Większość turystów przyjeżdża Malezja , dociera do stanu Selangor - bardzo rozwinięty i bogaty kulturowo i historycznie atrakcje . To tutaj, w głównym mieście stanu Shah-Alam jest piękny budynek - meczet Sultan Salahuddin Abdul Aziz.

Informacje o Meczecie Sułtana

Jest to największa struktura religijna w Malezji. Ma status instytucji państwowej. Jest to drugi co do wielkości meczet w południowo-wschodniej Azji, pierwsze miejsce zajmuje meczet Istiklal w Dżakarcie w Indonezji.

Мечеть - вид сверху

Czasami meczet Sultan Salahuddin Abdul Aziz nosi nazwę Blue, ponieważ jego kopuła jest pomalowana na niebiesko i jest prawdopodobnie największa na całym świecie. Wspaniała konstrukcja została ustanowiona przez sułtana, który nazywa się meczet, i zakończył 11 marca 1988 roku.

Синий куполКупол изнутри Co zobaczyć?

Niebieski meczet nosi znaki kilku stylów architektonicznych. Budynek został wykonany w stylu modernistycznym i malajskim. Kopuła meczetu ma średnicę 57 mi jest położona na wysokości 106,7 m. Meczet sułtana Salahuddina Abdula Aziza ma 4 minarety o wysokości 142,3 m, które są drugim co do wielkości na świecie (pierwsze miejsce jest gorsze od Wielkiego Meczetu w Hassan II, który znajduje się w Casablance ).

Внутренняя галерея

Meczet Salahuddin Abdul Aziz może jednocześnie pomieścić 16 tysięcy wiernych. A jego wymiary są takie, że przy bezchmurnej pogodzie widać ją niemal we wszystkich punktach Kuala Lumpur . Wokół meczetu znajduje się islamski park z fontannami i kompozycjami roślinnymi. Muzułmanie wierzą, że tak właśnie powinien wyglądać raj.

Стеклянный потолок Jak dostać się do meczetu?

Do jednego z najważniejszych meczety w Malezji Jest wygodniej wziąć taksówkę. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z autobusu, poszukaj trasy nr T602. Od przystanku Seksyen 10, Persiaran Bungaraya do meczetu około 10 minut będzie musiał chodzić pieszo. Możesz wejść do środka w dowolnym momencie.

Территория мечети