Na północy prowincji Gyeongsangbuk-do, w południowokoreańskim stanie, znajduje się malownicze miasto Andon. Ta starożytna osada, której fundamenty pochodzą z pierwszego wieku naszej ery, jest głównym ośrodkiem turystycznym Korei Południowej. Już od dawna produkowane są tutaj słynne maski, które turyści chętnie przyjmują na pamiątkę zwiedzania tego kraju.

Gdzie jest Andon?

Na północy prowincji Gyeongsangbuk-do, w południowokoreańskim stanie, znajduje się malownicze miasto Andon. Ta starożytna osada, której fundamenty pochodzą z pierwszego wieku naszej ery, jest ważnym ośrodkiem turystycznym Korea Południowa . Już od dawna produkowane są tutaj słynne maski, które turyści chętnie przyjmują na pamiątkę zwiedzania tego kraju.

Gdzie jest Andon?

Starożytny Andon, lub, jak nazywają to mieszkańcy Korei Południowej, Andon-si, oddychający dawnymi czasami, znajduje się w środkowo-wschodniej części kraju. Ze względu na fakt, że obszar ten jest w większości płaski, sektor rolny rozwija się dobrze, chociaż turystyka jest priorytetem. W przypadku rolnictwa bardzo ważna jest tętnica wodna. To na nim znajduje się Andon - to zakręt pełnej płynącej szmaragdowej rzeki Nakogan. Lokalizacja Andon jest bardzo dogodna i opłacalna dla turystyki - znajduje się w połowie drogi między Busan i Seul .

Где находится Андон

Warunki klimatyczne Andon

Na równinach Korei Południowej warunki klimatyczne są do zaakceptowania przez całe życie, rozwój przemysłu turystycznego i rolnictwa. W lecie jest komfortowo + 25 ° С ... + 30 ° С, zimą temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie + 10 ° С, aw nocy nigdy nie spada poniżej 0 ° С. Wilgotność w regionie jest umiarkowana.

Климат Андона

Atrakcje i zabawa Andon

W tym starożytnym mieście turyści odwiedzają przede wszystkim liczne zabytki, pomniki buddyzmu i konfucjanizmu, a także widzą wyjątkowe miejsca. Doświadczeni podróżnicy doradzają, odwiedzając miasto musi bezwzględnie zwracać uwagę na:

