Jak wyobrażasz sobie szkołę? Zwyczajny budynek, w którym uczy się dzieci. Szare ściany, szafki, biurka ... Wszystko jest zupełnie normalne i nic niezwykłego. Ale są na świecie szkoły, które mogą zadziwiać i zaskakiwać swoją osobliwością. Rzućmy okiem na listę najbardziej niezwykłych szkół na świecie.

Terracet - szkoła pod ziemią. USA

Na początku trudno w to uwierzyć. Czy szkoła jest pod ziemią? Czy to się stało? O tak, to się dzieje. Szkoła Terracet została zbudowana przez dłuższy czas, w latach 70-tych. W tym czasie wybuchł kryzys energetyczny w Stanach Zjednoczonych, dlatego stworzyli projekt szkolny, który mógłby się ogrzać. Projekt ten polegał na: usunięciu wzgórza ziemnego, wybudowaniu budynku szkolnego i zwrocie wzgórza na miejsce, że tak powiem. Program nauczania w tej szkole jest całkowicie normalny, poza tym, że turyści często przyjeżdżają tutaj i wszystko jest jak wszyscy inni.

Najbardziej niezwykłe szkoły na świecie1

Pływająca szkoła. Kambodża

W pływającej wiosce Kompong Luong nikt nie jest zaskoczony pływającą szkołą. Ale jesteśmy bardzo zaskoczeni. Ta szkoła ma 60 uczniów. Wszyscy studiują w tym samym pokoju, który służy zarówno na zajęcia, jak i na zabawy. Dzieci w specjalnych basenach trafiają do szkoły. Ponieważ nie brakuje turystów, dzieci mają wszystkie niezbędne przybory szkolne i słodycze, których dzieci potrzebują nie mniej niż studia.

Najbardziej niezwykłe szkoły świata2

Alternatywna szkoła alfa. Kanada

Ta szkoła jest bardzo interesująca dla swojego systemu edukacji. Nie ma dokładnego harmonogramu lekcji, podział na klasy nie odbywa się w zależności od wieku dzieci, ale w zależności od ich zainteresowań, nie ma również pracy domowej w tej szkole. W szkole Alpha kierują się przekonaniem, że każde dziecko jest indywidualne i każdy potrzebuje własnego podejścia. Ponadto rodzice mogą uczestniczyć w procesie edukacyjnym, udzielając pomocy nauczycielom w ciągu dnia szkolnego.

Najbardziej niezwykłe szkoły na świecie3

Orestad jest szkołą otwartą. Kopenhaga

Ta szkoła jest nowoczesnym architektonicznym dziełem sztuki. Ale wyróżnia się wśród innych szkół nie tylko w architekturze, ale także w systemie edukacji. W tej szkole nie ma takiego zwykłego podziału przestrzeni w klasie. Ogólnie rzecz biorąc, centrum szkoły można nazwać ogromnymi spiralnymi schodami łączącymi cztery piętra budynku. Na każdym piętrze znajdują się miękkie sofy, na których uczniowie odrabiają lekcje, odpoczywają. Ponadto w szkole Orestad nie ma podręczników, uczą się tutaj przez e-książki i wykorzystują informacje znalezione w Internecie.

Najbardziej niezwykłe szkoły świata4

Qaelakan jest koczowniczą szkołą. Jakucja

Dzieci z koczowniczych plemion na północy Rosji muszą studiować w szkołach z internatem lub nie otrzymywać żadnej edukacji. Tak było do niedawna. Teraz pojawiła się koczownicza szkoła. Jest w nim tylko dwóch lub trzech nauczycieli, a liczba uczniów nie przekracza dziesięciu, ale uczniowie tej szkoły otrzymują tę samą wiedzę, co dzieci w zwykłych szkołach. Ponadto szkoła jest wyposażona w Internet satelitarny, który pozwala komunikować się ze światem zewnętrznym.

Najbardziej niezwykłe szkoły na świecie5

Szkoła przygody. USA

Proces edukacji w tej szkole jest jak wielka przygoda. Oczywiście dzieci uczą się tutaj matematyki i języków, ale lekcje architektury odbywają się na ulicach miasta i studiują geografię i biologię nie w dusznych klasach, ale w lesie. Ponadto w tej szkole są sporty, joga. Nauka w tej szkole jest fajna i interesująca, i wyprawy motywować dzieci lepiej się uczą.

Najbardziej niezwykłe szkoły świata6

Szkoły jaskiniowe. Chiny

Z powodu ubóstwa ludności w prowincji Guizhou przez długi czas nie było żadnej szkoły. Ale w 1984 r. Otwarto tutaj pierwszą szkołę. Ponieważ nie było wystarczająco dużo pieniędzy na budowę budynku, szkoła była wyposażona w jaskinię. Został zaprojektowany z myślą o jednej klasie, ale obecnie w tej szkole zaangażowanych jest prawie dwustu dzieci.

Najbardziej niezwykłe szkoły na świecie7

Szkoła wspólnego wyszukiwania językowego. Korea Południowa

W tej szkole uczą się dzieci z najróżniejszych narodowości. Najczęściej są to dzieci emigrantów lub studenci wymiany. W szkole uczy się trzech języków jednocześnie: angielskiego, koreańskiego i hiszpańskiego. Poza tym tutaj uczą tradycji Korei i nie pozwalają im zapomnieć o tradycjach ich rodzinnego kraju. W tej szkole większość nauczycieli jest psychologami. Uczą dzieci tolerancyjny w stosunku do siebie.

Najbardziej niezwykłe szkoły na świecie8

Szkoła miłej interakcji ze światem. USA

Aby dostać się do tej niezwykłej szkoły, musisz wygrać na loterii. Tak, to loteria. A proces uczenia się w tej szkole jest nie mniej oryginalny. W tym przypadku dzieci uczą się nie tylko standardowych przedmiotów edukacji, ale często bardziej przydatnych artykułów gospodarstwa domowego: szycia, ogrodnictwa itp. Nawet dzieci w tej szkole jedzą warzywa i owoce, które same rosną w łóżkach.

Najbardziej niezwykłe szkoły na świecie9

Akademia Chóralna. USA

Ta szkoła jest nie tylko nauczana śpiewania. Istnieje klasyczny program szkolny i sport, ale muzyka jest oczywiście głównym składnikiem edukacji. W akademii dzieci będą uczyły się śpiewu, grania na różnych instrumentach muzycznych i tańca. W tej szkole głównym zadaniem jest ujawnienie potencjału twórczego dziecka.

Najbardziej niezwykłe szkoły na świecie10