W stolicy Malezja - Kuala Lumpur - jest największym meczetem w kraju - Negara, co oznacza "narodowy". Jego inna nazwa to Masjid Negara. Ludność państwa to głównie muzułmanie, a ogromna liczba religijnych obywateli nieustannie gromadzi się tutaj, by modlić się. Ale w przeciwieństwie do inne meczety miasto, droga tutaj jest otwarta dla turystów, tylko w określone godziny.

Historia meczetu Negara

Natychmiast po tym, jak kraj uzyskał niepodległość od Wielkiej Brytanii w 1957 r., Na cześć tego wydarzenia, zdecydowano się zbudować meczet, który symbolizował zbieranie ciężkiego jarzma, które minęło bez rozlewu krwi. Początkowo struktura powinna była być nazwana po pierwszym premierze kraju. Ale on odmówił takiego honoru, a meczet został nazwany narodem.

Вечерняя Негара

Cechy architektury meczetu Negara

Ten niesamowity budynek ma kopułę, podobną do półotwartego parasola lub gwiazdy z 16 rogami. Wcześniej dach był pokryty różowymi kafelkami, ale w 1987 roku został zastąpiony niebiesko-zielonym. Minaret wznosi się w górę na wysokości 73 m i jest praktycznie widoczny z dowolnego miejsca w mieście.

Купол здания мечети

Wewnętrzne malowidła ścienne i ozdoby symbolizują współczesny islam i zawierają motywy narodowe. Sala główna meczetu jest wyjątkowa - może pomieścić jednocześnie do 8 tysięcy osób. Wokół budynku meczetu znajdują się piękne fontanny z białego marmuru.

Зал на 8000 человек

Jak dostać się do meczetu Masjid Negara?

Łatwo jest dostać się do meczetu. Na przykład z Chinatown dzieli go tylko 20 minut spacerem od Leboh Pasar Besar. A najszybszym sposobem na automatyczne ominięcie korków jest Jalan Damansara. Przy wejściu do meczetu nie ma potrzeby noszenia chusteczki - turyści otrzymują pełne bluzy z kapturem, które zakrywają ciało od stóp do głów.

Балахон для посетителей