 1. Most dla pieszych w Volyeongo przez Nakogan jest najdłuższym i najpiękniejszym w Korei. Jest prawie w całości zbudowana z polerowanego drewna, z wyjątkiem wsporników z betonu nośnego i stali. Most, zgodnie z tradycjami koreańskimi, ma zakręt w środku rzeki . W ciągu dnia miejsce to jest niezwykle piękne ze względu na szmaragdową wodę płynącą poniżej. W nocy to miejsce staje się prawdziwie romantyczną Mekką, ponieważ jest oświetlone mdłym neonowym światłem, a kochające pary lubią tu wędrować do białego rana.
 2. Пешеходный мост
 3. Hanok. Ten tradycyjny chiński dom odzyskał swoich zwolenników. Zbudowany w czystym ekologicznie miejscu i bezpiecznych materiałach, hanok jest idealnym miejscem dla tych, którzy cenią tradycję. W takim pensjonacie coraz więcej turystów chce pozostać, woląc go od hotelu.
 4. Традиционный ханок
 5. Haghwe Village . Znajduje się na zachód od Andon. To prawie w całości składa się z domów hanok, gdzie można znaleźć zakwaterowanie. Ale główną cechą wioski jest to, że maski Hakhve są używane tutaj przez długi czas, które są wykorzystywane w tradycyjnych przedstawieniach tanecznych odbywających się tutaj we wrześniu-październiku. Maski są dostępne w dziewięciu nazwach - mnich, panna młoda, arystokrata i inni. Są one dostępne do sprzedaży i eksportu z kraju jako pamiątki , ale są też te, które nie zostały spełnione od tysięcy lat i są przechowywane w muzeum w Hakhvedon pod niezawodną ochroną.
 6. Деревня ХахвеДомики для проживания
 7. Muzeum folkloru Andon. Zainteresowani stylem życia Koreańczyków od czasów starożytnych do współczesnych, zaleca się odwiedzenie oryginalnego folkloru muzeum . Tutaj na dwóch piętrach prezentowane są unikalne eksponaty - ceremonie weselne i pogrzebowe, instytucje edukacyjne i sposób życia Koreańczyków w postaci lalek. Wszystkie szczegóły wystawy to układy, w tym figurki ludzi i przybory domowe. Muzeum ma okazję spróbować tradycyjnych chińskich strojów, a nawet zrobić niezapomniane zdjęcia.
 8. Park rozrywki. W tym wyjątkowym miejscu turyści mogą odwiedzić klimatyczne szklarnie o tropikalnych warunkach naturalnych. W każdym z nich znajdują się różne rośliny, które nie występują w środowisku naturalnym Korei.
 9. Тематический парк
 10. Szkoła konfucjanizmu. W pobliżu Andon, w pewnym odosobnieniu znajduje się szkoła, w której kiedyś naukowcy i myśliciele studiowali naukę. Jednym z nich był Tkhvege Ikhwan, którego wizerunek można zobaczyć na koreańskich banknotach o nominalnej wartości 1000 sztuk.
 11. Школа конфуцианства
 12. Restauracje na ulicy są timtak. Najpierw pojawił się słynny danie taimak w Korei. Każda instytucja tutaj spieszy się, aby zapewnić odwiedzającym wyjątkowe danie, mające wpływ na kubki smakowe o niepowtarzalnym smaku, w ich opinii.
Улица ресторанов

Hotele i restauracje w Andon

Gościnność Koreańczyków zawsze pozwala turystom liczyć na komfort i wygodę hoteli lub prywatnych pensjonatów. Bardzo ważne jest przestrzeganie pewnych zasad przyjętych w tym kraju, a reszta zostanie zapamiętana tylko z pozytywnej strony. Oprócz wioski Hahve, w której można mieszkać w warunkach zbliżonych do tradycyjnych, można się w niej jak zwykle osiedlić hotele :

 • Hotel Goryeo;
 • Galeria Hotelowa;
 • Gurume;
 • Bukchondaek;
 • Andong Park Hotel.

W Andone, słusznie nazywanym stolicą koreańskiego ducha narodowego, można spróbować kolorowych lokalnych potraw. Funkcja Kuchnia koreańska jest to, że ma dużo ryżu i naturalnie marynowanych potraw. Dlatego wszystkie potrawy są nie tylko smaczne, ale także niezwykle przydatne dla zdrowia i utrzymania pięknej sylwetki. Warto spróbować:

 • Kimchi;
 • Hanjongsik;
 • Bibimbap;
 • Kalbi;
 • Miyok-kucharz;
 • Ttok;
 • Samgyopsal;
 • Pulgogs;
 • Sami;
 • Tokpokki.
Рестораны Андона

Zakupy

Jak w każdym innym mieście Korei Południowej, w Andone można kupić różne narodowe pamiątki, ubrania, przyprawy i kosmetyki. Ale tylko tutaj możesz przynieść unikalne maski wykonane zgodnie ze starą technologią w wiosce Hahve.

Шоппинг в Андоне

Transport w Andon

W mieście wygodnie jest podróżować autobusami o angielskiej punktualności. Turyści często jako środek transportu wybierają kolej jednoszynową, pociąg elektryczny lub taksówkę - w zależności od pełni portfela. Miasto ze stolicy można dojechać pociągiem, który jest w drodze przez około 3 godziny. Ponadto Andon ma swój własny lotnisko .

Такси в АндонеТранспорт Андона