W prowincji Gyeongsangnam-do Korea Południowa Jest Park Narodowy Kayasan (Gaya-san lub Kaya-san). Znajduje się wokół tytułowej góry, która znajduje się w jej składzie i przyciąga turystów swoją unikalną przyrodą.

Opis obszaru chronionego

Terytorium atrakcje Zajmuje powierzchnię ponad 80 metrów kwadratowych. km i leży w północno-zachodniej części miasta Busan . Park Narodowy znajduje się w pewnej odległości od osiedli, więc nie doznał obrażeń podczas działań wojennych. Ogólnie rzecz biorąc, obszar wokół pasma górskiego Kayasan uważany jest za wyjątkowy: wydaje się chronić wyższe siły przed różnymi uszkodzeniami.

Oficjalne otwarcie Parku Narodowego nr 9 miało miejsce w 1972 roku. Podczas panowania dynastii Joseon skały zostały włączone do ośmiu najlepszych naturalnych krajobrazów kraju. Góry składają się z dużej liczby szczytów, których wysokość przekracza granicę 1000 m. Wszystkie są połączone ze sobą i tworzą "przewijany zwój". To terytorium ma atrakcyjny krajobraz, reprezentowany w formie:

 • małe wodospady;
 • liczne doliny;
 • Strumienie, które płyną wzdłuż górskich zboczy i tworzą rzekę Kayachehon;
 • wąwozy, przechodzące do jaskiń.
Растительность

Najbardziej znanym z nich jest grota Honnudon. Słynie z wody, która ze względu na dużą liczbę opadłych liści ma jasnoczerwony kolor.

Mount Kayasan ma 2 wierzchołki:

 • Sanhwanbon - jego wysokość wynosi 1430 m nad poziomem morza;
 • Chilbulbon - ma około 1433 m.

Z tych szczytów otwierają się majestatyczne panoramy, a na stokach górskich kładzione są specjalne szlaki turystyczne. Są odpowiednie dla miłośników sportów górskich.

Вершина Санхванбон

Atrakcje turystyczne Parku Narodowego Kayasan

W obszarze chronionym rośnie 380 odmian roślin. Niektóre z nich mają ponad tysiąc lat. Również w Kayasan można spotkać ponad 100 przedstawicieli zwierząt i ptaków. Oprócz wyjątkowej natury, są atrakcje , jako:

 1. Świątynia Haynes (Świątynia Haeinsa) - słynny klasztor buddyjski, wzniesiony w południowo-zachodniej części góry w 802 roku i jest częścią 3 najbardziej znanych klasztorów w kraju. Tutaj w specjalnie wyposażonych pawilonach przechowywane są starożytne święte zapiski zwane Tripitaka Koreana (narodowy skarb nr 32). Wyrzeźbione są na drewnianych tablicach, których łączna liczba przekracza 80 tys. Ten budynek jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 2. Храм Хэинса
 3. Rzeźba Buddy jest kamienną postacią, wykutą w skale. Posąg jest narodowym skarbem pod numerem 518.
 4. Pomnik Kenvans - to jest w świątyni Banja. Rzeźba została uznana przez UNESCO za Światowe Dziedzictwo Kulturowe. Ten skarb ma numer 127.

Funkcje wizyty

Wstęp do parku narodowego jest bezpłatny. Najlepiej przyjść tutaj w ciepłym sezonie. Jeśli podróżni chcą poznać życie mnichów żyjących w świątynie Kayasana, ich rytuały i tradycje, mogą zostać tu na noc. W tym samym czasie będziesz jeść, spać i prowadzić styl życia tak samo, jak ministrowie świątyni. Na przykład turyści są obudzeni o 4 rano na poranną modlitwę.

Dla tych, którzy chcą podbić jeden ze szczytów góry, w parku narodowym położone są szlaki turystyczne. Jeden z nich prowadzi na szczyt Namsanjeeil-Boon (Chongbulsan). Ta skała symbolizuje moralność i mądrość. Droga do niego trwa około 4 godzin. Czas powrotu do zdrowia zależy od kondycji fizycznej turystów.

W parku narodowym można kupić odcisk starej płyty utworzonej na papierze ryżowym. Jego koszt to około 9 USD.

Покорение вершины

Jak się tam dostać?

Od Seul Możesz dostać się do Kayasan przez:

 • samolot;
 • autobus, który podąża szlakiem Songgye - Suwon - Baekwoon - dong;
 • pociąg, kierunek KTX Donghae Line.