Diffushi to wyspa w Atol Kaafu na Malediwy . Na małej powierzchni 0,22 metra kwadratowego. km mieszka nieco ponad 1000 osób. Ostatnio Diffushi stał się turystą, pierwszy hotel powstał tutaj w 2015 roku. To właśnie przyciąga wyspę, która jest jednym z najdroższych miejsc na Malediwach - zupełnie nowych i nowoczesnych apartamentów.

Geografia i klimat

Ośrodek znajduje się zaledwie 37 km od kapitały , a 200 metrów od niego znajduje się wyspa Meerufencha, która dziś jest hotelowym kurortem. Długość Diffushi wynosi 950 m, a szerokość 200 m.

Wyspa znajduje się w strefie klimatu monsunowego, więc od maja do grudnia pada tutaj. Przeciętnie wystepuje 1600 mm opadów rocznie. Średnia roczna temperatura w tym obszarze jest wysoka i wynosi + 29 ° C.

Климат на Диффуши

Rozrywka

Pomimo tego, że ośrodek właśnie otworzył się, a infrastruktura jest nadal słabo rozwinięta, jest tu dużo rozrywki:

  1. Nurkowanie z rurką. Południowa strona plaża jest mierzeja, obok której znajduje się kilka malowniczych raf. Tutaj organizowane jest pływanie z maską. Na wyspie można wypożyczyć sprzęt do odkrywania podwodnego piękna. Instruktorzy pomagają wybrać odpowiednią maskę, fajkę i płetwy, a także towarzyszą im w miejscu, w którym przebywają z tobą przez cały czas. Koszt tej usługi to około 50 USD.
  2. Chodź z delfinami. Cena - 100 USD.
  3. Wędkowanie . Ośrodek turystyczny organizuje proces połowowy, który na pewno zakończy się doskonałym połowem. Wypożyczenie sprzętu jest również wliczone w cenę. Ta rozrywka będzie kosztować 35-45 $.
  4. Wycieczka na Meerufenfushi. Wizyta w ośrodku, który zajmuje całą wyspę, kosztuje 50 USD.
  5. Romantyczny wieczór. Ta usługa obejmuje kolację z europejskich lub lokalnych potraw, romantyczną atmosferę z pomocnym personelem i, w razie potrzeby, wycieczkę statkiem. Cena romantycznej kolacji wynosi od 100 do 200 USD.
  6. Piknik. Centrum turystyczne organizuje piknik z wyborem potraw w najbardziej malowniczych zakątkach wyspy. Koszt to 70-95 USD.

Ta sama rozrywka jest dostępna na innych wyspach, ale Diffushi słynie z najlepszych krajobrazów. Jedyną popularną rozrywką, której brakuje na wyspie, jest nurkowanie . W tej chwili na wyspie nie ma profesjonalnych instruktorów, którzy byliby w stanie zorganizować bezpieczne nurkowanie.

Рыбалка на Диффуши

Hotele i restauracje

Od 2017 roku na Diffushi jest 11 osób hotele , większość z nich została zbudowana w 2016 roku. Być może dlatego średnia cena za pokój jest wyższa niż na innych wyspach Malediwów - 60 USD. Jednak wyspa nie cierpi na brak turystów. Najpopularniejsze hotele: Diffushi:

  1. Rashu Hiyaa 3 *. Pensjonat oferuje przestronne pokoje z niewielką kuchnią i łazienką z wanną z hydromasażem i prysznicem. W hotelu znajduje się mini bar, część wypoczynkowa i patio. Rashu Hiyaa na Diffushi znajduje się zaledwie minutę spacerem od wybrzeża, minimalna cena za pokój to 66 USD.
  2. Crown Beach Hotel Maldives 4 *. Hotel ma własną plażę i wszystko do uprawiania sportów wodnych. Pokoje wyposażone są w klimatyzację i telewizor. W hotelu można wypożyczyć rower na spacer po wyspie. Koszt utrzymania zaczyna się od 104 USD.
  3. Captains Sunset Lodge by Vista 3 *. Hotel oferuje pokoje różnych klas, niektóre z nich posiadają część wypoczynkową, inne są wyposażone we wszystko, co niezbędne dla cywilizowanych rekreacja . Średnia cena za pokój to 90 USD.
Отель Rashu Hiyaa

Restauracje na Diffushi są tylko w hotelach, sama wyspa ma małe kawiarnie tradycyjna kuchnia Malediwy i skromne menu. Ich główną zaletą jest piękny widok na morze. Najlepszym czasem na wizytę w takich obiektach jest wieczór, ponieważ miejscowi zapewniają, że zachód słońca na Diffushi jest szczególnie piękny.

Zakupy

Sklepy na wyspie prawie nie istnieją, nawet leki należy zabrać ze sobą. Te kilka sklepów, które sprzedają wodę, chipsy, krakersy i pamiątki są często zamknięte.

Диффуши - местные жители

Diffushi na Malediwach: jak się tam dostać?

Aby dostać się na wyspę, musisz zacząć przyjeżdżać do stolicy, ponieważ możesz dostać się do Diffyfis z Male. Aby to zrobić, użyj łodzi lub pary. Różnica w cenie jest znacząca: prom wynosi 1,5 USD za osobę, łódź kosztuje 250 USD. Jednocześnie, w przeciwieństwie do promu, który kursuje tylko raz dziennie, przez 6 dni w tygodniu (z wyjątkiem piątku), łódź można wypożyczyć o każdej porze dnia.