Artykuł jest skierowany właśnie do matek dojrzewających córek, które już dojrzały do ​​pytania: "Jak wybrać odpowiednie biustonosze dla nastolatków?". Nie bez powodu takie powiedzenie jest tak popularne: "Dzieci rosną powoli, ale szybko rosną". Wygląda na to, że ostatnio twoja dziewczyna była małą lalką z pucołowatymi policzkami, ale teraz kąciki i misie są zapomniane w rogu - czas na zmianę! Kto jeszcze zaszczepi umiejętność wyboru odpowiedniej bielizny, jeśli nie matki?

Zadaniem prawdziwie opiekuńczej matki nie może umknąć żadna chwila, kiedy córka zaczyna przemieniać się w nastolatka. Możesz być zaskoczony, ale jeśli zapytasz w wyszukiwarce wyrażenie "biustonosze dla nastolatków", jednym z pierwszych wyników będzie link do forum z pytaniem: "Jak powiedzieć mamie, żeby kupiła stanik". Dlatego bez względu na to, jak bardzo jesteś zajęty, zawsze staraj się utrzymywać relacje oparte na zaufaniu z rosnącą córką - wspaniale, gdy przychodzi do ciebie z pierwszą nieśmiałą prośbą: "Mamo, jestem już na czas, żeby kupić stanik".

Więc w jakim wieku może już potrzebować stanika dla nastolatki? Zwykle ma 12-13 lat, ale oczywiście wszystko tutaj jest bardzo indywidualne. W przypadku dziewcząt z wczesnym okresem dojrzewania biustonosz może być często stosowany jako bielizna. I są nastolatki, które nie mają specjalnej potrzeby na biustonosz przez długi czas, ale z reguły nawet w tym przypadku dziecko prosi o zakup biustonosza, choćby dlatego, że wszyscy już go mają. Nawet jeśli uważasz, że w jej przypadku ten szczegół jest zupełnie niepotrzebny, nie śmiej się i powstrzymaj się od komentowania "pryszczów" - nastolatki są bardzo wrażliwe. Lepiej kupić coś, czego dziecko może nie potrzebować, niż zepsuć z nim ufną, emocjonalną relację. Niech jej córka spróbuje zdecydować, czy potrzebuje stanika dla nastolatków, czy nie.

Лифчики подростковые

A więc, od czego zacząć, wybierając biustonosze dla nastolatki? Najmniejszy dostępny rozmiar biustonosza to zero, obwód klatki piersiowej powinien wynosić co najmniej 65-68 cm. Jeśli dziecko nie ma takiej objętości klatki piersiowej, można zwrócić uwagę na elastyczne szczyty. Teraz są one szeroko reprezentowane w sprzedaży, ale idealne - bezszwowa bielizna wykonana z miękkiej dzianiny bawełnianej.

Staraj się nie kupować biustonoszy dla dorosłych dla nastolatków - preferuj bieliznę dostosowaną do fizjologii dzieci. Biustonosze z kośćmi i miseczkami nie są dla nich! Nadejdzie czas zestawów seksualnych, a teraz jest obarczony mikrourazami gruczołów sutkowych, co jest bardzo niebezpieczne w momencie ich tworzenia. Najważniejsze - upewnij się, że stanik dla nastolatka zawsze odpowiada rzeczywistemu rozmiarowi, zmieniając się w miarę wzrostu piersi. Jest to niezbędne do tworzenia prawidłowej postaci gruczołów sutkowych. I uprzywilejuj len z paskami - biustonosze bez podparcia mogą uszczypnąć węzły chłonne.

Moda jest świetna, ale podstawowe wymagania, jakich należy przestrzegać przy wyborze biustonosza dla nastolatków to:

  • materiał z naturalnych tkanin, korzystnie bez szwu;
  • Лифчики для девочек подростков
  • prawidłowo dobrany rozmiar: stanik nie wbija się w ciało, klatka piersiowa nie zawisa nad miseczkami;
  • komfort i wygoda noszenia: biustonosz powinien wspierać klatkę piersiową, ale nie powinien kolidować z ruchem, oddychaniem.

Dlatego naszą radą jest zarezerwowanie czasu na wycieczkę z córką do sklepów, aby nie spieszyć się z mierzeniem różnych wariantów biustonoszy dla nastolatków i wybrać z nią dokładnie tę, która nie tylko spełnia wszystkie wymagania dotyczące prawidłowego doboru bielizny, ale także zadowoli Twoje dziecko. I możesz zakończyć wycieczkę z herbatą w kawiarni z ciastami i szczerą rozmową dwóch naprawdę bliskich osób.