Na północy prowincji Gyeongsangbuk-do Korea Południowa na trzech górach znajduje się spokojne i ciche miasto Yonju. Wcześniej miał status hrabstwa, aw 1980 roku stał się miastem słynącym z filozofów i naukowców. To tu powstała koreańska szkoła konfucjańska.

Klimat

W Jonju klimat jest monsunowy. Średnia temperatura zimą wynosi 3,8 ℃, a temperatura latem 27,3 ℃. Średnie opady roczne przekraczają 1300 mm.

Atrakcje

Yonju to spokojne i bardzo stare miasto w górach. Zostało to wspomniane w annałach z 940 rne. Jest to starożytna osada z własną zabytki :

 1. Świątynia Pusox. Jeden na dziesięciu duże świątynie kraju . Oto najstarszy drewniany budynek w Korei, zwany Muryangsujeon i kolejne 5 narodowych skarbów.
 2. Храм Пусокса
 3. Park Sobaeksan. Znajduje się na świętej górze Sobeak, a od XVIII wieku jest narodowe. Na jednym z górskich szczytów znajduje się obserwatorium. Również tutaj zbudowano świątynię Huibangsa.
 4. Гора Sobaeksan
 5. Akademia konfucjańska Sosu Seowon. Jest to pierwsza taka prywatna placówka edukacyjna tego rodzaju, wzniesiona w 1543 roku. Dzięki niej zachowało się wiele wartościowych materiałów naukowych.
 6. Sosu Seowon
 7. Zabytkowy dom Sampanzeo. W tym budynku od 1305 do 1464 mieszkało 3 ministrów, a następnie przez setki lat Sampanzo istniało jako symbol naukowców Yonju. W 2008 roku dom został odrestaurowany.
 8. Ogród spokoju poranka. Znajduje się na górze Yonju. Turyści i miejscowi aspirują tu przez cały rok. Wiosną kwitną drzewa w ogrodzie, a jesienią kwitną liczne kwiaty. Krajobraz pokazuje światu koreańskie postrzeganie piękna.
Сад утреннего спокойствия

Hotele i restauracje

W centrum Yonju jest ich wiele hotele , aby znaleźć dom jest łatwy:

 1. Swiss Motel. Mały ładny hotel. Ma 18 pokoi, z czego 3 - w stylu koreańskim i 15 - w zachodnim. Optymalny stosunek ceny do jakości.
 2. Bally Motel. Hotel ma 30 standardów, wykonanych w europejskim stylu.
 3. YeongJin Hotel. Jest 40 pokoi, 30 z nich to standardy europejskie.

W Yonju w restauracjach można skosztować potraw typowych dla tego obszaru Korei Południowej, z wykorzystaniem lokalnego żeń-szenia i ziół leczniczych. W centrum miasta znajdują się restauracje:

 1. Restauracja Yongbaui Sanjang. Serwuje koreańską zupę od szefa kuchni i specjalną kaczkę z grilla.
 2. Restauracja Sanmaru. Położona na górze Sobaek, menu oferuje wiele dań z kaczki i kurczaka.
 3. Hwangtogol Ginseng Bukgogi. Restauracja ma Koreańskie menu i dania z wołowiny, zwłaszcza goście jak zupa z żeberka wołowego.
Ресторан в Йонджу

Wydarzenia kulturalne

W Yonju co roku odbywa się kilka festiwali:

 1. Yongju Cultural Festival Sonbi. Celem jest promowanie wybitnych tradycyjna kultura koreańska . Kierowany przez wszystkich naukowców z Sonbi, Confucian.
 2. Festiwal azalii. Błękitne niebo, czyste powietrze i piękny kwitnący park - oto co świętowanie . Ludzie chodzą po ścieżkach, cieszą się wspaniałymi widokami góry a dookoła, jakby wyhaftowane na zielonym jedwabnym dywanie, kwitną azalie.
 3. Festiwal żeń-szenia. Na festiwalu prezentowane są programy do żeń-szenia, degustacja produktów wraz z jego dodatkiem, a także parada staroytnego gubernatora miasta. Celem wydarzenia jest upowszechnienie wyjątkowej skuteczności terapeutycznej rośliny.
Фестиваль женьшеня

Usługi transportowe

Yonju to małe miasteczko. Zasadniczo jego mieszkańcy korzystają z transportu samochodowego: autobusów i samochodów. Autobusy kursują regularnie, zgodnie z harmonogramem. Samochody można wypożyczyć.

Транспорт

Zakupy

W Yonju można kupić wszystko tak samo jak w Korei jako całość, czyli ubrania, buty, elektronikę. Biorąc pod uwagę specyfikę tego obszaru, produkty kosmetyczne zawierające żeń-szeń są bardzo popularne wśród turystów. Kosmetyki koreańskie słyną na rynkach światowych.

Шоппинг в Йонджу

Jak się tam dostać?

Pociągi do Yonju odjeżdżają ze stacji Seul Chhounanyanni. Podróż trwa 2 godziny i 45 minut. Możesz wsiąść do autobusu, wziąć Express w Gangnam Bus Station. Czas podróży jest taki sam.