Na świecie jest wiele niesamowitych miejsc do wygodnego wypoczynku odpocząć , a wśród całej tej różnorodności wyróżnia się jeden kraj o pięknej, romantycznej nazwie " Malediwy ". Niezrównany luksus, oszałamiająco śnieżnobiały Plaże i absolutnie wyjątkowy podwodny świat sprawia, że ​​Malediwy są ulubionym miejscem wypoczynku turystów z różnych zakątków globu. Całe państwo jest podzielone na 20 atoli koralowych , z których jednym jest Kaafu. To o nim opiszemy bardziej szczegółowo poniżej.

Informacje ogólne

Przede wszystkim warto zauważyć, że atol to koralowa rafa w kształcie pierścienia, która częściowo lub całkowicie otacza lagunę. Atoll Kaafu na Malediwach jest częścią regionu środkowo-północnego i obejmuje ponad 100 wysp, z których większość jest niezamieszkana. Jeśli chodzi o tereny zamieszkałe, największe z nich to Male ( Północny i Południowy ), Kaashidu i Gaafar, a całkowita populacja wynosi około 16 000 osób. Stolicą atolu Kaafu jest Tulusdho, gdzie dziś jest tylko około 1000 osób.

Kolejny interesujący fakt: choć terytorialnie Mężczyzna , oficjalna stolica i centrum kulturalne Malediwów, znajduje się na terenie atolu Kaafu, miasto nie jest jego częścią i jest podzielone na oddzielną jednostkę administracyjną.

Карта Атолла Каафу

Atrakcje i atrakcje

Główne atrakcje Malediwów a w szczególności atol Kaafu - to oczywiście lokalne plaże i niesamowita przyroda. Delikatna błękitna, czysta woda, brzeg, jakby z reklamy Bounty, łagodnego słońca i wysokich palm z egzotycznymi owocami niestrudzenie przyciągają uwagę tysięcy turystów każdego roku. Wśród ogromnej liczby niesamowitych plaż najlepiej, według opinii podróżnych, są:

 • Dhiffushi;
 • Himmafushi;
 • Gulhi;
 • Maafushi.
Пляж Dhiffushi

Dla fanów aktywności na świeżym powietrzu jest jeszcze jedna przyjemna wiadomość: atol Kaafu na Malediwach uważany jest za jedno z najbardziej znanych miejsc do nurkowania. Aby poznać wspaniały świat morza i jego mieszkańców, możliwe jest zarówno na zamieszkanych wyspach, jak i na terytoriach, na których nie ma żadnej cywilizacji. Najbardziej popularnym ośrodkiem nurkowym jest Kurumba Maldives. Vihamanafushi (Northern Male). Słynne centrum Euro Divers, znajdujące się na jego terytorium, przyciąga zarówno doświadczonych nurków, jak i początkujących, ponieważ oprócz profesjonalnego sprzętu, urlopowicze mogą uzyskać porady od doświadczonych nurków, a nawet kilka szkoleń.

Подводный мир атолла Каафу

Hotele Atoll Caafu

Malediwy to wyjątkowy świat stworzony dla pełnego relaksu i przyjemności zagranicznych gości. Infrastruktura turystyczna tego państwa jest na wysokim poziomie, dlatego można z całą pewnością powiedzieć, że lokalna kurorty będzie podróżować do smaku. W rankingu najczęściej odwiedzanych hoteli atolu Kaafu, na czołowych pozycjach zajmują:

 1. Bodu Huraa jest jednym z nich najlepsze hotele atoll, znajdujący się około 35 minut. jechać z lotniska. Wszystkie bungalowy są na wodzie, co pozwala dosłownie z okien pokoi podziwiać Ocean Indyjski i odkrywać podwodny świat.
 2. Bodu Huraa
 3. Anantara Resort to kolejny luksusowy hotel, który został otwarty po gruntownym remoncie w 2006 roku wraz z Bodu Huraa. Na jego terenie znajduje się duże spa, kilka restauracji kuchni tradycyjnej i międzynarodowej oraz wiele innych. Średni koszt za pokój to około 480 USD.
 4. Anantara Resort
 5. Thulhagiri Island Resort to doskonała opcja zakwaterowania w północnej części atolu, oferująca turystom 55 głównych plażowych bungalowów i 17 lóż leżących bezpośrednio nad wodą. Tutaj oprócz basenu i restauracji znajduje się wspaniałe centrum nurkowania (1 nurkowanie - od 50 cu) i wiele innych rozrywek dla turystów. Ponadto, ceny nie gryzą - wynająć pokój na plaży kosztuje 200 USD, na wodzie - 350 USD.
 6. Номер изнутри в Thulhagiri Island Resort
 7. Kurumba Malediwy - najsłynniejszy kurort atolu Kaafu, który znajduje się zaledwie 10 minut. z lotniska. Na jego terenie znajduje się 8 restauracji, 3 bary, klub nocny, spa, centrum nurkowe, centrum rekreacyjne i wiele innych. itp. W zależności od warunków, pokój w tym 5-gwiazdkowym hotelu kosztuje 300-1500 USD.
Kurumba Maldives

Gdzie zjeść?

Atoll Kaafu na Malediwach jest niezwykle bogaty w restauracje i inne lokale gastronomiczne. Wiele z nich znajduje się tuż przy plaży, co pozwala nie tylko zasmakować lokalnych przysmaków, ale także podziwiać magiczne zachody słońca. Wśród dań kuchni narodowej zasługujących na szczególną uwagę turystów, rybne curry i wędzona zupa rybna są bardzo popularne. Wypróbuj to Malediwskie jedzenie możesz w jednej z następujących restauracji:

 • Thila (Vihamanafushi);
 • Family Room Cafe (Hulhumale);
 • Sea Fire Salt (Dhigufinolhu);
 • Arena Beach Restaurant (Maafushi);
 • Restauracja latarni morskiej (Baroš).
Ресторан Thila

Jak się tam dostać?

Najłatwiej dostać się do jakiegokolwiek kurortu to atol Kaafu ze stolicy Malediwów. Dokładnie Lotnisko Malé możesz wziąć łódź motorową (podróż potrwa około 1 godziny) lub latać taksówką lotniczą (15 minut) - lot na obie strony kosztuje około 600-1200 USD.