Ulsan - stolica w południowo-wschodniej części Korea Południowa . Miasto ma status stolicy pod bezpośrednią kontrolą rządu centralnego. Na zdjęciu Ulsan wygląda jak miasto z przyszłości i znajduje je na mapie, łatwo zauważyć, że znajduje się w zatoce o tej samej nazwie na wybrzeżu Morza Wschodniego (japońskiego) i znajduje się około 72 km na północny wschód od Busana .

Ogólne informacje o mieście

Jest sercem strefy przemysłowej kraju, znanej jako przemysłowa dzielnica Ulsan. Wcześniej było to centrum handlowe produktów rolnych z równin i delty rzeki Taehwa, a także południowokoreański port rybacki Ulsan. Pod koniec XX wieku stał się jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych kraju. Do głównych gałęzi przemysłu miasta należy przemysł samochodowy, petrochemia i przemysł stoczniowy. Oto siedziba korporacji Hyundai.

Ульсан на карте

Klimat

Ulsan ma wilgotny klimat subtropikalny z monsunowym deszczem, z zimnymi, ale suchymi zimami i gorącym, wilgotnym latem. Średnia temperatura w styczniu wynosi około + 2 ° C, aw sierpniu - + 25,9 ° C Opady są nieznacznie w miesiącach zimowych, ale ich liczba gwałtownie rośnie od kwietnia do września.

Atrakcje

Chociaż Ulsan słynie z potężnego przemysłu, jest także bogaty zabytki , co będzie interesujące dla turystów:

 1. Wielki park Ulsana . To największy park miejski w Korei Południowej. To piękna zielona przestrzeń stworzona dla mieszkańców miasta. Park ma około 4 km długości i 500 m szerokości. Obejmuje ścieżkę spacerową, centrum edukacyjne dla nauk przyrodniczych, zoo, ogród motyli, ogród botaniczny i teren rowerowy.
 2. Большой парк Ульсана
 3. Park Daewangam. Pierwotnie nazwany Ulki Park, Daewangam znajduje się na wschodnim wybrzeżu Ulsan, wzdłuż klifu Daewangam. Dojście do niego jest dość łatwe, ponieważ jest tylko kilka minut spacerem od plaża w Ulsan.
 4. Daewangam Park
 5. Muzeum Wielorybów w Yangsangpo . Jest to pierwsze i jedyne podobne muzeum w Korei Południowej. Wcześniej Ulsan był centralnym obszarem koreańskiego przemysłu wielorybniczego. Później ta otwarta przestrzeń została przekształcona w muzeum , gdzie możesz dowiedzieć się wszystkiego o wielorybach. Artefakty wielorybnicze są tu również reprezentowane.
 6. Музей китов
 7. Wielki park rzeki Taehwa. Położony w samym centrum Ulsan. Rzeka przecina park i wpływa do zatoki o tej samej nazwie. Dorzecze rozciąga się 36 km ze wschodu na zachód i 28 km z północy na południe, okolice góry i lasy. Ta rzeka jest obecnie głównym źródłem wody pitnej dla mieszkańców miasta.
 8. Большой парк реки Таэва
 9. Muzeum Ulsana. To muzeum historyczne, daje możliwość poznania przeszłości miasta. Archiwum muzeum zawiera fakty z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości miasta. Obejmuje on historyczną salę z ogólnym obrazem miasta, od czasów prehistorycznych, halę przemysłową, która demonstruje rozwój Ulsan jako przemysłowej stolicy Korei Południowej i plac zabaw dla dzieci dla programów edukacyjnych.
 10. Музей Ульсана
 11. Świątynia Seonams. Znajduje się na południu Seokansan. Wśród atrakcji w świątyni można zobaczyć trzypiętrową pagodę Sonnams, zbudowaną przez mnicha Douai, posąg mnicha, trzypiętrową pagodę Sarir i kamienny staw.
 12. Храм Сеонамса
 13. Wodospady Paraeso. Znajdują się na południe od świątyni Seoknam. Jedno spojrzenie na wodospad przekonuje, że Paraseo to najpiękniejszy wodospad w Ulsanie.
 14. Водопады Paraeso
 15. Banguda Rock. Idealne miejsce, aby cieszyć się spokojnym pięknem Ulsanu. Nazwa Bangudae została nadana ze względu na kształt klifu, który wygląda jak żółw leżący na ziemi z opuszczoną głową. Skała Banguda jest popularną atrakcją turystyczną Ulsanu. Jest to również jeden z Koreańskich Narodowych Skarbu, ponieważ prehistoryczny mural został znaleziony na klifie. Turyści z całego świata przyjeżdżają tutaj, aby zobaczyć skały żółwi i starożytne pisma.
 16. Скала Бангуда
 17. Wodospad Hoengru. W pobliżu góry Gunvolsan jest kolejną górą, Sinbulsan. Rozciągają się wokół wioski zwanej Eonyan i formują klify na wschodzie. Przesuwając się w dół, łatwo jest dostać się do pięknych wodospadów, zwanych Hongryu. To jedna z najpiękniejszych atrakcji Ulsanu. Wysokość największego wodospadu wynosi 33 m, rozprasza się jak tęcza. Zimą sople tworzą się na skale i spadają jak śnieg.

Hotele i restauracje

Ulsan to duże miasto. Jest ich wiele hotele , jest wiele do wyboru:

 1. Lotte Hotel Ulsan. Hotel jest bardzo wygodny, pomocny i miły personel, komfortowe pokoje, położone w doskonałej lokalizacji.
 2. Shilla Stay Ulsan. Tańszy hotel, ale dobry. Wygodny na długi pobyt. Pyszne śniadanie, ale trochę monotonne.
 3. Hotel Hyundai Ulsan. Piękny, czysty hotel, dobre jedzenie, są wszystkie udogodnienia, doskonała obsługa.

W Ulsan są restauracje na każdy gust:

 1. Ogród Shins to mała oaza gastronomiczna. Świeże wnętrze Sinsa Garden ma nowoczesną, naturalną estetykę. Organiczny wygląd różni się od każdej restauracji w Ulsan.
 2. Włoska restauracja Paolo. Oto najsmaczniejsza pizza, kurczak i spaghetti.
 3. Restauracja The Peninsula. Stylowy, urządzony w nowoczesnym stylu. W menu - dania kuchni chińskiej, zachodniej, koreańskiej i japońskiej, sezonowe owoce i desery.

Zakupy

Miłośnicy zakupów mogą wybrać się na spacer. W ogromnych centrach handlowych kupujący oczekują towarów dla wszystkich smaków. Tutaj możesz kupić wszystkie rodzaje elektroniki, koreańskie kosmetyki są doceniane, wiele stąd wywodzi się od złotej i srebrnej biżuterii.

Шоппинг

Usługi transportowe

Widok podstawowy transport w Ulsanie są autobusy. System transportu publicznego jest tak dobry, jak w każdym innym dużym mieście koreańskim. Planowane jest również wybudowanie lekkiej linii kolejowej w mieście.

Транспорт

Jak się tam dostać?

Ulsan można szybko dotrzeć z Seul w pociągu dużych prędkości, samolocie i autobusie ekspresowym. Wielu zainteresowanych jest tym, jak dostać się do Ulsan z Busan. Te miasta są bardzo blisko. Autobusy między nimi kursują co 10 minut od 6:00 do 22:00, a nocą - co pół godziny.