chastushki na temat szkoły Praktycznie żadne wakacje w przedszkolu i szkole podstawowej, a także w szkole średniej nie mogą obejść się bez wesołych i lśniących chastoosoków. Dzieci zazwyczaj lubią bawić się zabawnymi rymowankami w muzykę, a rodzice i nauczyciele słuchają i obserwują, czego nauczyli się ich uczniowie.

Często w instytucjach edukacyjnych odbywały się również różne konkursy na najlepsze występy ditties. Specjalnie dla takich konkursów rodzice wraz z dziećmi wymyślają zabawne i zabawne teksty na konkretny temat, zastanawiają się nad obrazem, w którym dziecko będzie występować, szyć lub kupować eleganckie kostiumy i wiele, wiele więcej.

W przypadku starszych dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów pierwszej klasy przedmioty szkolne są bardzo istotne. Na temat życia szkolnego można wymyślić ogromną liczbę ditties, które pomogą dzieciom lepiej poznać długi okres, który ich czeka; spokojnie i z humorem akceptują zmiany zachodzące z nimi.

W tym artykule przytoczymy kilka ciekawych, w tym mało znanych odmian chastushki na temat szkoły, które mogą być przydatne podczas przygotowań do ukończenie poranku w przedszkolu lub szkole wakacyjnej.

Co to jest ditty?

Chastushka to mała rymowanka lub pieśń, zwykle składająca się z 4 krótkich linii. Niemniej jednak, prawie zawsze są one wykonywane w bardzo szybkim tempie, więc jeden natychmiast podąża za drugim. Zatem całkowita długość pliku może wynosić 12, 20 lub znacznie więcej linii.

Chastooshka prawie nigdy nie wykonywana przez jedną osobę. Podczas wykonywania grup dziecięcych w większości przypadków jedno dziecko śpiewa, drugie - podnosi, a następnie łączy innych wykonawców, a więc - w kręgu. Zwykle chastooshkas śpiewają do akompaniamentu, zwykle preferowane są rosyjskie instrumenty ludowe, takie jak akordeon czy bałałajka.

Jednocześnie akompaniament muzyczny jest całkowicie nieistotnym elementem spektaklu. Jeśli nikt z dzieci, rodziców lub nauczycieli nie jest w stanie grać na instrumentach muzycznych, możesz włączyć dowolną odpowiednią muzykę na magnetofonie lub nawet wykonywać te rymy bez akompaniamentu.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie każda krótka piosenka może być uważana za piosenek. Tego rodzaju dzieła rosyjskiego folkloru mają swoje cechy charakterystyczne, których należy przestrzegać w procesie pisania. Tak więc ditty zawsze składa się z jednego lub kilku czterowierszów, co oznacza, że ​​jego objętość nie może wynosić 6 lub 10 linii. Długi chastuszki mają pewną strukturę - muszą być obecne, pieśni, chóry, a nawet linie muszą być rymowane.

Śmieszne dwuwiersze na temat szkoły

Najbardziej popularne wśród dzieci i dorosłych są zawsze zabawne chastooski na temat szkolny, które są bardzo podnoszące na duchu i pozwalają na mnóstwo zabawy. Użyj jednego z naszych rymów lub stwórz swój własny numer łącząc trochę wyobraźni i wyobraźni:

Serezha weszła do parku

I nie nauczyłem się tej lekcji.

Wziął i ukrył się pod biurkiem,

Aby nikt nie mógł znaleźć.

***

Dodałem, pomnożyłem, odjęto,

Pozostaw odpowiedź,

Cóż za dziwny humor

W kilogramie - pięć słodyczy ...

***

Mam dwa w moim notesie

Bardzo urocze.

Będę myć

Dla niej przyzwoite.

***

Mam cztery

Ma milę.

Ale tak naprawdę jest

Dwie oceny były.

Chastushki na temat szkoły dla klasy 1

Dla pierwszoklasistów, a także uczniów przedszkoli, z reguły stosuje się małe ditties na temat szkolny. Dla dzieci w wieku poniżej 7 lat bardzo trudne może być zapamiętanie dużej ilości tekstu, więc w większości przypadków długość tych wersetów nie przekracza czterech linii.

Chodzę do szkoły z kwiatami,

Uchwyt ręki mamy.

Ze względu na bujny bukiet

Nie znajduję drzwi.

***

Mam podkład w mojej teczce

I zeszyty i pamiętnik!

Teraz jestem naprawdę

Pierwszorzędny uczeń!

***

Satchel - cud! Tylko tutaj

Ładne dziewczyny,

Nie pasują do tego plecaka

Wszystkie moje zabawki!

***

Jeśli chcesz dużo wiedzieć,

Aby osiągnąć wiele

Pamiętaj, aby przeczytać

Muszę się uczyć.

Chastushki na temat szkoły na Dzień Nauczyciela

Jedną z najsławniejszych okazji, na które organizowane są różne koncerty i spektakle w szkołach, jest Dzień Nauczyciela. Dzieci i rodzice gratulują swoim ukochanym nauczycielom podczas wakacji zawodowych, a bardzo często teksty gratulacji i życzeń łączą się w zabawne i oryginalne chastuszki. Na przykład możesz użyć tych pomysłów:

Dziękuję za naukę,

Mądrzy nauczyciele.

Ponieważ, rozumiemy

Zawieź nas z jakiegoś powodu.

***

Bycie nauczycielem nie jest łatwe,

Po prostu przeczytaj swój temat.

Naucz nauczyciela,

Jak robimy w życiu.

***

Dla pierwszego nauczyciela

chastushki na temat szkoły śmieszne

Nie czuję dobrych słów

W końcu była w stanie to zrozumieć

Jak utrzymać nas w szkole.

***

Gratuluję szczęśliwych nauczycieli

Przyszliśmy dzisiaj dla ciebie.

Życzę powodzenia

Nauczać lepiej niż my.