Park na górze Namsan w Seul bardzo popularny wśród mieszkańców i gości stolicy Korea Południowa . W parku są bardzo ciekawe miejsca, wśród których oczywiście znajduje się przede wszystkim wieża telewizyjna Seoul "N" i ogród botaniczny z wieloma egzotycznymi roślinami.

Historia stworzenia

Namsan Park w Seulu jest jednym z historycznych miejsc stolicy. Podczas dynastii Joseon (koniec XIV - początek XX wieku) stolicą państwa stała się Khanyan (obecne imię to Seul). Aby go chronić, postanowiono zbudować na czterech głównych górach miasta - Pukhansana, Invansan, Naxan i Namsan - mury twierdzy. Tak więc na szczycie Namsan (jego nazwa tłumaczona jest jako "Południowa góra") pojawiło się 5 wież sygnalizacyjnych używanych do przekazywania lokalnych wiadomości z administracji do centralnego rządu.

Вид на гору Намсан и парк

Co jest ciekawego w parku na Mount Namsan?

Park przyciąga turystów piękną scenerią i panoramami Seulu. Jest bardzo cicho i przytulnie, można poczuć harmonię z naturą, oddychać świeżym powietrzem i naładować pozytyw. Możesz odpocząć w Namsan Park przez cały dzień bez ograniczeń. A ponieważ jego terytorium jest dość duże, nawet w weekend, wielu turystów nie obserwuje się.

На аллеях парка

Na szczycie Mount Namsan znajduje się słynna wieża telewizyjna Seoul, a to chyba główna ciekawe miejsce te miejsca.

Сеульская телебашня Możesz także odwiedzić Park Namsan:
  • ośmiokątny pawilon Phalgakjeong;
  • wzgórze Ponhvade z sygnalizacją pożarową, która służyła ochronie stolicy;
  • Koreańska wioska ludowa Namsangol , gdzie poczujesz ducha kultura narodowa mieszkańcy i zapoznać się ze specyfiką ich życia;
  • biblioteka "Namsan", która prezentuje wydania, począwszy od 1922 r., i jest duże akwarium z mieszkańcami głębin morskich;
  • fontanny;
  • rozrywkowe lokale, obrotowa restauracja w wieży telewizyjnej Seulu, kawiarnie i sklepy z pamiątkami.
Парк Намсан

Kilka dróg dla pieszych prowadzi na szczyt Namsan, między innymi Namdemunu, Hwenhyong-dong, Changchong Park, Itaewonu, Huam-dong, itp.

Подъем к телебашне Jak dostać się do góry i Parku Namsan?

Namsan Park znajduje się w centrum stolicy Korei Południowej Seul , na tytułowej górze o wysokości 265 m nad poziomem morza.

Możesz dotrzeć do parku samochodem, metro (najbliższa stacja nazywa się Myeongdong, potrzebujesz wyjścia 3) lub publicznie transport - Żółte autobusy, które odjeżdżają ze stacji metra Chungmuro ​​lub Dongguk University. W najwyższej melancholii parku i gór Namsan - Seul Tower "N" - można również dojechać kolejką linową.