпенсия

Jak dostać się do Alpensia?

Słynny kurort znajduje się w osadzie dla alpinistów Dakval'yon Pyeongchhai County, Prowincja Gangwon. Można do niego dojechać taksówką lub specjalnym autobusem z terminali Hwenge i Tonsuul, które przyciągają tu turystów. Cena subskrypcji podczas sezony a "poza sezonem" czasami jest inny.