Park kwiatów Ashikaga znajduje się na wyspie Honsiu w Z Japonii w mieście o tej samej nazwie w prefekturze Topigi. Jest to bajeczny park kwiatów, cud, który powinien zobaczyć każdy turysta, który odwiedził ten kraj. Tu uprawia się setki różnych roślin. Kwiaty różnych odcieni łączą projektanci w składzie:

  • pływające klomby;
  • różne geometryczne kształty kwiatów;
  • namioty i altanki;
  • tunele kwiatowe.
Плавучие клумбы

Opis parku

Japończycy bardzo kochają kwiaty. Ich ulubionym jest wisteria. Rośnie w Chinach, w Ameryce i Australii, ale tylko Japończycy mogli stworzyć taki cud. Nazywają tę roślinę pieszczotliwie "Fuji". Wisteria jest lianą. W młodym wieku łodygi są miękkie, ale z wiekiem rdzewieją. Pozwala to projektantom tworzyć wspaniałe kompozycje w parku. Na przykład tunele lub namioty. W tym celu instalowane są metalowe ramy i łodygi wisterii są wysyłane do nich, a jego piękne wielobarwne pędzle kołyszą się na wietrze, rozsiewając fascynujący aromat.

Глициния

Turyści, którzy odwiedzą japoński park kwiatów Ashikaga, powinni wiedzieć, że glicynia kwitną od kwietnia do maja i nie wszystkie naraz, ale z kolei. Pierwszy zakwitnie różowy, potem purpurowy, trzeci kwitnący biały, ostatni - żółty. Kwiaty reprezentują racemose kwiatostan. Długo osiągają 40 cm Wisteria - długa wątroba, niektóre z nich mają około 100 lat.

Белая глициния

Kiedy wisteria więdnie, park Ashikaga nie traci swojej atrakcyjności, ponieważ ma ponad sto innych kolorów. Są to róże, peonie, powojniki, irysy, storczyki. Zdjęcia z parku Ashikaga są oszałamiające. Dokładne ścieżki ozdabiają bujne krzewy azalii i róż. W parku znajduje się kilka stawów. Dzięki nim rzucane są eleganckie mosty, przez które goście mogą chodzić, aby lepiej docenić kompozycje kwiatowe na wodzie. Projektanci poszli jeszcze dalej i stworzyli kwiatową piramidę.

Цветочная пирамида

Infrastruktura

W parku o każdej porze roku jest wielu turystów, a zimą przyciąga turystów swoim bajecznym oświetleniem. Każdego wieczoru od początku grudnia do połowy lutego, goście mogą cieszyć się przemyślanym występem. Cały park zdobią setki tysięcy kolorowych świateł LED. Obejmują krzaki, ścieżki, tunele, mosty.

Пруды с проходами

Park jest bardzo miły. Wzdłuż torów znajdują się wygodne ławki, na których można usiąść. Istnieją dwie restauracje dla turystów, gdzie oferują turystom odświeżenie. Nie zapomnij o gospodarzach i toaletach. Są wystarczające, w tym dla osób niepełnosprawnych. Przy głównym wejściu znajduje się kwiaciarnia. Sprzedawane są rośliny doniczkowe, nasiona, pamiątki z kwiatów, miękkie zabawki.

Tryb pracy

Park kwiatów Ashikaga jest zamknięty w pierwszą środę i czwartek w lutym oraz 31 grudnia. Oprócz tych trzech dni zawsze pracuje:

  • od marca do końca listopada czas pracy wynosi od 9.00 do 18.00;
  • od końca listopada do lutego - od 10.00 do 17.00;
  • oświetlenie zimowe - od 15,30 do 21.00 od grudnia do lutego.

Cena wejścia jest różna w zależności od sezonu od 2,5 USD do 15 USD.

Зимняя подсветка

Jak się tam dostać?

Od Tokio Możesz dostać się tam pociągiem ze stacji Ueno do stacji Tomita w ciągu 2 godzin. Park znajduje się 15 minut spacerem od stacji.