Jedno z najpopularniejszych miejsc w Tokio i najczęściej odwiedzana strona turystyczna Z Japonii jest Park Ueno. Ten kawałek natury w środku ogromnej metropolii dokładnie zachowuje najlepsze tradycje Krainy Wschodzącego Słońca.

Informacje ogólne

Ueno Park został założony w 1873 roku, obecnie zajmuje powierzchnię ponad 50 tysięcy hektarów. Dosłowne tłumaczenie nazwy brzmi jak "górne pole" lub "elewacja", ponieważ większość znajduje się na wzgórzu. W momencie założenia władcy Japonii Ieyasu Tokugawa docenił wzgórze, które pokrywało jego pałac od północno-wschodniej strony. Stamtąd, według buddystów, pojawiły się złe duchy, a wzgórze stanowiło swoistą przeszkodę na ich drodze.

W 1890 r. Rodzina cesarska uznała Ueno Park za własność, ale już w 1924 r. Ponownie stała się obiektem miejskim otwartym na powszechną obecność.

Сакура в парке Уэно Struktura parku

Na rozległym terenie Ueno Park znajduje się najstarsze zoo w Tokio - The Ueno Zoo, założone w 1882 roku. W zoo żyje ponad 400 gatunków zwierząt, których łączna liczba przekracza 2,5 tysiąca. Wśród zwierząt można znaleźć goryle, lisy, lwy, tygrysy, żyrafy itp. Ale Japończycy mają szczególną miłość do rodziny pand, których życie jest regularnie pokryte w lokalnych mediach. Terytorium zoo jest podzielone na 2 części za pomocą kolejki jednotorowej, na której, jeśli chcesz, możesz dokonać wycieczka między obudowami. Zoo jest otwarte przez cały dzień, z wyjątkiem poniedziałków i święta narodowe w Japonii .

Зоопарк Уэно

W parku Ueno znajduje się wiele muzeów, z których najciekawsze to:

  • Muzeum Narodowe w Tokio - pierwsze muzeum miasta, założone w 1871 roku. Istnieje wiele eksponatów z Japonii i innych krajów, wśród których na szczególną uwagę zasługują zwoje z hieroglifami, mieczami słynnych mistrzów, starożytne skarby świątyni Horyu-ji ;
  • Tokyo City Art Museum - gromadzone są tu obrazy takich artystów, jak Monet, Renoir, Van Gogh i oczywiście dzieła lokalnych mistrzów;
  • Narodowe Muzeum Nauki - jego eksponaty pomogą prześledzić historię rozwoju astronomii i oceanografii;
  • Muzeum w Sitamati - zaznajomił się z życiem handlowców i rzemieślników dawnego Tokio.
Музеи парка Уэно

Park Ueno jest rodzajem zakątka religii, ponieważ wiele kościołów buduje się na jego terytorium, liczba pielgrzymów wzrasta każdego roku:

  • Kaneyji jest pierwszą świątynią zbudowaną na zamówienie szoguna w 1625 roku. Później stał się grobowcem dla sześciu szogunów w Japonii;
  • Kaneiji Kiyomizudo - świątynia poświęcona bogini Kannon. Uważa się, że pomaga to bezdzietnym parom modlić się o dodanie do rodziny. Jeśli para rodzi się jako dziecko, lalka zostaje przyniesiona na ołtarz. Każdego roku 25 września wszystkie oddane lalki są spalane jako ofiara dla bogini podczas specjalnej ceremonii;
  • The bentando jinja jest dokładną kopią świątyni Lake Biwa . The bentando jinja znajduje się na małej wyspie Sinobadzu, słynącej z wiszących mostów, lotosów i ogromnej liczby ptaków.
  • Ueno Toshyogu to świątynia, która jest narodowym skarbem Japonii. Został zbudowany w 1627 roku na pamiątkę Ieyasa Tokugawy, wojskowego władcy kraju. Przy wejściu znajduje się aleja ozdobiona 250 kamiennymi lampami, które zostały ofiarowane świątyni przez wyznawców Ieyasu po jego śmierci.
Храмы парка Уэно Jak się tam dostać?

Istnieje kilka sposobów, aby dostać się do Ueno Park. Najszybsze z nich to kolej i metro . W obu przypadkach musisz udać się na stację Ueno, a następnie iść trochę (około 5 minut).